صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
مجموعه شعر «صدای زنگِ در آمد» نقد و بررسی شد

۲۵۰ اثر از هنرمندان ۶۵ کشور در نمایشگاه مسابقه بین‌المللی «پایان یک داعش»

مراسم افتتاح نمایشگاه مسابقه بین‌المللی کارتون، کاریکاتور و پوستر «پایان یک داعش» دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه در گالری‌های عالی و خانه عکاسان حوزه هنری برگزار خواهد شد.

به گزارش جهانی خبر از پایگاه خبری حوزه هنری، سال گذشته مسابقه بین‌المللی کارتون، کاریکاتور و پوستر «پایان یک داعش» در سه بخش پوستر، کارتون و کاریکاتور فراخوان داد که تا دهم اسفندماه ۹۶، تعداد ۲۱۲۰ اثر از ۸۷۰ شرکت کننده به دبیرخانه این مسابقه ارسال شد. 

سیدمسعود شجاعی طباطبایی، دبیر مسابقه بین‌المللی کارتون، کاریکاتور و پوستر «پایان یک داعش» در باره این مسابقه گفت: ۸۷۰ شرکت کننده از ۶۴ کشور دنیا ۲۱۲۰ اثر را به دبیرخانه ارسال کردند. این آثار شامل ۱۰۷۸ کارتون، ۴۱۵ کاریکاتور چهره و ۶۳۵ پوستر بود. ایران با ۳۲۹ شرکت‌کننده، چین با ۲۱۲ هنرمند و ترکیه با ۴۵ شرکت‌کننده بیشترین سهم را در این رویداد دارند.

به گفته شجاعی طباطبایی، وی در کنار محمدحسین نیرومند و محمدرضا دوست‌محمدی از ایران، «سیلوانو مِلو» از برزیل و «الکساندر فالدین» از روسیه داوری آثار را بر عهده داشتند که نهایتاً ۲۵۱ اثر به نمایشگاه راه یافته است.

بنا بر این گزارش، مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار منتخب «پایان یک داعش» دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۷ در گالری‌های عالی و خانه عکاسان حوزه هنری برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان تا روز ۱۲ خرداد همه‌روزه (به‌جز ایام تعطیل) از ساعت ۹ تا ۱۸ می‌توانند از این نمایشگاه دیدن کنند. همچنین مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان مسابقه کارتون، کاریکاتور و پوستر «پایان یک داعش» روز ۱۲ خردادماه در تالار سوره حوزه هنری برگزار خواهد ش

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۴۸۴۳
تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۲۳     ساعت: ۱۲ : ۴۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر
  • ١١ صفر ١٤٤٠
  • Oct 22 2018