صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
نگاهی به دستاوردهای صنعت آب و برق در آستانه چهل و یک سالگی انقلاب

بهره‌مندی ۹۹.۶ درصدی جمعیت شهری از شبکه آب آشامیدنی

۷۴.۶ درصد از جمعیت شهری کشور در هنگام پیروزی انقلاب اسلامی زیر پوشش شبکه آب شهری بوده که در زمان حاضر این رقم به ۹۹.۶ درصد افزایش یافته است.

به‌گزارش جهانی خبر_ وزارت نیرو (پاون)، در این مدت، تعداد تصفیه‌خانه‌های آب شهری از ۲۷ به ۱۴۹ واحد رسیده و ۵۰.۸ درصد جمعیت شهری کشور زیر پوشش شبکه فاضلاب شهری قرار دارند؛ این رقم در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۸.۵ درصد بود.
در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها چهار واحد تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در کشور احداث شده بود که اکنون به ۲۳۲ واحد رسیده است؛ در این بخش نیز شاهد رشد افزون بر ۲۲۸ واحدی یعنی ۵۷ برابری هستیم.
این گزارش حاکی است، در طول یک سال گذشته بر تعداد طرح‌های تصفیه‌خانه‌ فاضلاب و آب کشور هم به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزوده شده است.
در این مدت، ۶ طرح تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور به بهره‌برداری رسیده که شامل واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرمان، تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بیجار، تصفیه‌خانه فاضلاب کنگاور، ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر اردکان، طراحی، ساخت و بهره‌برداری از واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب و همچنین بخشی از شبکه فاضلاب کاشان و تصفیه‌خانه فاضلاب گلبهار به روش BOT است.
برای بهره‌برداری از این طرح‌ها ۳ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال در طول یک سال گذشته هزینه شده است.
از دی ماه سال ۹۷ تا دهه فجر امسال همچنین پنج طرح تصفیه‌خانه آب در کشور اجرا شده که شامل تصفیه‌خانه آب سردشت، راه‌اندازی آزمایشی طرح آبرسانی به جهرم از سد سلمان فارسی، تصفیه‌خانه آب شرب ابهر و خرم‌دره، سامانه تامین آب مهاباد و بهره‌برداری از خط انتقال و فاز اول تصفیه‌خانه آب طرح آبرسانی به داراب و زرین دشت (آبرسانی به شهر داراب) بوده که اجرای این طرح‌ها نیز ۴ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۳۸۴۲
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰     ساعت: ۱۳ : ۳۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۱۰ اسفند
  • ٥ رجب ١٤٤١
  • Feb 29 2020