صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
maryam
hazrati

نخستین جشنواره فیلم آشپزی و تغذیه سالم برگزار می شود

نخستین جشنواره فیلم آشپزی و تغذیه سالم با عنوان 'آب و دانه' با شعار(سبد غذایی مان را سالم تر کنیم) با استفاده از موبایل  یا دوربین خانگی برگزارمی شود.

حسن محمدی دبیر جشنواره "آب و دانه "با اعلام این مطلب افزود: نخستین جشنواره فیلم آشپزی و تغذیه سالم با عنوان "آب و دانه" با هدف افزایش آگاهی تغذیه ای خانواده ها با محوریت نقش غذاهای سالم و ارگانیک درزندگی انسان و با شعار (سبد غذایی مان را سالم تر کنیم) با استفاده از موبایل یا دوربین های خانگی برگزار می شود.

وی گفت: این جشنواره تلاش دارد موضوع غذا و تغذیه را در بین خانوارهای ایرانی با نگاهی جدید توسط خانواده هایی به نمایش بگذارد که سالم زیستن، دغدغه ی آن هاست.

آگاه سازی و آموزش به افراد جامعه با هدف پیشگیری از بیماری ها و اصلاح سبد غذایی آن ها ، آشنایی مخاطبین با اهمیت تغذیه و اصول صحیح آن، آشنایی مخاطبین و آحاد جامعه به اهمیت استفاده از مواد غذایی سالم، طبیعی و ارگانیک از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است .

محمدی همچنین گفت: نخستین جشنواره فیلم آشپزی و تغذیه سالم  در سه بخش آشپزی، شامل  فیلم های آشپزی و پخت غذاهای سالم و طبیعی، بخش تغذیه ، فیلــم هـای آموزشی اصلاح تغذیه  و بخش تولید کنندگان  فیلم از مراحل تولید مواد غذایی یا کشاورزی طبیعی و ارگانیک برگزار می شود.

دبیر جشنواره "آب و دانه " در پایان اظهار داشت: فیلم های از مراحل پخت انواع غذاهای محلی و غیره، مراحل خرید از مراکز عرضه محصولات ارگانیک و توضیح در مورد ارزش غذایی محصول، ارزش های غذایی یک ماده غذایی، اصلاح تغذیه یا معرفی یک سبک غذایی خاص، فیلم در مورد بیماری ها و نحوه پیشگیری از آن ها و  فیلم یک تولید کننده محصول ارگانیک از محل تولید و مسایل مختلف تولید یک ماده غذایی از موضوعات این جشنواره است.

حضور در این جشنواره رایگان است و شهروندان می توانند تا  30 آذر ماه  آثار خود را از طریق پایگاه اینترنتی: saboosonline.com  و یا به دبیرخانه جشنواره به آدرس :تهران، ولنجک، مجموعه گالریا، طبقه دوم، واحد 203 و 204 ارسال کنند داوری و مشخص شدن نفرات برترحداکثر تا 5 دی ماه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: به نفرات برتر جوایزارزنده ای اهدا می شود.

انتهای پیام//

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۸۵۲۶
تاریخ: ۱۳۹۷/۹/۶     ساعت: ۱۶ : ۳۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
  • ١٥ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 21 2019