صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

رفسنجان به انتقال هوایی عضو پیوندی پیوست

برای اولین بار؛ عملیات انتقال قلب پیوندی از رفسنجان به تهران با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور با موفقیت انجام شد .

به گزارش جهانی خبر_ وبدا، دکترمهدی شادنوش، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت:  تاکنون در رفسنجان فقط عمل‌های پیوند کبد و کلیه انجام می‌شد و در عمل‌های اهدای قلب، فرد اهداکننده می‌بایست به تهران اعزام می شد و این اولین انتقال قلب پیوندی از رفسنجان به تهران از طریق اورژانس هوایی است.

وی گفت: قهرمان اهداکننده، خانم جوان ۳۱ ساله به نام نجمه حسین‌زاده، به دلیل بیماری مغزی در بیمارستان علی بن ابیطالب رفسنجان بستری شده بود و در تاریخ ۱۵ بهمن ماه به‌دلیل سکته مغزی دچار مرگ مغزی شد. نهایتا با موافقت خانواده‌ این فرد،  اعضای بدن وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در ادامه گفت: با هماهنگی تیم های فراهم آوری اعضای پیوند بیمارستان های علی بن ابیطالب رفسنجان و مسیح دانشوری و با کمک سازمان اورژانس کشور  و تیم های درمانی دو مرکز، عضو پیوندی به بیمارستان مسیح دانشوری جهت پیوند به بیمار ۳۸ ساله آقا منتقل و دو کلیه و کبد این فرد جهت اهدا به شیراز منتقل شد.

دکتر شادنوش ضمن تشکر از همکاری بسیار خوب دو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و شهید بهشتی تهران گفت: خوشبختانه از ابتدای سال ۹۸ اقدامات بسیار خوبی مانند انتقال هوایی عضو صورت گرفته است و امیدواریم با همکاری‌هایی که با وزارت بهداشت انجام می‌شود، اعضای مفید قابل پیوند کمتری به خاک سپرده شوند و فرهنگ اهدا عضو روز به روز شکوفاتر شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۳۸۸۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰     ساعت: ۱۴ : ۳۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند
  • ٤ رجب ١٤٤١
  • Feb 28 2020