صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

شفافیت و پاسخگویی، ارکان سیاست اطلاع رسانی روابط عمومی ها باشد

دبیر شورای اطلاع رسانی دولت در نشست هم اندیشی با مدیران روابط عمومی دستگاه های تابعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت : تعامل با ذی نفعان ، شفافیت و پاسخگویی ارکان سیاست اطلاع رسانی روابط عمومی ها باشد .

به گزارش  جهانی خبر از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی علیرضا معزی ، ضمن اشاره به اینکه در چار چوب اعتماد سازی سه مولفه تعامل دوسویه  میان  ذی نفعان و دولت ، شفاف سازی و پاسخگویی  بسیار مهم است گفت : تمایل دو سویه مردم و مسئولان، شفافیت و پاسخگویی نیز از مولفه های اصلی ارتباطی دولت به شمار می رود و  ارتباط مسئولان با مردم را نباید فقط از طریق رسانه‌ها برقرار کنیم بلکه باید با برنامه‌ریزی مناسب زمینه را برای پرسش و پاسخ و گفت‌ و شنود مردم و مسئولان مهیا کنیم.
وی افزود : تحقق تعامل ذی نفعان ، شفافیت و پاسخگویی  نیازمند  تغییر نگرش در اطلاع‌ رسانی و  اصلاح ساختارهای اطلاع‌رسانی است .
دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت در رابطه با مولفه شفافیت در رویکرد اطلاع‌رسانی دولت گفت : شفافیت نقش مهمی در  ساماندهی سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یک کشور دارد.
معزی  افزود:  انتظار افکار عمومی از مسئولان، اعتمادسازی است و  اعتمادسازی زمانی ایجاد می‌شود که اطلاعات را حق مردم بدانیم. 
دبیرشورای اطلاع رسانی دولت ادامه داد :  اطلاع از آنچه در کشور رخ می‌دهد جزو حقوق اصلی مردم است و شفاف سازی باید به نحو درست انجام گیرد و دولت در حال تهیه آیین‌نامه چگونگی انتشار اطلاعات است. 
وی  با بیان اینکه پاسخگویی یکی دیگر از رویکردهای دولت در عرصه اطلاع‌رسانی است گفت :  پاسخگویی فقط جوابیه دادن نیست بلکه فراتر از آن است، و ما باید قادر باشیم  درباره فعالیت‌های خود به مردم، کارشناسان و ذینفعان اطلاع‌رسانی  درست و جامع داشته باشیم .
معزی همچنین نظام ارتباطی یک سویه را بحران زا دانست و گفت :  تعامل دو سویه به این معنی است که ذینفعان باید احساس کنند در سیاستگذاری   دولت نیز نقش اساسی دارند و با اظهار نظر های خود می توانند راهکاری برای حل مسائل  در کشور داشته باشند .
شناسنامه


کدخبر: ۱۹۴۸۶۱
تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۲۴     ساعت: ۱۰ : ۴۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر
  • ١١ صفر ١٤٤٠
  • Oct 22 2018