صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
hazrati
maryam
maryam
maryam
سرمایه‌گذاری ۱۷۰۰ میلیارد تومانی دولت تدبیر و امید برای برق‌رسانی روستایی

روزانه به چهار روستای کشور برق‌رسانی شده است

ایران جزو اولین کشورهایی است که تمام روستاهای خود را به‌صورت جهادی برق‌رسانی کرده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به‌طور متوسط روزانه چهار روستا را برق‌دار کرده است.

به‌گزارش جهانی خبر-وزارت نیرو(پاون)، پیش از انقلاب روند برق‌رسانی به روستاها بسیار کند بوده به گونه‌ای که تنها چهار هزار و 367 روستا از نعمت برق برخوردار بودند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی این روند شتاب گرفت و در سال 1388 جشن پایان برق‌رسانی به تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کشور رقم خورد.
از ابتدای دولت تدبیر و امید نیز اتمام برق‌رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار کشور در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر به 57 هزار و 280 روستای کشور برق‌رسانی شده است.
از ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم تا پایان سال 95(پایان کار دولت یازدهم) تعداد دو هزار و 152 روستا با 30 هزار و 956 خانوار از نعمت برق و روشنایی برخوردار شده‌اند و این روند در دولت دوازدهم نیز ادامه داشته که بر این اساس از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 487 روستا(با 7498 خانوار) برق‌رسانی شده است و در مجموع فعالیت دو دوره دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون تعداد دو هزار و 639 روستا با 38 هزار و 900 خانوار از نعمت برق برخوردار شده‌اند.
ایران جزو اولین کشورهایی است که تمام روستاهای خود را به‌صورت جهادی برق‌رسانی کرده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به طور متوسط روزانه چهار روستا را برق‌دار کرده است. 
در همین دوره برای چهار هزار و 850 خانوار روستایی یا عشایری در کشور در نقاط سخت‌گذر، مناطق دورافتاده و یا مناطقی که عرصه منابع طبیعی و جنگل‌ها بوده و احداث شبکه برق موجب تخریب آن می‌شد از سیستم‌ انرژ‌ی‌های نو و تجدیدپذیر(خورشیدی، بادی و...) استفاده شده است.
در دوره دولت تدبیر و امید مجموعا یک هزار و 700 میلیارد تومان برای پروژه‌های برق‌رسانی روستایی شامل احداث و توسعه خطوط و پست‌های فوق توزیع روستایی، توسعه و بهینه‌سازی شبکه (خطوط و پست‌های) توزیع، نصب چراغ‌های روشنایی معابر روستایی و برق‌رسانی به روستاهای بدون برق هزینه شده است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۲۵۳۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۲۲     ساعت: ۱۰ : ۳۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
  • ٢٣ شوال ١٤٤٠
  • Jun 27 2019