صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
hazrati
maryam
hazrati
احمد طالبی نژاد:

لحاظ کردن ردیف بودجه برای ساخت فضای سینمایی مهم است

نویسنده و منتقد سینما، گفت: یکی از مزیت‌های شفاف سازی بودجه و اعلام ریز هزینه‌ها در سازمان سینمایی این است که بودجه تنها به نورچشمی‌ها تعلق نمی‌گیرد.

به گزارش جهانی خبر_احمد طالبی‌نژاد درباره اعلام بودجه سازمان و زیرمجموعه آن، گفت: شفاف سازی هزینه‌ها و مخصوصا هزینه‌های جشنواره ملی و جهانی از سال گذشته آغاز شده است که کار مهم و مناسبی است زیرا بسیاری از شایعات را از بین می‌برد.

وی با تاکید براینکه اعلام بودجه‌ها قطعا به صورت دقیق و شفاف امری تحسین برانگیز است و در تمام دنیا از آن استقبال می‌شود، افزود: البته باید حواسمان باشد که هزینه تولید فیلم‌ها نیز از کجا می‌آید.

این منتقد سینما، پیشنهاد داد: یکی از موارد مهمی که در بودجه لحاظ شده ردیف بودجه برای سالن سازی و فضاهای سینمایی در شهرستان ها است. من خودم نائینی هستم و از نزدیک شاهد هستم که جوان‌های این شهرستان فاقد فضای سینمایی هستند در حالی که دانشجویان زیادی دارند که در آن جا تحصیل می‌کنند و می‌توانند از این فضاها استفاده کنند.

طالبی نژاد خاطرنشان کرد: یکی از مزیت‌های شفاف سازی بودجه و اعلام ریز آنها این است که بودجه تنها به نورچشمی ها تعلق نمی گیرد و یا تنها به افرادی که به ظاهر فیلم‌های فاخر می‌سازند اما ما اثری از فاخری بودن در آنها نمی‌بینیم اختصاص پیدا نمی‌کند.

وی گفت: یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه جدی و کارشناسانه شود جدا بودن دو جشنواره جهانی و ملی است که برای هر کدام بودجه ای جداگانه درنظر گرفته می شود در حالی که معتقدم این دو جشنواره باید باهم ادغام شوند تا هزینه ها بیشتر صرف تولید شود.

طالبی نژاد ادامه داد: این موضوع را هم باید درنظر داشته باشیم که نهادها و سازمان هایی هستند که قدرتشان زیاد است و می دانند دست بر روی چه موضوعاتی برای ساخت فیلم‌ها بگذارند باید دید آیا سازمان سینمایی می‌تواند جلوی آنها را هم بگیرد.

وی یادآور شد: در مجموع اگر نظارتی بر چگونگی هزینه کرد وجود نداشته باشد شفاف سازی فایده‌ای نخواهد داشت بنابراین نظارت بر هزینه‌ها عنصر مهمی در امر شفاف سازی محسوب می‌شود. 

طالبی نژاد با تاکید بر اینکه معتقدم بیشترین بودجه باید به انجمن سینمای جوانان و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اختصاص یابد، خاطرنشان کرد: زیرا این دو مکمل هم هستند. 

این نویسنده و منتقد سینما، گفت: البته انجمن سینمای جوان باید بیشتر به فکر آموزش باشد و تولید مختص مرکز گسترش باشد. باید به دفاتر انجمن سینمای جوان در شهرستان ها رسیدگی بیشتری شود. قطعا اگر این موارد رعایت شود بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد. 

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۶۹۳۰
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۷     ساعت: ۱۱ : ۴۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت
  • ١٤ رمضان ١٤٤٠
  • May 19 2019