صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
معاون استاندار لرستان:

بانک ها برای تعیین تکلیف املاک تملیکی مشکلی ندارند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: برای تسریع در روند تعیین تکلیف املاک تملیکی، ایجاد شرایط مطلوب و همچنین اجرای قانون رفع موانع تولید طبق دستورالعملی اختیاراتی به بانک‌ها تفویض شده است.

به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، گودرز امیری روز چهارشنبه اظهار داشت: این اختیارات تا پایان سال 97 به صورت موقت به بانک‌ها داده شده و اختیار مذاکره‌ای املاک تملیکی توسط کمیسیون‌های قبول بانک در استان‌ها تا مبلغ 10 میلیارد ریال، مطابق مقررات و شرایط مربوطه داده شده است.
امیری بیان کرد: بیش از مبلغ 10 میلیارد ریال تا حداکثر 50 میلیارد ریال در چارچوب مقررات و ضوابط پس از اخذ موردی از اداره مرکزی بانک، قبل شروع مذاکره با تصویب کمیسیون‌ عالی قبول معاملات و هیات مدیره انجام می‌پذیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: به موجب بند(و) تبصره 16 قانون بودجه سال 97 و برای تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات، چنانچه مشتریان بدهی معوق خود که تا پایان سال گذشته سررسید شده باشد را از تاریخ سررسید تا پایان شهریور سال جاری به صورت نقدی و دفعتا واحده تسویه کنند، واحدها مجاز هستند بدهی آنان را فارغ از تمامی مساعدت‌های قانونی به عمل آمده بر اساس قراردادهای اولیه محاسبه و پس از اخذ اصل و سود قبل و بعد سررسید و اعمال بخشودگی جرائم تاخیر مازاد بر نرخ معامله و مشروط به عدم برگشت از حساب‌های درآمدی قطعی بانک، نسبت به تسویه و مختومه کردن پرونده اقدام کنند.
امیری ادامه داد: از زمانی‌که بانک جانشین سرمایه‌گذار می‌شود در راستای انتقال جانشینی برای فعال کردن واحد تولیدی مذکور باید ظرف مدت چهار ماه اقدام به برگزاری مزایده کند و در صورتی‌که نتیجه‌ای حاصل نشد به مدت 2 ماه می‌تواند وارد مذاکره شود و نهایتا اگر مجددا به نتیجه نرسید قوانین بانکی خود را اجرا کنند.

 

ایرنا//

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۴۰۹
تاریخ: ۱۳۹۷/۶/۱۴     ساعت: ۹ : ۳۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن
  • ١٠ جمادي الثانيه ١٤٤٠
  • Feb 16 2019