صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

خبر نماینده مجلس از احتمال افزایش قیمت دارو

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با تاکید بر اینکه «برای اصلاح نرخ دارو باید نمایندگان سازمان حمایت از مصرف کنندگان، صنوف تولید‌کننده و وارد‌کننده و سازمان متولی به یک رویه مشترک دست پیدا کنند» گفت: اصلاح نرخ دارو منجر به افزایش مختصر نرخ دارو شود.

همایون هاشمی در واکنش به اظهارات اخیر رئیس سازمان غذا و دارو درباره اصلاح نرخ دارو به عنوان گام اول وزارت بهداشت برای درمان اقتصاد دارو گفت: با توجه به اینکه نرخ تولید دارو از واردات آن کمتر است باید حمایت از تولید‌کنندگان به عنوان رویه ملی در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: برای اصلاح نرخ دارو باید کمیته‌ای متشکل از نمایندگان سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و صنوف اعم از تولید‌کننده و وارد‌کننده و سازمان‌های متولی یعنی غذا و دارو و وزارت بهداشت به یک نقطه نظر مشترک برسد. در نهایت نباید اقدامات منجر به ضرر تولید‌کننده شود و همچنین به مردم فشار وارد کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که «قیمت دارو بر اساس یک سری داده‌ها و معیارهای علمی تعیین می‌شود» گفت: برای جلوگیری از افزایش فشار به مردم باید بیمه‌ها را مکلف کرد که پای کار آیند. ما عمدتا نظام‌های بیمه‌گر وابسته به دولت و قوی داریم که می‌توان آنها را مکلف کرد که تا حدی پرداختی داشته باشند. در این صورت با اصلاح نرخ دارو به مردم هم فشار وارد نمی‌شود.

هاشمی در جمع بندی گفت: با توجه به این که در طول یکی دو سال گذشته نرخ دارو تغییر نکرده و از آن طرف همه اقلام مرتبط با تولید دارو اعم از مواد اولیه و یا لوازم بسته‌بندی با افزایش نرخ مواجه شده است، اصلاح نرخ ضروری است البته این عمدتا به معنای افزایش نرخ نیست که ممکن است منجر به یک افزایش مختصری شود. مهم آن است که قبل از اصلاح نرخ جلسات مشترکی بین سه گروه یاد شده برگزار شود.

 

منبع:گسترش نیوز/ ایسنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۴۷۰
تاریخ: ۱۳۹۸/۷/۱۵     ساعت: ۸ : ۴۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۲۶ مهر
  • ١٨ صفر ١٤٤١
  • Oct 18 2019