پایگاه خبری تحلیلی جهانی خبر

معاون گردشگری در دیدار با رایزن جدید فرهنگی ایران در سوئد:
بزرگترین چالش در حوزه گردشگری خارجی نداشتن تصویر واقعی از ایران و اعتمادسازی است

معاون گردشگری وزارت ‌میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با توجه به اینکه بزرگترین چالش درحوزه گردشگری خارجی نداشتن تصویر واقعی از ایران و اعتمادسازی جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای عبور از بحران کرونا است؛ از این رو هدف‌گذاری مشترک وزارت گردشگری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور کاهش «ایران‌هراسی» و انعکاس ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و نمایش چهره واقعی کشور در تحقق سفری ایمن می‌تواند گامی مهم در این زمینه به شمار آید.


معرفی هیأت داوران نوزدهمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان خانه تئاتر

هیأت داوران نوزدهمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر معرفی شدند.


وبینارهای تخصصی برای حمایت از کسب‌وکارها

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در راستای فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی خود و با هدف حمایت هر چه بیشتر از ایده‌های نوآورانه و رشد کسب‌وکارهای کوچک، وبینارهای تخصصی «با همدلی برای راهکارآفرینی» را برگزار می‌کند.

اطلاعیه روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور:
کوچکترین درگیری و یا ناامنی در گچساران و مناطق اطراف آن واقع نشده است

روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور اطلاعیه ای ضمن تکذیب هرگونه ارتباط و انتصاب تصاویر پخش شده در بخشی از فضای مجازی با تصمیم اخیر مجلس شورای اسلامی درخصوص منتخب یکی از حوزه های انتخابیه در استان کهگیلویه و بویراحمد،، تصریح کرد: آرامش کامل در گچساران برقرار و با مسئولیت شناسی گروه های مختلف مردم و چهره های مورد توجه افکار عمومی و همچنین حمایت همه دستگاه ها از استمرار امنیت در سطح استان، کوچکترین درگیری و یا ناامنی در گچساران و مناطق اطراف آن واقع نشده است.

رییس سازمان بهزیستی کشور:
تخصیص ۷۱ میلیارد تومان برای ۵۵۱مراکز شبه خانواده

نشست خبری معاون وزیر ورییس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت چهلمین سال تاسیس این سازمان با اصحاب رسانه، صبح امروز در ساختمان مرکزی بهزیستی بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه 11 اعلام کرد:
آمادگی کامل تجهیزات و نیروی انسانی برای مواجهه با حوادث طبیعی و غیر مترقبه

شهردار منطقه 11 تهران ضمن اعلام آمادگی کامل امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی برای مواجهه با حوادث طبیعی و غیر مترقبه، از کسب رتبه اول عملکرد ستاد مدیریت بحران در یک سال گذشته بین مناطق 22 گانه خبر داد.


مقاومت خرمشهر از زبان سه قهرمان جنگ «مستند» می‌شود

مستند «غبار جنگ» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی محمد عبدی‌زاده است که از زبان سه قهرمان جنگ تحمیلی، مقاومت 34 روزه خرمشهر به تصویر کشیده می‌شود.

با حضور مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری؛
وبینار آثار کوید – 19 بر گردشگری کشورهای OIC برگزار شد

وبینار «آثار کوید – 19 بر گردشگری در میان کشورهای OIC و راه¬های پیش رو» روز پنج شنبه مورخ 19 تیرماه 1399 با حضور 41 نماینده از 25 کشور عضو و سازمان های تخصصی بین‌المللی و با حضور مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری و همچنین رابط وزارت خانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در «کمیته دائمی همکاری‌های اقتصادی سازمان همکاری های اسلامی» یا «کومسک»(COMCEC) به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، برگزار شد.

از سوی معاون گردشگری کشور؛
دوره آموزشی تکمیلی «کارشناس ارزیابی اقامتگاه بوم گردی» ابلاغ شد

مدیرکل دفتر مطالعات آموزش گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از ابلاغ دوره آموزشی تکمیلی «کارشناس ارزیابی اقامتگاه بوم گردی»، توسط معاون گردشگری کشور خبر داد.


معرفی هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت

هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت معرفی شدند.

فرهنگ سرای به مناسبت هفته عفاف و حجاب برگزار می کند:
نمایشگاه عکس "پرتوی از پوشش ایرانی" در فضای مجازی

فرهنگ سرای سرو به مناسبت هفته گرامیداشت عفاف و حجاب، نمایشگاه عکس با عنوان "پرتوی از پوشش ایرانی" در فضای مجازی منتشر می کند.


