صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
بین الملل
فرهنگی هنری
اجتماعی اقتصادی
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

آیین نامه اخلاق رسانه‌ای پایگاه خبری تحلیلی جهانی خبر

 روزنامه‌نگار وافراد رسانه‌ای کسانی هستند که شغل اصلی و مستمرشان، فعالیت در زمینه تهیه، تنظیم، ارائه خبر و تحلیل و تفسیر آنها در یک رسانه است و آیین اخلاقی هر حرفه بیانگر اصول و ارزش‏های محوری خبرنگاران در ارتباط با رسانه و جامعه است که هدف آن حفظ حقوق و دفاع از افراد و ارگانها ودفاع از حق است.
هدف از ایجاد و راه اندازی پایگاه خبری جهانی خبر کمک به استقلال حرفه‌ای، تأمین شغلی، تقویت جایگاه و منزلت حرفه‌ای و اجتماعی روزنامه‌نگاران و پیشبرد خدمات عمومی آنان در راستای گسترش حق دسترسی همگانی به اطلاعات است.
پایگاه خبری تحلیلی جهانی خبر همواره مواردی از قبیل صداقت در نقل گفتار، استفاده از منابع ، تعامل با دیگر رسانه‌ها، عدم توهین به قومیت‌ها و ادیان، عدم انتشار اخبار تکراری، عدم بی‌احترامی به چهره‌ها، عدم استفاده از تداخل خبر با تبلیغات، استفاده از منابع معتبر، تصحیح اشکالات تایپی یا اطلاعات خبر و رعایت اصول و موازین اسلامی و اخلاقی را مورد توجه قرار می‌دهد.
گفتنی است  نظارت بر رعایت اصول این آیین نامه به  عهده مسئولان محترم پایگاه خبری است و چنانچه افرادی که رعایت اخلاق حرفه ای و اصول آیین نامه را نکنند ابتدا تذکر شفاهی سپس تذکر کتبی و در صورت تکرار تخلف محسوب می شود و به آن رسیدگی خواهد شد.

شناسنامه


کدخبر: ۹۳۰۹۱
تاریخ: ۱۳۹۴/۱۱/۴     ساعت: ۲۲ : ۱۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: بسته خبری       زیرسرویس: بسته خبری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۶ يکشنبه ۳ ارديبهشت
  • ٢٦ رجب ١٤٣٨
  • Apr 23 2017