صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
hazrati
maryam
maryam
maryam
رییس سازمان غذا و دارو خبر داد:

تلاش برای رفع نواقص سامانه تیتک

رییس سازمان غذا و دارو از تعامل با شرکت های پخش دارو برای اتصال به سامانه تیتک خبر داد و گفت: انتقال اطلاعات شرکت های پخش به سامانه تیتک در دست پیگیری است و تلاش می کنیم که نواقص سامانه تیتک به مرور برطرف شود.

به گزارش  جهانی خبر_وبدا، دکتر محمدرضا شانه ساز، با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما بابیان اینکه تمامی اقلام دارویی وارداتی تحت پوشش سامانه «تیتک» قرار دارند، گفت: بیش از ۲ هزار قلم داروی وارداتی و بخشی از داروهای تولید داخل(با ارزش ریالی بالا و یا داروهای تحت کنترل)، تحت پوشش این سامانه هستند و برنامه ما این است که همه داروهای تولید داخل، تحت پوشش این سامانه قرار گیرند.

وی با بیان اینکه سوءاستفاده کنندگان از ارز دولتی اختصاص‌یافته به دارو، شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شدند، گفت: حداقل ۵ پرونده در این‌ باره تشکیل و برای پیگیری در دست مراجع قضایی قرار دارد.

دکتر شانه ساز بابیان اینکه سازمان غذا و دارو برحسب تکلیف قانونی خود اطلاعات را به‌صورت شفاف در اختیار مراجع قانونی قرار داده و در این حوزه کوتاهی نمی‌کند، عنوان کرد: برخی از تخلفات ارزی حوزه دارو و تجهیزات پزشکی این بود که میزان واردات با ارز تخصیص‌یافته تناسب نداشت و یا داروهای نیروزای غیرمجاز و مکمل‌های ورزشی واردشده بود.

وی خاطرنشان کرد: برخی داروها توسط شرکت لوازم‌خانگی واردشده است که این داروها مجوز واردات سازمان غذا و دارو را نداشته است البته واردکنندگان این داروها شناسایی و موفق نشدند آن را از گمرک خارج کنند و پرونده به مرجع قضایی ارسال‌شده است.

رییس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: سامانه تیتک در اواخر دهه ۸۰ باهدف رصد و شناسایی محصولات قاچاق و تقلبی راه‌اندازی شد، اما در ادامه توسعه با ذینفعان تعاملات عملی و کاملی نداشت و باید گام‌به‌گام و هماهنگ با ذینفعان حرکت می‌کرد.

دکتر شانه ساز افزود: سامانه تیتک در اواخر شهریورماه تجدید قرارداد می‌شود و تلاش می‌کنیم نواقص را در سامانه «تیتک» برطرف کنیم چون یکی از سرلوحه های کار ما که مورد تاکید فراوان وزیر بهداشت قرار دارد، شفافیت است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۳۰۹۰
تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۲۳     ساعت: ۱۱ : ۱۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۴ شهريور
  • ٢٤ ذو الحجه ١٤٤٠
  • Aug 26 2019