محرومیت‌زدایی از دره‌شهر با مشارکت بنیاد برکت

حمایت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از صنعت سلولزی شهرستان دره شهر سبب ایجاد اشتغال برای 110 نفر شده است.


اثرگذاری برخی از داروهای موجود در بازار آزاد برای بیماری کووید 19به اثبات نرسیده است

مدیر داروی اداره غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: اثر گذاری برخی از داروهای موجود در بازار آزاد برای بیماری کووید 19 هنوز به اثبات نرسیده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد
ساخت کیت سرولوژی تشخیص کرونا در شیراز

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طراحی و ساخت کیت سرولوژی تشخیص بیماری کووید ۱۹ به روش الیزا در مرکز رشد بیوتکنولوژی این دانشگاه انجام شده است.


هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۲۱ تیر ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد.


میوه‌هایی برای تسکین علائم التهاب مفصل

التهاب مفصل از جمله عارضه‌های شایع است که تنها در انگلیس بیش از ۱۰ میلیون نفر به آن دچار هستند.

در دو بخش ایده و فیلم
فراخوان چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور منتشر شد

فراخوان چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور که پاییز امسال توسط بنیاد سینمایی فارابی و با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران و شهرداری اصفهان برگزار خواهد شد، در دو بخش «ایده» و «فیلم» منتشر شد.


ماسک‌ها تا چه حد می‌توانند از ابتلا به کرونا جلوگیری کنند؟

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گویند:« یافته‌های علمی حاکی از اثربخش بودن پوشیدن صحیح ماسک در برابر همه‌گیری ویروس کرونا است اما اطلاعات موثق و شواهدی در زمینه کمی‌سازی میزان انتقال ویروس کرونا در صورت استفاده یا عدم استفاده از ماسک وجود ندارد و تاکنون هیچ کدام از سازمان‌های معتبر بهداشتی از چنین ادعاهایی حمایت نکرده‌اند.»


آماده شدن یک واکسن کووید-۱۹ تا پایان سال جاری میلادی

گفته می شود واکسن نویدبخش و در حال توسعه شرکت‌های دارویی "Pfizer" و "BioNTech" احتمال فراوان تا پایان سال جاری میلادی آماده خواهد شد.


رئیس سازمان بهزیستی کشور به تشریح برنامه های بهزیستی پرداخت

رونمایی از شفافیت صورت های مالی سال ۹۸ و همینطور رونمایی از سامانه الکترونیکی صدور مجوزهای سازمان بهزیستی از جمله مطالب رئیس سازمان بهزیستی کشور در وب کنفرانس بود.

برای نخستین بار در کشور؛
شاتل‌موبایل امکان عرضه سیم‌کارت با برند اختصاصی را ممکن کرد

برای نخستین بار در ایران، شاتل موبایل با استفاده از زیرساخت فنی نوآورانه خود، سیم‌کارت‌ هوشمند با برند اختصاصی به سازمان‌ها، شرکت‌ها، باشگاه‌ها و صاحبان برند ارائه می‌دهد.

پیش از افتتاح رسمی صورت گرفت؛
بازدید مدیرعامل از مرکز جدید کانون اراک

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اراک از پروژه آماده افتتاح مرکز شماره یک این شهر و اداره کل کانون استان مرکزی بازدید کرد.


مسئولیت حقوقی دبیرخانۀ دائمی کمیته فنی متناظر TC46 به دانشگاه علامه‌طباطبائی واگذار شد

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی از واگذاری مسئولیت حقوقی دبیرخانه دائمی کمیته فنی «اطلاعات و مستند سازی» به دانشگاه علامه طباطبائی خبر داد.

آنچه در شصت و نهمین قسمت از برنامه سینمایی هفت گذشت:
اگر تا دوماه دیگر فکری به حال سینماها نشود حداقل سه سال زمین میخورد!

شب گذشته شصت و نهمین قسمت از برنامه سینمایی هفت روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.

در دو بخش ایده و فیلم؛
فراخوان چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور منتشر شد

فراخوان چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور که پاییز امسال توسط بنیاد سینمایی فارابی و با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران و شهرداری اصفهان برگزار خواهد شد، در دو بخش «ایده» و «فیلم» منتشر شد.


"ایستگاه آخر" آماده نمایش شد

سریال "ایستگاه آخر" به کارگردانی اردشیر شلیله و تهیه‌کنندگی علی زارعین آماده نمایش شد.


