صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
maryamhazrati
maryamhazrati

آتش خشم لابی صهیونیستی در انگلیس علیه پرس تی‌وی افروخته شد

پس از انتشار توئیت شبکه پرس تی وی درباره نشست داخلی اعضای حزب کارگر در منطقه انفیلد شمالی که طی آن اعضای حزب در این منطقه رای عدم اعتماد خود به ژوان ریان نماینده این حزب و رئیس گروه موسوم به «دوستان اسرائیل» را اعلام کردند، محافل و رسانه های حامی اسرائیل، موج جدیدی علیه پرس تی وی در این کشور به راه انداختند.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی پرس تی وی، این اتفاق پس از آن رخ داد که حساب کاربری پرس تی وی بریتانیا در توئیتر، متن و تصاویری درباره فحوای این جلسه را منتشر کرد که به دلیل افشای نارضایتی اعضای این حزب از نفوذ لابی صهیونیستی در ارکان تصمیم گیری بریتانیا، با حساسیت بالای رسانه های حامی اسرائیل رو به رو شده است.
این اقدام در حالی از سوی پرس تی وی انجام شده که دیگر شبکه های خبری و دیگر خبرنگاران این موضوع را با علم به اینکه موضوع مهمی بوده است، پوشش ندادند و پرس تی وی درباره موضوعی اطلاع رسانی کرد که دیگر رسانه ها با سکوت از کنار آن می گذرند.
لازم به یادآوری است، ژوان ریان که بانعکاس رای عدم اعتماد اعضای حزبش به او، تحرکات جدید علیه پرس تی وی را برانگیخته است، از منتقدین سرسخت جرمی کوربین رهبر حزب کارگر و گرایش‌های ضد صهیونیستی او به شمار می‌رود.
ناظران معتقدند که عدم کسب رأی اعتماد رئیس گروه دوستان اسرائیل حاکی از نارضایتی داخلی اعضا نسبت به عمق نفوذ رژیم صهیونیستی در سازوکارهای این حزب به شمار می‌رود و بی دلیل نیست که اطلاع رسانی پرس تی وی از این موضوع حالا با موجی فزاینده از مخالفت های حامیان رژیم صهیونیستی در انگلیس مواجه شده است.
لابی صهیونیسم دیروز جمعه به بهانه لغو مجوز«پرس تی وی» از سوی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های انگلیس (آفکام) و اشاره به این مساله که نشست یادشده مختص اعضای حزب کارگر بوده، خواستار انجام تحقیق دراین‌باره شده است.
دستاویز این درخواست تحقیق آن است که آفکام در سال 2012 میلادی مجوز پخش برنامه‌های تلویزیون انگلیسی‌زبان «پرس تی وی» را در این کشور لغو کرد
همه اینها در حالی صورت می‌گیرد که مردم بریتانیا نسبت به لابی و نفوذ رژیم صهیونیستی در سیاست‌های این کشور معترض هستند و در واقع  همین که اکثر رسانه های انگلیسی به جای انعکاس خبر عدم کسب رای اعتماد ریان، توییت «پرس تی وی» و موضع گیری لابی صهیونیسم را منعکس کرده اند، نشان دهنده ناکارامدی و جانبگرایانه کار کردن رسانه های این کشور است و دلیل اعتماد بسیاری از انگلیسی ها به پرس تی وی را روشن می کند.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۴۲۰
تاریخ: ۱۳۹۷/۶/۱۷     ساعت: ۲۰ : ۱۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ اسفند
  • ١٥ جمادي الثانيه ١٤٤٠
  • Feb 21 2019