صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
hazrati
maryam
maryam
maryam
فتل ۵ ثانیه جریمه شد و قهرمانی را داد

پایان جنجالی فرمول یک کانادا با قهرمانی همیلتون

حرکت اعتراضی و جنجالی سباستین فتل راننده آلمانی تیم فراری پس از اتمام پرحاشیه گرندپری کانادا در مونترآل اخبار ورزش جهان را تحت تاثیر قرارداد .

به گزارش جهانی حبر_ورزش سه ، پس از پیروزی یک روز پیش تر سباستین فتل در تعیین خط و شروع او در رتبه اول آغاز کننده ها این انتظار می رفت که این راننده آلمانی به حکومت بی رحمانه لوییس همیلتون راننده تیم مرسدس پایان بدهد و این اتفاق هم افتاد اما بعد از آنکه فتل بعنوان نفر اول از خط پایان گذشت داوران برای او 5 ثانیه خطا در نظر گرفتند تا او رتبه اول را دوباره به همیلتون واگذار کند که این مسئله آغاز حاشیه های تازه بود.


 در این مسابقه و در حالیکه انتظار می رفت به دلیل شرایط  پیست گرند پری کانادا و موتورهای مرسدس و فراری ، قهرمانی های متوالی لوییس همیلتون به خطر بیفتد این اتفاق رخ داد اما پیروزی فتل با رای داوران از او پس گرفته شد. داوران عقیده داشتند در  دور ۴۸ام گرندپری  و زمانی که فتل سر پیچ به روی چمن‌ها رفت در زمان برگشت به پیست خطایی اتفاق افتاده. در این لحظه که فیلم آن درحال دست به دست شدن است همیلتون قصد سبقت گرفتن از فتل را داشت  که او به سرعت به آسفالت بازگشت اما به دلیل ورود ناایمن به پیست، به شکل بحث برانگیزی ۵ ثانیه جریمه شد تا به همیلتونی برسد که پشت سر او مسابقه را تمام کرد.

با این رای فتل عصبانی که عقیده داشت حرکتش به هیچ وجه عمدی نبوده در اعتراض ماشین خود را به گاراژ فیا نیاورد و در راه رسیدن به سکو به سمت خودروی همیلتون رفت و عدد یک را از مقابل ماشین او برداشت و عدد دو را به جای آن گذاشت. ویدئویی که ازبامداد امروز میلیون ها بار دست به دست شده و حرفهای مختلفی درباره آن زده می شود از جمله اینکه اعتراض فتل چندان هم وارد نیست و او مرتکب حطا شده است. البته انتقادهایی هم به استراتژی تیم فراری می شود که راننده دوم این تیم لکرک می توانست در این گرندپری قهرمان شود.


با این حال در پایان گرندپری کانادا تیم مرسدس با رانندگی لوییس همیلتون همچنان به پیشتازی مقتدرانه اش ادامه داد اگرچه  فتل توسط تماشاگران به عنوان راننده برتر روز انتخاب شد.او در پایان مسابقه درحالی که برخی هوادارانش همیلتون را هو می کردند از آنها خواست این کار را نکنند.


 این مسابقه هفتمین قهرمانی همیلتون در کانادا نیز بود.درعین حال  در این فصل برای نخستین بار بود که فراری روی دو سکو قرار گرفت.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۲۴۳۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۲۰     ساعت: ۱۱ : ۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: ورزشی       زیرسرویس: ورزشی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
  • ٢٣ شوال ١٤٤٠
  • Jun 27 2019