صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

زیر و بم‌های ورود دلار به کانال ۱۰ هزار تومان

در حالی دلار به کانال ۱۰ هزار تومان نزدیک شده است که بررسی‌ها نشان می‌دهد امسال دلار در نیمه اردیبهشت ماه به نرخ ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان فروخته شده است.

: دلار این روزها در حال تلاش برای عبور از سد مقاومتی است که مدتی است بر آن ایستاده است. نرخ دلار در صرافی‌های بانکی به 11 هزار و 150 تومان رسیده و دامنه نوسان نیز به 100 تومان محدود شده است.

dollarr.jpg

در حالی بسیاری از فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند نرخ دلار در روزهای آتی امکان رسیدن به کانال 10 هزار تومانی را داراست که بررسی‌ها نشان می‌دهد در نوزدهمین روز از اردیبهشت ماه صرافی‌های بانکی هر دلار را به نرخ 15 هزار و 350 تومان فروخته‌اند.

به این ترتیب نرخ دلار درحال‌حاضر کاهشی 4200 تومانی را نسبت به سقف قیمتی دلار در امسال تجربه کرده است. همتی نمودار نرخ دلار در امسال را پیش از این مورد استناد قرار داده بود تا ثابت کند در شش ماه اخیر با وجود تحریم حداکثری، بازار ارز در کنترل سیاستگذار ارزی است و تاکید کرده بود اجازه افزایش نرخ ارز را نمی‌دهد.

وی پیش‌تر البته در اظهاراتی کلی به کسانی اشاره کرده بود که از بانک مرکزی می‌خواهند نرخ ارز را افزایش دهد.

فعالان بازار می‌گویند سد مقاومتی دلار درحال‌حاضر 11 هزار تومان است و شکسته شدن این سد می‌تواند ماندگاری دلار را در کانال 10 هزار تومان رقم بزند. هر چند دلار تاکنون تا کف کانال 11 هزار تومان عقب رفته اما کف قیمتی شکسته نشده است.

دلار پیش‌تر سد مقاومتی 11 هزار و 200 تومان را شکست اما با این حال کف کانال 11 هزار تومان توقف کرده است.

همتی مدیریت تقاضا، ممانعت از سوداگری و سفته بازی در بازار ارز و افزایش بازگشت ارز حاصل از صادرات غیر نفتی را عامل مهم مهار قیمت‌ها در بازار می‌داند.

 

منبع: گسترش نیوز/تجارت‌نیوز

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۶۷۰
تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۱۱     ساعت: ۸ : ۵۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: بسته خبری       زیرسرویس: بسته خبری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ آبان
  • ٢٢ ربيع الاول ١٤٤١
  • Nov 20 2019