صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

هلال احمر پرچمدار حمایت از نیازمندان است

جشن بزرگداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با حضور نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی و جمعی از اعضای جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی، دکتر محمد حسین قربانی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و دبیر فراکسیون هلال احمر و امداد ونجات مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت هفته هلال احمر که به همت کانون دانشجویی هلال احمر در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: شعار هلال احمر زدودن آلام تمام نیازمندان جامعه است و هلال احمر تنها سازمان و ارگان امدادی است که جریان و حزب سیاسی نمی شناسد و این افتخار نصیب جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی شده است که به عنوان پرچم دار حمایت از نیازمندان و زدودن آلام نیازمندان در تمام دنیا گام بردارد.
وی افزود: جمعیت هلال احمر در 15 کشور دنیا برای رفع نیازمندی های بهداشتی و درمانی نیازمندان گام بر می دارد و در فقیرترین کشورهای دنیا، هلال احمر نقش سازنده‌ای را در بین تمام مردم دنیا ایفا کرده است.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: در مجلس شورای اسلامی، فراکسیونی به عنوان فراکسیون هلال احمر تشکیل دادیم که قوی ترین و پرجمعیت ترین فراکسیون در مجلس شورای اسلامی است و بالغ بر 147 نماینده مجلس شورای اسلامی عضو فراکسیون هلال احمر مجلس شورای اسلامی هستند.
دکتر قربانی درباره اقدامات مجلس برای پیشرفت و توسعه هلال احمر گفت: در برنامه ششم توسعه یکی از بحث هایی که به طور جدی مورد توجه قرار گرفت، 42 درصد از حق ثبتی بود که در اساسنامه برای هلال احمر ثبت و ذکر شده بود و این 42 درصد که بالغ بر هزار و 200 میلیاردتومان بود با تلاش های فراکسیون به هلال احمر اختصاص یافت.
وی متذکر شد: در حوزه مالیات بر ارزش افزوده که در سال های گذشته نیم درصد بود در بودجه 97 به یک درصد افزایش یافت و این حرکت از اقدامات بسیار ارزشمند مجلس شورای اسلامی بود.
نایب رئیس فراکسیون هلال احمر مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: تمام تلاش مجلس این است که در جذب نیروهای داوطلب هلال احمر گام بردارد. در همین زمینه مجلس با همکاری دولت در نظر دارد بستری فراهم کند تا هلال احمر این اختیار را داشته باشد که در زمینه جذب داوطلبین گام های اساسی بردارد.
دکتر سید مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در این مراسم اظهار کرد: استفاده از ظرفیت جوانان در فعالیت‌های فرهنگی، عام‌المنفعه و بشردوستانه از وظایف جمعیت هلال احمر در قانون اساسنامه جمعیت است که در مجلس شورای اسلامی تبیین شده است.
وی افزود: در ماده 2 اساسنامه هدف تشکیل هلال احمر، تسهیل آلام بشری و حمایت از سلامت انسان‌ها و  تلاش برای برقراری صلح، دوستی و تفاهم پایدار بین ملت‌ها عنوان شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: تلاش ما این است که با ایجاد کانون‌ها در قسمت‌های مختلف هم در مراکز آموزشی، دانش‌آموزی، طلاب، جوانان آزاد و تمام افرادی که می‌توانند در کنار جمعیت هلال احمر باشند برای برقراری صلح و دوستی میان ملت‌ها و حمایت از سلامت انسان‌ها گام برداریم و به تاب‌آوری مردم در مقابل حوادث کمک کنیم.
دکتر احمدی گفت: در ماده 77  قانون برنامه ششم مجلس شورای اسلامی وظیفه هلال احمر را گسترش سرمایه اجتماعی و افزایش تاب‌آوری جوامع محلی با رویکرد پیشگیری از حوادث و سوانح و آمادگی در بحران‌ها ذکر کرده است و در وظایف ما است که با ارتباط با مردم به تاب‌آوری جامعه کمک کنیم.

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۴۸۶۴
تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۲۴     ساعت: ۱۱ : ۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر
  • ١١ صفر ١٤٤٠
  • Oct 22 2018