صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
hazrati
maryam
maryam
maryam
نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیر واگیر:

کنترل فشار خون بالا به عنوان یکی از خدمات اولیه‌ سلامت، همواره در دسترس بیماران قرار خواهد داشت

نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیر واگیر با بیان اینکه انتار می رود در بسیج ملی کنترل فشار خون حدود ۲۰ میلیون نفر از افراد بالای ۳۰ سال کشور مورد پایش قرار گیرند، گفت: کنترل فشار خون تنها محدود به این برنامه نبوده و ادامه دارد.

به گزارش جهانی خبر_وبدا، دکتر باقر لاریجانی نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیر واگیر با اشاره به روند اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور اظهار داشت: بخش اول این برنامه به اطلاع رسانی اختصاص داشت و از عید فطر فاز اجرایی این بسیج آغاز شده است.
 
دکتر لاریجانی با بیان اینکه انتظار می رود حدود 20 میلیون نفر از افراد بالای 30 سال کشور در طی این بسیج ملی مورد پایش و کنترل فشارخون قرار گیرند، افزود: این امر با مشارکت تمامی مراکز ارائه خدمات و مراقبت های اولیه بهداشتی در سراسر کشور اعم از خانه ها  و پایگاه های بهداشت روستایی و شهری، مراکز خدمات جامع سلامت، بیمارستان ها، درمانگاه ها و ایستگاه های فعال شده توسط بخش ها و سازمان های خارج از وزارت بهداشت انجام می گیرد.
 
نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیر واگیر ادامه داد: در این برنامه افراد در معرض خطر برای دریافت خدمات تشخیصی و درصورت لزوم دریافت درمان های لازم به مراکز سطح 2 و 3 در بیمارستان های عمومی و تخصصی در سراسر کشور ارجاع داده شده و یا به مراکز سنجش خصوصی مراجعه خواهند کرد. 
 
وی افزود: فرآیند شناسایی، مراقبت و درمان بیماران مبتلا به فشار خون محدود به زمان اجرای بسیج نخواهد بود و با توجه به اهمیت موضوع به عنوان یکی از خدمات اولیه سلامت در دسترس بیماران قرار می گیرد.
 
دکتر لاریجانی یکی از اهداف اصلی بسیج ملی کنترل فشار خون را ارتقای سطح دانش عمومی و آگاهی جامعه نسبت به ابعاد مختلف فشار خون بالا، لزوم مراقبت از آن و پیامدهای ناشی از عدم کنترل فشار خون ذکر کرد و گفت: این موضوع با تلاش و مشارکت گسترده تمامی بخش های درگیر در برنامه ریزی و اجرای بسیج ملی به شکل جدی مورد پیگیری قرار گرفته و حجم بسیار زیادی از اطلاعات و دانش مربوطه به هموطنان ارائه شده است. همچنین لازم می دانم از تمامی دست اندرکاران این امر  قدردانی کنم.
شناسنامه


کدخبر: ۲۲۲۴۳۷
تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۲۰     ساعت: ۱۱ : ۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
  • ٢٣ شوال ١٤٤٠
  • Jun 27 2019