پایگاه خبری تحلیلی جهانی خبر

فرهنگ سرای فناوری اطلاعات برگزار می کند
نشست تخصصی « شب های فناوری» با موضوع «شهروند هوشمند»

اولین نشست تخصصی « شب های فناوری» با موضوع «شهروند هوشمند»، چهارشنبه 4 اردیبهشت ساعت 16 با حضور کارشناسان متخصص در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار می شود.


کارگاه‌های آموزشی موبایل سامسونگ درمرکز تجربه اندرزگو برگزار می‌شود

شرکت سامسونگ به منظور آشنایی مخاطبان ایرانی با قابلیت‌های گوشی‌های کهکشانی این شرکت، کارگاه‌های آموزشی با موضوعات متنوع در مرکز تجربه(Experience Store) اندرزگو تهران برگزار می‌کند.


نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با حضور ایرانسل برگزار می‌شود

نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX 2019) از 2 تا 5 اردیبهشت‌ماه با حضور ایرانسل برگزار می‌شود.

مدیر ایمنی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران:
تشکیل کمیسیون بررسی رویدادهای ترافیک هوایی در سال 98

مدیر ایمنی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در معرفی مهمترین برنامه های این دفتر در سال جاری از تشکیل کمیسیون بررسی رویدادهای ترافیک هوایی (ATS) خبر داد.


حضور ایرباس در نمایشگاه بین‌المللی صنایع دفاع ترکیه

نمایشگاه بین‌المللی صنایع دفاع 2019 که چهاردهمین نمایشگاه در این زمینه است، از 30 آوریل تا 3 می در نمایشگاه TÜYAP و مرکز کنگره در بویوک‌چکمجه استانبول برگزار می‌شود. ایرباس در غرفه 234 سالن 2 محصولات دفاعی و ایمنی نوآورانه‌ای را به نمایش می‌گذارد


تکمیل پروژه نظارت تصویری در فرودگاه مهرآباد

با راه اندازی مرکز تصویری (CCTV) فرودگاه بین المللی مهرآباد در چند سال گذشته و کاربرد این بخش نظارتی بر چگونگی ارائه خدمات فرودگاهی نیاز تکمیل این زیرساخت بیشتر نمایان گردید.


رئیس دیوان عدالت اداری خواستار تسریع در اصلاح ساختار کمیسیون ماده 100 شهرداری شد

رئیس دیوان عدالت اداری در پی خسارات سنگین سیل اخیر در کشور، با ارسال نامه‌ای به وزیر کشور خواهان فعال شدن کار گروه اصلاح قانون ماده 100 شهرداری برای نهایی کردن پیش‌نویس مربوط به اصلاح این قانون شد.


نیروهای شهرداری تهران به موقع وارد مناطق سیل زده خوزستان شدند

نماینده مجلس شورای اسلامی در حاشیه حضور در مناطق سیل زده خوزستان گفت: خوشبختانه نیروهای شهرداری تهران به موقع وارد خوزستان شدند و در نقاط حساسی که نیاز به حضور آنان بود، وارد عمل شدند.


محیط خانواده، مهمترین کانون تربیت فرزند

مازندران- رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در جمع کارکنان انتظامی استان، گفت: محیط خانواده، مهمترین کانون تربیت فرزندان صالح است .


دستگیری کلاهبردار حرفه ای با 200 شاکی

تهران بزرگ- رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری فردی که با کپی کارت های بانکی ، اقدام به کلاهبرداری 3 میلیارد ریالی از حساب شهروندان کرده بود، خبر داد .


دستگیری کلاهبردار حرفه ای با 200 شاکی

تهران بزرگ- رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری فردی که با کپی کارت های بانکی ، اقدام به کلاهبرداری 3 میلیارد ریالی از حساب شهروندان کرده بود، خبر داد .

سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
١ برگزاری ٧ نشست تخصصی و رونمایی از کتاب‌های سازمان فرهنگ در نمایشگاه کتاب

محمدعلی کیانی از برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی مرتبط با ارتباطات میان فرهنگی، رونمایی از کتاب‌های ترجمه شده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان‌های مختلف و چهل سالگی انقلاب در سی‌ودومین نمایشگاه کتاب خبر داد.


