صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

میهمان مادر سه شهید دفاع مقدس بودیم

مدیرفرهنگی هنری منطقه۱۰ به همراه رییس خانه موزه شهیدان اقبالی در ویژه برنامه'ستارگان پرفروغ' با مادر مکرمه شهیدان'مجتبی، داود و فرخ باقری زند'دیدارکرد.

به گزارش جهانی خبر ازروابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه10؛ در برنامه"ستارگان پر فروغ" این هفته که پیش از ظهر سه شنبه 13 شهریور ماه در بیت معظم شهیدان باقری زند (مجتبی، داود و فرخ) برگزار شد؛ محمد رضا جمالی، مدیر فرهنگی هنری منطقه10 به همراه افسانه مهاجان رییس خانه موزه شهیدان اقبالی به منظورگرامیداشت یاد و خاطره شهدا با مادر مکرمه ی این شهیدان والامقام دیدار و از وی تجلیل کرد.
دراین دیدار که درحسینه ای معطر به رایحه بهشت  و با مادری که زاده ی تبریز است؛ داشتیم برایمان گفت: یکی از بهترین خاطرات و یادگاری‌های فرزند شهیدم"مجتبی" در واقع آخرین یادگاری او همین حسینه است که از سال 1364 در طبقه زیرهمکف منزل مسکونی مان به این شکل دایرکردیم و چراغش به یاد شهیدان کربلا و ائمه معصومین(ع) همیشه روشن است.
مادر شهیدان باقری زند ادامه داد: من پنج فرزند پسر و یک فرزند دختر دارم. سه تا از فرزندانم شهید شدند که پیکر دو تاشون آمد ولی فرزند آخرم؛ مانده است.
او درباره خاطره ای از مرحوم همسر و یکی از فرزندان شهیدش گفت: مرحوم پدرشان ارتشی بود و در سال 64 بعد از شهادت دوتا از پسرهایم فوت کرد. مجتبی فرزندکوچکترم که 16 ساله بود در منطقه فکه شهید شد و پیکرش نیامد.(خودش در وصیت‌نامه‌اش هم همین طور خواسته و نوشته بود.) ما هم خوشحالیم که او به آرزویش رسید.او خیلی بچۀ مؤمنی بود. کلاس پنجم بود نماز شب و روزه‌اش ترک نمی‌شد. پدرش گفت آخر همه چیز که در جبهه نیست، مملکت به همه چیز احتیاج دارد، شما کوچک هستید بمانید درستان را بخوانید. اوگفت: پدر اجازه بدهید من بروم، من که آمدم کارنامه قبولی دو کلاس را یک ساله  به شما تحویل می‌دهم. واقعاً هم همان کار را کرد. دو کلاس را خواند، امتحان داد و کارنامه‌اش را به پدرش داد و دوباره به جبهه رفت.
این مادرشهید خاطرنشان کرد: هیچ‌کدام از فرزندان شهیدم ازدواج نکرده بودند؛ فرخ که بعد از داوود به دنیا آمده بود چند سالی در جبهه بود. داوود یازدهم مردادماه 1361 و هفت ماه بعد فرخ در سال 1362 و مجتبی هم یازدهم بهمن 1366شهید شدند.
گفتنی است؛ شهیدان مجتبی، داود و فرخ باقری زند به ترتیب در سنین ۲۰، ۲۱ و ۱۶ سالگی و در عملیات‌های بیت‌المقدس۲، رمضان و منطقه فکه به درجه رفیع شهادت نایل می شوند.
در پایان این دیدار نورانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام خانواده معظم"باقری زند" از این مادر بزرگوار تجلیل شد.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه می توانندبه نشانی: بزرگراه نواب صفوی (شمال به جنوب)، خیابان کمیل غربی بعد از چهار راه قلیچ خانی؛ "خانه موزه شهیدان اقبالی" مراجعه کرده یا با شماره تلفن: 66691546 تماس بگیرند.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۴۱۵
تاریخ: ۱۳۹۷/۶/۱۴     ساعت: ۱۹ : ۳۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن
  • ١٠ جمادي الثانيه ١٤٤٠
  • Feb 16 2019