کارگردان اولین مستند کرونایی ایران از تجربه‌های خود در «نردبان» می‌گوید

فصل جدید برنامه تلویزیونی «نردبان» از امشب آغاز می‌شود و مستندهای «پرنیان» به کارگردانی ارد عطارپورو «خانه‌ای برای تو» ساخته مهدی بخشی‌مقدم نقد و بررسی می‌شود.

به مناسبت روز ادبیات کودک صورت گرفت:
تقدیر از پدیدآوردندگان «دانشنامه محیط زیست»

شورای کتاب کودک با اعلام فهرست کتاب‌های برگزیده و شایسته تقدیر سال ۹۷، از جلد اول «دانشنامه‌ی محیط زیست» در بخش کلیات تقدیر کرد.


این هفته در شبکه نمایش، آثاربازیگر مطرح کشورمان مرور می شود

شبکه نمایش در ژانر منتخب هفتگی خود به یکی از محبوب ترین ژانر ها یعنی ”جنایی" می پردازد و در بخش صحنه گران به مرور آثار مهدی هاشمی خواهد پرداخت.

مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی آزاد و مهارت‌افزایی :
رونق و استقبال از دوره‌های MBA و DBA دانشگاه علامه‌طباطبائی

مدیر مرکز آموزش های تخصصی آزاد و مهارت افزایی دانشگاه علامه طباطبائی در گفت و گو با عطنا فعالیت این مرکز در ایام شیوع کرونا را تشریح کرد.

در پی هجمه‌های اخیر به دانشکده علوم ارتباطات و استادان این دانشکده؛
شکستن حرمت پیشکسوتان دیروز و معلمان امروز، شکستن حریم اخلاق و حرمت نهاد علم است

در روزهای اخیر هجمه‌هایی از سوی بعضی از رسانه‌ها، روانۀ دانشکدۀ علوم ارتباطات و جمعی از استادان این دانشکدۀ با سابقه شده است. روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی با انتشار جوابیه‌ای این اتهامات را رد کرده و رسانه‌های منتشر کنندۀ این اخبار جعلی را به حفظ حرمت پیشکسوتان دیروز و معلمان امروز دعوت کرده است.

جبلی خطاب به مسببان مشکلات اخیر معاونت برون مرزی صداوسیما:
شبکه های برون مرزی صداوسیما یاور رسانه ای نظامند

نشست بررسی علل، پیامدها و راه های برون رفت از معضلات معاونت برون‌مرزی رسانه ملی که در هفته های گذشته به قطع ماهواره ای برخی از این شبکه ها به سبب انباشت بدهی پرداخت نشده به شرکت های پخش کننده منجر شد، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران برگزار شد.


رویش همدلی عید قربان در سراسر کشور اجرا می شود

فرمانده قرارگاه فرهنگی جهادی حضرت مهدی «عج»: این طرح با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مراجع معظم تقلید و با هدف دستگیری از نیازمندان در دوران شیوع بیماری کرونا در سراسر کشور برگزار می شود.

در نشست مدیران ارشد وزارت کشور و استانداران با معاون اول رئیس جمهور مطرح شد؛
وزارت کشور رشد ۱۰۰ درصدی در حوزه انتصاب مدیران زن داشته است

فریبا نظری مشاور کشور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه زنان ظرفیت بزرگی در توسعه کشور محسوب می شوند؛ گفت: نیاز است ردیف بودجه ای مشخص برای حوزه زنان و خانواده جهت تقویت فعالیت هایشان در کشور درنظر گرفته شود.


ابلاغ بخشنامه جدید وزارت کشور/ ارائه هرنوع خدمت به مراجعه کنندگان فاقد ماسک ممنوع است

بر اساس بخشنامه 19 تیرماه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور، مسئولان ادارات و واحدهای وابسته و تابعه مکلف شدند ضمن راهنمایی مراجعان در خصوص رعایت کامل دستور العمل های بهداشتی، از ورود کسانی که فاقد ماسک هستند به محیط اداری و مراکز ارائه خدمات جلوگیری و از ارائه خدمات به آنان خودداری نمایند.

رئیس کمیته امداد اعلام کرد:
فرش دستباف مددجویان امداد ثبت جهانی شد

رئیس کمیته امداد از تولید ۱۳۰ هزار متر مربع فرش دستباف توسط مددجویان کمیته امداد در سال گذشته خبر داد و گفت: فرش دستباف مددجویان امداد در بازارهای بین‌المللی وارد شده و به عنوان یک برند جهانی ثبت شده است.

در روزهای ناجور کرونایی;
زکی شمس آبادی "بدجور" را منتشر کرد

درروزهای سخت و طاقت فرسای قرنطینه ناشی از کرونا زکی شمس آبادی قطعه جدید خود از سبک پاپ بانام "بدجور" را منتشر کرد.

