صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

آنتی بیوتیک اثربخشی واکسن را در نوزاد کاهش می دهد

مطالعات جدید محققان استرالیایی نشان می دهد استفاده از آنتی بیوتیک در نوزادان، اثربخشی چندین واکسن حیاتی که در سال های اولیه زندگی کودکان تجویز می شود، را کاهش می دهد.

به گزارش جهانی خبر از ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، محققان احتمال می دهند آنتی بیوتیک میکروبیوم روده نوزاد را تغییر می دهد و همین امر اثر بخشی واکسن را کاهش می دهد. در ادامه این مطالعه که توسط محققان دانشگاه فلیندرز در استرالیا صورت گرفته نشان می دهد آنتی بیوتیک در سال های اول تولد ایمنی بدن را تغییر می دهد و همین امر سبب می شود واکنش سیستم ایمنی نسبت به واکسن تغییر کند. واکسن مننژیت، پنومونی، سل و سیاه سرفه مهمترین واکسن هایی هستند که به نوزاد تزریق می شوند و مدل های حیوانی کاهش اثر بخشی این واکسن ها را در صورت استفاده از آنتی بیوتیک تایید کردند.
ادامه مطالعات نشان داد موش های بالغ این واکنش را نشان نمی دهند و آسیب های ناشی از آنتی بیوتیک در موش نوزاد بیشتر از موش های بالغ است.
این مطالعه نیازمند بررسی بیشتر است و محققان احتمال می دهند تغییر رژیم غذایی و استفاده از باکتری های پروبیوتیک شاید بتواند راه حل این مشکل باشد.
نتایج این مطالعه در نشریه Cell Host & Microbe منتشر شده است.

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۴۸۳۴
تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۲۳     ساعت: ۱۱ : ۱۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر
  • ١١ صفر ١٤٤٠
  • Oct 22 2018