صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

مهدی باقری با سه فیلم متقاضی حضور در جشنواره سینماحقیقت شد

مهدی باقری با سه فیلم «زیارت در مه»، «شرق اندوه» و «خور بر کرانه کویر نمک» متقاضی حضور در بخش مسابقه ملی دوازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت شد.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، باقری که سال گذشته با مستند «در جستجوی خانه خورشید» در یازدهمین جشنواره سینماحقیقت حضور داشت، امسال با سه فیلم متقاضی حضور در سه بخش مستندهای کوتاه، نیمه‌بلند و بلند جشنواره شده است.
در خلاصه داستان مستند 50 دقیقه‌ای «زیارت در مه» آمده است: پس از چهل سال، به ده "زیارت" باز می‌گردیم و به واسطه مونوگرافی که توسط مردم شناس فقید "هوشنگ پورکریم" در دهه چهل درباره‌ی زیارت نوشته است، وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن را بررسی می‌کنیم تا دلایل زوال این ده را درک کنیم.
مستند «خور بر کرانه کویر نمک» هم در مدت زمان 61 دقیقه، بازگشتی به خور و بیابانک پس از چهل سال به واسطه‌ی تصاویر ۸ میلیمتری یکی از اهالی خور دارد.
مستند 28 دقیقه‌ای «شرق اندوه» نیز که برای نخستین نمایش به دبیرخانه جشنواره سینماحقیقت ارائه شده، تصویری از سه آیین در شهر قدیم گرگان است.
گفتنی است فرهاد ورهرام به عنوان تهیه‌کننده و پژوهشگر در دو مستند «زیارت در مه» و «خور بر کرانه کویر نمک» حضور داشته است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۴۱۶
تاریخ: ۱۳۹۷/۶/۱۴     ساعت: ۱۹ : ۳۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن
  • ١٠ جمادي الثانيه ١٤٤٠
  • Feb 16 2019