در نشست مجازی روز ادبیات عنوان شد؛
بازنویسی خلاق برای کودکان و نوجوانان ضروری است

هم‌زمان با بزرگداشت مهدی آذریزدی نشستی مجازی در کانون پرورش فکری برگزار و به تفاوت میان بازنویسی و بازآفرینی و ضرورت وجود هر کدام برای بچه‌ها پرداخته شد.


نگاهی به قابلیت‌های کاربردی لوازم خانگی سامسونگ

این یک واقعیت است که آرامش و آسایش در خانه با لوازم خانگی موجود در آن ارتباط مستقیم دارد. چون تجربه نشان داده فعالیت‌های داخل منزل کم نمی‌شود، اما لوازم خانگی خوب و مدرن باعث می‌شود که بار کمتری از وظایف خانه بر دوش افراد خانواده بیفتد. برای مثال آشپزخانه به عنوان قلب خانه باید دارای لوازمی به‌روز و هوشمند باشد که در کاهش دغدغه‌ها و مسئولیت‌های اعضای خانواده نقش موثری داشته باشد.


فرهنگ بصری ایرانی در مستند «پاساژ» عیان می‌شود

مستند «پاساژ» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی امیر شهامت‌منش، به بیان تاریخچه‌ی گرافیک و فرهنگ بصری ایرانی می‌پردازد.

باامضای تفاهم‌نامه میان کمیته امداد وکانون خدمات الکترونیک قضایی
مددجویان کمیته امداد از پرداخت تعرفه‌های دفاتر خدمات الکترونیک قضایی معاف شدند

با امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان رئیس کمیته امداد، رئیس سازمان بهزیستی و مدیرعامل کانون خدمات الکترونیک قضایی، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت هزینه‌های اداری در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی معاف شدند.

مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری خبر داد:
حضور موفق ایران در کمپین تبلیغاتی سلایق غذایی سازمان جهانی گردشگری

مدیر‌کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: حضور موفق ایران در کمپین تبلیغاتی «سلایق غذایی» یا (Gstronomy) که از سوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) برگزار شد؛ فرصتی است که رویای سفرکردن از طریق غذا و آشپزی را زنده نگه می‌دارد.


موفقیت «یلدا» در جشنواره صوفیه

فیلم سینمایی «یلدا» به تهیه کنندگی علی مصفا و با مشارکت موسسه فرهنگی بن‌گاه و بنیاد سینمایی فارابی، برنده جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره بین‌المللی صوفیه بلغارستان شد.

با رای هیات داوران به ریاست پیتر وبر؛
«یلدا» برنده جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره صوفیه شد

هیات داوران بیست و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم صوفیه به ریاست پیتر وبر (کارگردان بریتانیایی دختری با گوشواره مروارید ٢٠٠٣ و امپراطور ٢٠١٢) جایزه نشان ویژه بهترین فیلمنامه را به فیلم «یلدا» نوشته و‌ ساخته مسعود بخشی از ایران اهدا کرد.


همزمان با روز ادبیات کودکان و نوجوانان ایران صدا منتشر کرد

ایران صدا به مناسبت روز ادبیات کودکان و نوجوانان زندگینامه بابای قصه های خوب را منتشر کرد


سخنگوی وزارت بهداشت در بحث روز رادیو ایران از دستورالعمل های جدید کرونایی می گوید

برنامه بحث روز چهارشنبه 18 تیر ماه به موضوع چرایی افزایش مبتلایان و جان باختگان کرونا در ایران و مسئولیت قانونی کسانی که دستورات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند می پردازد .


دوره آموزشی عینک سازی را در فرهنگسرای کار و تعاون بیاموزید

فرهنگسرای کار و تعاون با هدف ترویج فرهنگ کار و کار آفرینی و توانمند سازی شهروندان با همکاری جهاد دانشگاهی دوره آموزش عینک سازی را برگزار می کند .


هتل " هنر ایران" در پهنه رودکی ساخته می شود

در جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران باساخت هتل "هنر ایران" در محدوده پهنه فرهنگ و هنر رودکی واقع در منطقه 11 موافقت شد

بر اساس اعلام بانک مرکزی
افزایش نرخ رسمی پوند و کاهش قیمت یورو

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۰ ارز افزایش و ۲۴ ارز کاهش یافت. نرخ دلار و ۱۲ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

در پی انتشار شایعاتی در فضای مجازی
تکذیب واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها

دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها را تکذیب کرد.