صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
همتی در واکنش به خبرسازی ها در باره گروه اقدام مالی

FATF تاثیر زیادی بر شرایط ارزی کشور ندارد

رئیس کل بانک مرکزی: عمده خبرسازی‌ها در باره تمدید شدن یا نشدن تعلیق FA TF با انگیزه سودجویی و نوسان گیری در بازار ارز انجام می‌گیرد.

 

به گزارش جهانی خبر_ صداو سیما، رئیس کل بانک مرکزی نوشت: این روزها، سفته بازان و رانت جویان بازار ارز نتیجه جلسه آتی FATF را بدون اطلاع از پیچیدگی‌های روند آن، تمدید نشدن تعلیق قلمداد کردند و در خصوص تاثیر آن بر نرخ ارز تبلیغات زیادی در کانال‌های تبلیغاتی خود راه انداخته اند.
 عبدالناصر همتی در فضای مجازی نوشت: نظرم را قبلا درباره اهمیت این موضوع گفته ام، لیکن، در شرایط فعلی که اغلب بانک‌های خارجی به دلیل تشدید تحریم‌های آمریکا، همکاری لازم با بانک‌های ایران را ندارند و تبادلات ارزی ما از طریق مکانیزم‌های بانکی جایگزین و غیرقابل تحریم، انجام می‌شود، تصمیم آتی fatf (اعم از تمدید یا تمدید نشدن) نمی‌تواند تاثیر قابل توجهی بر شرایط ارزی کشورمان داشته باشد و عمده خبرسازی‌ها در این خصوص، با انگیزه سودجویی و نوسان گیری در بازار ارز انجام می‌گیرد.
وی افزوده است: دستاویز قرار دادن موضوع fatf برای اثر گذاری در نرخ از طریق سفته بازان و فضای مجازی، ​با واقعیات بازار و روند تامین ارز در تجارت خارجی کشور و چشم انداز گشایش کانال‌های جدید، همخوانی ندارد. ضمن اینکه، بانک مرکزی نظارت بر جریان پول و مبارزه با پولشویی را نیز در کنار مدیریت بازار ارز با قوت ادامه خواهد داد.
همتی تاکید کرده است: مردم عزیز مراقبت کنند که با شگرد جدید سودجویان، این بار تحت عنوان تاثیر fatf، دارایی آن‌ها در بازار ارز در معرض ریسک قرار نگیرد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۳۸۷۷
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰     ساعت: ۱۴ : ۲۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۱۰ اسفند
  • ٥ رجب ١٤٤١
  • Feb 29 2020