نمایشگاه نگارگری شعبان در حوزه هنری برپا می‌شود

نمایشگاه نگارگری «شعبان» شامل آثار امیرحسین آقامیری و هنرجویان، سه‌شنبه ۳ اردیبهشت‌ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برگزار می‌شود.


نمایشگاه نگارگری شعبان در حوزه هنری برپا می‌شود

نمایشگاه نگارگری «شعبان» شامل آثار امیرحسین آقامیری و هنرجویان، سه‌شنبه ۳ اردیبهشت‌ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برگزار می‌شود.


نمایشگاه نگارگری شعبان در حوزه هنری برپا می‌شود

نمایشگاه نگارگری «شعبان» شامل آثار امیرحسین آقامیری و هنرجویان، سه‌شنبه ۳ اردیبهشت‌ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برگزار می‌شود.


نمایشگاه نگارگری شعبان در حوزه هنری برپا می‌شود

نمایشگاه نگارگری «شعبان» شامل آثار امیرحسین آقامیری و هنرجویان، سه‌شنبه ۳ اردیبهشت‌ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برگزار می‌شود.

فنون و تمرین‌هایی برای نوشتن گفت‌وگو‌های قوی؛
چاپ دوم کتاب «گفت‌وگونویسی» در نمایشگاه کتاب تهران

کتاب «گفت‌وگونویسی؛ فنون و تمرین‌هایی برای نوشتن گفت‌وگو‌های قوی» نوشته‌ گلوریا کمپتون با ترجمه فهیمه محمد سمسار که به اصول پانزده‌گانه گفت‌وگونویسی در داستان می‌پردازد به چاپ دوم رسید.

با حضور رییس دبیرخانه ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت؛
سمینار آموزشی سراسری مدیریت مسمومیت با قارچ های سمی برگزار شد

در راستای اجرای بند (ر) ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه و با توجه به احتمال گسترش مسمومیت با قارچ های سمی در فصل بهار و برای ارتقای آمادگی‎های دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور و احتمال افزایش مراجعین در این ایام، وبینار مدیریت مسمومیت با قارچ های سمی در ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت با حضور خانم دکتر میر کتولی برگزار شد.

معاون کل وزارت بهداشت در همایش ملی سفیران سلامت دانش آموزی عنوان کرد:
فعالیت دو میلیون سفیر سلامت دانش آموزی در سراسر کشور

معاون کل وزارت بهداشت گفت: سلامت آینده و نسل بعدی کشور با رفتارهای دوران نوجوانی شکل می‌ گیرد. عمده رفتارهای مربوط به سلامتی نیز در دوران دانش آموزی و نوجوانی شکل می‌ گیرند و بسیاری از رفتارهای پرخطر در همین سن ایجاد می‌ شوند.

اطلاعیه مرکز مدیریت راه‌های کشور دوم اردیبهشت ۹۸
افزایش ۱۰.۷ درصدی تردد در محورهای برون شهری نسبت به روز قبل/ ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی در ۲۸ محور

در شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۲۵۲ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۱۰.۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در حضور رییس جمهور کشورمان و نخست وزیر پاکستان؛
سند همکاری های بهداشتی ایران و پاکستان امضا شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران و وزیر بهداشت پاکستان، سند همکاری در زمینه بهداشت امضا کردند.

رئیس جمهور در اجتماع مردم سیل زده پلدختر:
بازسازی پلدختر، معمولان و روستاهای آسیب‌دیده استان لرستان، در اولویت برنامه‌ها قرار دارد

رئیس جمهور در جمع مردم سیل‌زده پلدختر با تأکید بر اینکه قلب همه مردم ایران در این ایام در کنار شما بود و برای شما می‌تپید، تصریح کرد: بازسای پلدختر، معمولان و روستاهای آسیب‌دیده استان لرستان که خسارات سنگینی دیده‌اند، در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها عنوان کرد:
تلاش برای تکمیل آزادراه اصفهان-شیراز و کنارگذرجنوبی تهران تا پایان سال

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها با بیان اینکه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران امسال تکمیل می‌شود، گفت: همچنین تلاش می‌کنیم آزادره اصفهان-شیراز هم تا پایان امسال تکمیل شود.


