صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
قائم مقام وزیر علوم خبر داد

ابلاغ دستورالعمل جهت‌دهی پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دانشگاه‌ها

قائم مقام وزیر علوم از ابلاغ دستورالعمل جهت‌دهی پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: بر این اساس، پایان‌نامه‌های دانشجویان باید به سمت موضوعاتی سوق پیدا کند که در نهایت مشکلی از مشکلات جامعه را رفع نماید.

به گزارش  جهانی خبر از ایسنا، دکتر باقری در حاشیه نشست معاونین آموزشی دانشگاه‌های سطح یک و مادر کشور که امروز در وزارت علوم برگزار شد، از تصمیم جدی این وزارتخانه برای جهت‌دهی پایان‌نامه‌های دانشجویان به سمت موضوعات مورد نیاز جامعه خبر داد و گفت: برنامه ما این است که تمامی پایان‌نامه‌های دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان در دانشگاه‌ها به سمت موضوعاتی حرکت کند که مورد نیاز جامعه است و دستورالعمل آن به دانشگاه‌ها نیز ارسال شده و قرار است بخشنامه‌ای در این زمینه ابلاغ کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: بخش عمده‌ای از نیازهای جامعه را می‌توان در قالب پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشجویان برطرف کرد، چرا که دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت خوبی برای انجام پژوهش‌هایی که جامعه به آن نیاز دارد، هستند.

قائم مقام وزیر علوم همچنین خاطرنشان کرد: به منظور جهت‌دهی پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی به سمت موضوعات مورد نیاز جامعه در مرکز هیات‌های امنا دستورالعملی با استفاده از نظرات برخی دانشگاه‌ها تدوین شد که بتوانیم با تمهیداتی که اتخاذ خواهیم کرد، به طور اساسی این پایان‌نامه‌ها معضلاتی از مشکلات جامعه را حل کنند.

دکتر باقری در پایان اظهارکرد: همانطور که ذکر شد،‌ دستورالعمل‌ جهت‌دهی پایان‌نامه به سمت حل مشکلات جامعه به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است و دانشگاه‌ها می‌توانند متناسب با شرایط خود در آن تغییراتی ایجاد کنند و در نهایت تغییرات ایجاد شده را در هیات امنا به تصویب برسانند.

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۴۹۱۱
تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۲۵     ساعت: ۱۱ : ۴۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر
  • ١١ صفر ١٤٤٠
  • Oct 22 2018