صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

راه‌اندازی نخستین کشتی بوشهر-قطر با تاخیر سه ماهه

نخستین خط کشتیرانی باری-مسافری بوشهر-دوحه، در شرایطی به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تا پایان آبان ماه افتتاح می‌شود که این پروژه اگر مجدادا به زمان دیگر موکول نشود، با تاخیر سه ماهه مواجه شده است.

در حالی که قرار بود دوم شهریور ماه امسال، نخستین کشتی بوشهر-قطر حرکت خود را آغاز کند و 1600 نفر مسافر و حدود 2000 تن بار کانتینری ایران به مقصد بندر دوحه ببرد، در همین تاریخ سیاوش ارجمندزاده -مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: به دلیل بالا بودن تعرفه و انجام مراحل اداری، حرکت کشتی مسافری باری بوشهر- قطر به تعویق افتاده و تا قبل از مهرماه نخستین سفر این کشتی انجام می‌شود.

 دو هفته از این تاریخ هم گذشت اما به دلیل مشکلات متعدد کشتی بوشهر-قطر حرکت نکرد و ارجمند زاده در این باره هم گفت: مشکلاتی برای این کشتی به وجود آمد و در درجه دوم می‌خواستیم مسافر را هم به صورت همزمان به این سفر برسانیم و قرار بود، آژانس‌های مسافرتی و تورهای گردشگری این کار را انجام دهند و نسبت به فروش آن اقدام کنند.

 حالا همین مقام مسئول در این باره اعلام کرد: با اتمام تعمیرات پایانه مسافری دوحه و تعیین تکلیف تخصیص سوخت یارانه‌ای به این خط کشتیرانی در آب‌های ایران، پیش‌بینی می‌شود شاهد افتتاح آن تا پایان آبان ماه امسال باشیم.

 ارجمندزاده همچنین در ارتباط با آخرین وضعیت افتتاح نخستین خط کشتیرانی بوشهر-دوحه، اظهار کرد: این خط کشتیرانی قرار است در طول هر هفته دو مرتبه سفر بین بوشهر و دوحه را تجربه کند و به صورت باری-مسافری (رورو-پسنجر) فعالیت خواهد کرد و ظرفیت جابه‌جایی حداکثر تعداد مسافر آن 1300 نفر است و علاوه بر این می‌تواند صرفا 700 دستگاه سواری یا 300 دستگاه سواری و حدود 50 کامیون را نیز به صورت ترکیبی جابه‌جا کند و در زمینه صادرات کالاهای یخچالی برنامه هایی برای این کشتی تعریف شده است.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: در ارتباط با این خط کشتیرانی، مسئله سوخت بسیار مهم و اساسی است و پیگیر آن هستیم که بتوانیم سوخت یارانه‌ای را به آن اختصاص دهیم و در صورت تحقق این مهم با توجه به اینکه در زمینه مسافری اصلی‌ترین هزینه مربوط به سوخت است، بخشی از مشکلات مرتفع خواهد شد.

 وی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم تا سفر دریایی در مسیر یاد شده را به گونه‌ای تعریف کنیم که بخش مربوط به آب‌های ایران سوخت یارانه‌ای بگیرند، گفت: علاوه بر این به بخش دیگری که در خارج از آب‌های ایران قرار می‌گیرد سوخت بانکرینگ تعلق خواهد گرفت تا اینگونه بخشی از هزینه‌ها پوشش داده شود.

 ارجمندزاده درباره نرخ بلیت مسافری خط کشتیرانی بوشهر-دوحه، اعلام کرد: نرخ بلیت تابعی از تعداد سفرهای هفتگی و تخصیص سوخت یارانه‌ای است و هنوز رقم دقیق مشخص نشده است.

منبع: گسترش نیوز/ایسنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۴۸۷
تاریخ: ۱۳۹۸/۷/۱۶     ساعت: ۸ : ۴۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۲۶ مهر
  • ١٨ صفر ١٤٤١
  • Oct 18 2019