ولایتی، انتصاب سردار سلامی را تبریک گفت

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب در پیامی انتصاب سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی را به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک گفت

در سال گذشته
تولید ۴۲ میلیون شاخه گل در خمین

پارسال ۴۲ میلیون گل شاخه بریده در شهرستان خمین تولید شد

دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا؛
امضای سند صعود نمایندگان ایران

سه نماینده کشورمان در دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امشب و فردا شب با نمایندگان عربستان و امارات دیدار می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی:
کمبود فضاهای درمانی در تهران

استان تهران با توجه به جمعیتی که دارد با کمبود بیمارستان مواجه است و برخی شهرستان‌های تهران هیچ بیمارستانی ندارند

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور:
انتخاب رشته ۲۸ هزار داوطلب دکتری

تا امروز ۲۸ هزار و ۷۷۳ داوطلب دکتری تخصصی (PH.D) نیمه متمرکز سال ۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی انتخاب رشته کرده‌اند

در گمرک سومار
کشف بیش از ۲۱ تن برنج قاچاق

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه: مأموران گمرک بازارچه مرزی سومار، بیش از ۲۱ تن برنج خارجی قاچاق کشف کردند


بارش باران و برف خراسان رضوی را فرا می گیردبارش باران و برف از فردا خراسان رضوی را فرا می گیرد و این بارش ها به طور متناوب تا روزهای پایانی هفته جاری ادامه دارد.

استان مرکزی
خلع ید متصرفان اراضی ملی

بیش از هزار و ۴۸۰ هکتار از اراضی ملی استان مرکزی در سال گذشته رفع تصرف شد.

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد
نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافتنرخ ۱۰ ارز نسبت به یکشنبه افزایش و قیمت ۲۶ واحد پولی دیگر مانند یورو و پوند کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند


ثبت رکوردی بی‌سابقه در ختم جمعی صلوات توسط مخاطبان تلویزیون

همزمان با ولادت باسعادت حضرت مهدی موعود (عج)، مخاطبان تلویزیون با ثبت بیش از 280 میلیون صلوات بزرگ ترین ختم جمعی صلوات را رقم زدند


«بی ستون تا چهل ستون» و دستاوردهای نظام

مجموعه مستند «بی ستون تا چهل ستون» امشب از شبکه یک روی آنتن می رود.


ثبت تاریخ جنگ، میراث گران‌بهایی برای آیندگان است

دریادار هوشنگ صمدی، از فرماندهان دفاع مقدس، گفت: در هشت سال دفاع مقدس بزرگانی حضور داشتند و حماسه‌های منحصربه‌فردی خلق کردند. باید برای ثبت تاریخ جنگ چه از زبان و چه از نگاه این بزرگان اقدام کرد؛ زیرا این یادگارها میراث گران‌بهایی برای آیندگان است.


جشن یک‌سالگی نشان مهرک (آثار کودک و نوجوان سوره مهر)

مراسم جشن یک‌سالگی نشان مهرک (آثار کودک و نوجوان سوره مهر) امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت‌ماه در فروشگاه سوره مهر واقع در میدان انقلاب برگزار می‌شود.


دیدار رئیس سازمان تلویزیون ملی اندونزی با حسین انتظامی

رئیس سازمان تلویزیون ملی اندونزی با رئیس سازمان سینمایی ایران دیدار کرد.


نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس: حضور مهمانان خارجی جشنواره حاکی از امنیت داخلی کشورمان است

نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حضور مهمانان خارجی سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر را حاکی از اهمیت سینمای ایران و جایگاه مهم کشورمان در جهان دانست.


شهاب اسفندیاری در کارگاه «سینما، جهانی شدن هویت»: کشورها باید مراقب سینمای ملی خود باشند

رییس دانشگاه صداوسیما در کارگاه «سینما، جهانی شدن هویت» با مروری بر کارنامه پنج فیلمساز مطرح ایرانی محافظت از فرهنگ اقوام و صنعت فیلمسازی داخلی را یک ضرورت در عصر جهانی شدن دانست.

