صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
حضرتي
hazrati
hazrati
hazrati
پيوندها
hazrati
hazrati
در مقایسه با سال گذشته صورت گرفت؛

افزایش ۱۰ درصدی میزان برق مصرفی استان زنجان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: مصرف برق در زنجان روند صعودی خود را ادامه داده و میزان مصرف ۶۰۲ مگاوات به ثبت رسید.

به‌گزارش جهانی خبر_ وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا علیزاده" میزان مصرف برق در سال 98 را 559.8 مگاوات اعلام و اظهار کرد: میزان مصرف امسال نسبت به سال قبل با بیش از 10 درصد رشد مواجه شده است.
وی با بیان اینکه در طول هفته جاری با افزایش دمای هوا، میزان مصرف برق در استان، از میزان سهمیه اختصاصی فراتر می‌رود، اظهار داشت: در حال حاضر به نسبت مدت مشابه سال قبل، حدود 42 درصد رشد مصرف با لحاظ مشترکان جدید را دراستان شاهد هستیم، لذا از شهروندان فهیم استان انتظار می‌رود با استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم ترموستات کولرهای گازی بین 24 تا 26 درجه سانتی‌گراد، عدم استفاده از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی و جاروبرقی به طور همزمان در ساعات 13 تا 17 و خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، خادمان خود در شرکت توزیع نیروی برق زنجان را در تامین برق پایدار و مطمئن یاری کنند.
علیزاده اظهار کرد: اداراتی که دارای دیزل ژنراتور هستند در زمان پیک مصرف (ساعات 13 تا 17) برای تامین برق وسایل سرمایشی خود باید از ظرفیت ژنراتورهای برق اضطراری استفاده کنند. همچنین از تمامی مشترکان صنعتی درخواست می‌شود با کاهش حداقل 10 درصدی برق مصرفی از ساعت 13 تا 17 از پاداش همکاری نیز برخوردار شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق زنجان ضمن اشاره به طرح‌های تشویقی در نظرگرفته شده برای کشاورزان، خواستار همکاری حداکثری کشاورزان با این طرح‌ها شد و گفت: با همکاری 4 ساعته کشاورزان و خاموش کردن پمپ های برق در ساعات اوج مصرف در ساعت 13 تا 17، 20 ساعت بقیه مصرف برق برای آنها رایگان محاسبه می‌شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۷۸۷۳
تاریخ: ۱۳۹۹/۵/۱۲     ساعت: ۱۲ : ۲۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد
  • ١٨ ذو الحجه ١٤٤١
  • Aug 08 2020