صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

نگذاریم حرمت نیروی انتظامی خدشه دار شود

مشاور فرهنگی رئیس مجلس شورای اسلامی و امام جمعه موقت شهر اصفهان، با انتقاد از بی توجهی برخی دستگاه ها به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: شورای انقلاب فرهنگی، ۲۶ دستگاه را مکلف به دفاع از حریم عفاف و حجاب کرده، اما می بینیم کمتر دستگاهی به این موضوع توجه دارد!

به گزارش جهانی خبر حجت الاسلام "محمدتقی رهبر" در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس گفت: تقوای عام پرهیز از گناهان به معنی معاصی و محرمات است و امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهم ترین مصادیق تقوای عام به شمار می آید.

امام جمعه موقت شهر اصفهان اظهار داشت: جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام به حدی است که در احادیث اشاره شده که تمام اعمال نیک در برابر امر به معروف و نهی از منکر، همچون قطره ای در برابر دریا هستند.

حجت الاسلام "رهبر" همچنین با اشاره به اینکه تنفر قلبی از بدی و علاقه قلبی به خوبی، راه سعادت است، بیان داشت: یاری گرفتن از زبان نیز برای تثبیت تقوا در جامعه راهگشاست.

مشاور فرهنگی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد از بی توجهی مسئولان به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، متذکر شد: اگر این فریضه در جامعه رها شود ، فساد در خیابان ها علنی می شود و اگر در برابر منکرات، عقب نشینی کنیم،  برخی ناهنجاری ها در جامعه ماندگار می شوند.

عضو جامعه روحانیت مبارز، به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز اشاره کرد و افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی، 26 دستگاه را مکلف به دفاع از حریم عفاف و حجاب کرده؛ اما می بینیم کمتر دستگاهی به این موضوع توجه می کند.

وی با اشاره به پخش کلیپ درگیری یک فرد بد پوشش با مامور گشت ارشاد در رسانه ها آن را توطئه ای از پیش طراحی شده عنوان کرد و ادامه داد: اصل ماجرا این بود که چند دختر بدپوشش با نقشه قبلی اقدام به کشف حجاب کرده و وقتی مامور گشت ارشاد نیروی انتظامی به آنها تذکر داد، او را مورد هتک حرمت قرار داده و با وی درگیر شدند و  سعی کردند با جریان سازی، این مامور وظیفه شناس را متهم کنند که متاسفانه عده ای در داخل هم با این جریان همراه شدند.

حجت الاسلام "رهبر"، این گونه جریان سازی ها علیه ناجا را توطئه دشمن برای تضعیف حجاب و عفاف در جامعه عنوان و اضافه کرد: باید با قاطعیت از اقدامات انقلابی و ارزشی نیروی انتظامی حمایت کنیم و نگذاریم به حرمت این نیرو در جامعه، خدشه ای وارد شود.

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۴۸۳۰
تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۲۳     ساعت: ۱۰ : ۵۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر
  • ١١ صفر ١٤٤٠
  • Oct 22 2018