دبیر هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت خبر داد:
رونمایی از سه سند جهانی در هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت

دبیر هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت، برگزاری نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت را حرکتی ملی با مشارکت سازمان ها و ذی نفعان مختلف خواند و تاکید کرد: منابع مالی برگزاری این همایش از خارج دانشگاه فراهم شده است.


افراد ناگزیر از قبول اسنپ

زمانی چزی حدود بیست سال پیش در ایران اصلا نام اینترنت به گوش هر کسی میخورد متعجب می شد که مگه می شه ارتباطات به راحتی و به آسانی با یک دستگاه کامپیوتر صورت بگیرد اما به مرور زمان و حجوم تکنولوژی همه چیز به سمت اینترنت رفت حتی این روزها هم با دقتی که به تمامی گوشی ها کرده باشیم متوجه می شویم بسیاری از اپلیکیشن ها برای سهولت فرد به کار می رود.


اسامی نامزدهای راه یافته به بخش نهایی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو

کمیته اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو براساس اعلام کمیته داوری کاندیداهای نهایی دریافت جوایز در بخش های مختلف را معرفی کرد.

با گوشی‌های سری Huawei P30 آشنا شوید
کدام یک از گوشی‌های سری P30 برای شما مناسب است؟

شاید شما هم از آن دسته کسانی باشید که درباره گوشی‌های سری Huawei P30 و قدرت و عملکرد خیره‌کننده‌شان شنیده‌اند و می‌خواهند یکی از گوشی‌های این سری را خریداری کنند. اما ممکن است سؤال‌تان این باشد که کدام‌ یک از سه گوشی هوشمند این مجموعه برایتان مناسب‌تر است.

دیوار؛اشکهاولبخندها (بیست ویک)
این وری هاوآن وری هادربزم وبازارمکاره "جشنپاره جهانی فیلم فجر!"

با استفاده از تجهیزات داخلی؛
پست‌های تحت پوشش برق منطقه‌ای تهران در برابر زلزله ایمن شد

تعداد 138 دستگاه ترانسفورماتور در محدوده تحت پوشش برق منطقه‌ای تهران در برابر زلزله و به‌منظور جلوگیری از بروز خاموشی در شبکه، با استفاده صد درصدی از تجهیزات داخلی مقاوم‌سازی شد.


دولت، قوای دیگر، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی همه در کنار مردم بوده و هستند

رئیس جمهور با بیان اینکه برنامه های بازسازی باید بر مبنای تکرار سیل تدوین شود، حفظ حریم رودخانه ها و ساخت سد در مکانهای مناسب برای پیشگیری و کاهش خسارات سیل را ضروری خواند و تاکید کرد: هلال احمر، اورژانس، مسوولین اجرایی، سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی کاری بزرگ و فداکارانه انجام دادند.


افراد از اظهار نظر غیر کارشناسی درباره سیل شیراز خودداری کنند

فارس- دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: افراد حقوقی و حقیقی از اظهارنظر غیر کارشناسانه پیرامون مقصرین سیل شیراز خودداری کنند.


دکتر روحانی وارد خرم آباد شد

رئیس جمهور به منظور بازدید از مناطق سیل زده استان لرستان، بررسی اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات و جبران خسارات و دیدار با مردم سیلزده این‌استان، وارد فرودگاه خرم آباد شد.


کام تلخ سودجویان و کشف 50 هزار لیتر سوخت قاچاق در بندر ماهشهر

- فرمانده مرزبانی خوزستان از کشف 3 عدد چتری حاوی 50 هزار لیتر سوخت قاچاق توسط ماموران پایگاه دریابانی ماهشهر خبر داد.


230 دستگاه کولر گازی قاچاق دربانه

کردستان _ فرمانده انتظامی استان از کشف 230 دستگاه کولر گازی قاچاق به ارزش بیش از8 میلیارد ریال خبر داد .