صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
hazrati
maryam
maryam
maryam
مرکز آمار

تورم نقطه به نقطه تولیدکننده سال ۹۷ به ۴۷.۵ درصد رسید

شاخص قیمت تولیدکننده در سال ۱۳۹۷، با ۴۷،۵ درصد افزایش در مقایسه با سال ۱۳۹۶، به عدد ۳۴۷.۲ رسید

به گزارش جهانی خبر_خبرگزاری صدا و سیما؛ ​ براساس اعلام مرکز آمار، این شاخص در سال ۱۳۹۶ عدد ۲۳۶.۴ بوده و نسبت به سال ۱۳۹۵، ۱۲.۹ درصد افزایش یافته بود. این شاخص در همه فصل‌­های سال مورد بررسی (۱۳۹۶) نسبت به فصل قبل از خود با افزایش مواجه بوده است. بیشترین افزایش این شاخص در فصل پاییز با ۱۸.۶ درصد نسبت به فصل قبل به وقوع پیوسته است.
درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده در همه فصل‌­های سال ۱۳۹۷ نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) مثبت بوده و بیش­ترین آن مربوط به فصل زمستان، ۶۶،۳ درصد، است.
۱ - بخش کشاورزی
شاخص قیمت تولیدکننده بخش "کشاورزی" در سال ۱۳۹۷ با ۴۸،۸ درصد افزایش نسبت به سال قبل به عدد ۳۶۸.۲ رسید. عدد شاخص این بخش در سال ۱۳۹۶ برابر با ۲۴۷.۵ بوده که نسبت به سال قبل ۱۱.۷ درصد افزایش یافته بود. بیش‌ترین افزایش شاخص مذکور در فصل بهار و به میزان ۲۳.۹ درصد نسبت به فصل قبل است. این شاخص در تمامی فصل­‌های سال مورد بررسی به­ جز فصل زمستان افزایش داشته ­است.
۲- بخش معدن
شاخص قیمت تولیدکننده بخش "معدن" در سال ۱۳۹۷ با ۵۰،۹ درصد افزایش نسبت به سال قبل به عدد ۳۵۰.۰ رسید. عدد شاخص این بخش در سال ۱۳۹۶ برابر با ۲۳۲ بوده که نسبت به سال قبل ۱۷.۳ درصد افزایش یافته بود. شاخص این بخش در تمام فصل­‌های سال مورد بررسی افزایش داشته و بیش­ترین افزایش آن در فصل پاییز معادل ۱۷.۲ درصد بوده است.
۳- بخش صنعت
شاخص قیمت تولیدکننده بخش اصلی "صنعت" در سال ۱۳۹۷ با ۶۴،۶ درصد افزایش نسبت به سال قبل به عدد ۳۸۲.۴ رسید. عدد شاخص این بخش در سال ۱۳۹۶ برابر با ۲۳۲.۴ بوده که نسبت به سال ۱۳۹۵، ۱۵.۵ درصد افزایش یافته بود. شاخص این بخش در تمام فصل­‌های سال مورد بررسی افزایش داشته و بیش­ترین افزایش آن در فصل پاییز معادل ۲۳.۵ درصد بوده است.
۵- بخش برق
شاخص قیمت تولیدکننده بخش "برق" در سال ۱۳۹۷ با ۴،۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل به عدد ۱۲۶.۲ رسید. عدد شاخص این بخش در سال ۱۳۹۶ برابر با ۱۲۰.۵ بوده که نسبت به سال قبل ۸.۱ درصد کاهش یافته بود. شاخص این بخش در فصل­های پاییز و ­ زمستان به ترتیب با ۱۱.۶ و ۴.۶ درصد کاهش نسبت به فصل قبل و در سایر فصل­های سال ۱۳۹۷ با افزایش نسبت به فصل قبل همراه بوده است.
۶- بخش اختصاصی خدمات
شاخص قیمت تولیدکننده بخش اختصاصی "خدمات" در سال ۱۳۹۷ با ۲۲،۲ درصد افزایش نسبت به سال قبل به عدد ۲۹۶.۵ رسید. این شاخص در سال ۱۳۹۶ عدد ۲۴۲.۶ بوده که نسبت به سال قبل ۸.۹ درصد افزایش یافته بود. بیش‌ترین افزایش شاخص مذکور در فصل پاییز به میزان ۸.۸ درصد است. شاخص قیمت تولیدکننده در این بخش در تمام فصل­‌های سال مورد بررسی نسبت به فصل قبل با افزایش همراه بوده است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۲۴۴۲
تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۲۰     ساعت: ۱۱ : ۲۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
  • ٢٣ شوال ١٤٤٠
  • Jun 27 2019