صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
گفت و گو با مهدی ماندگار؛ خواننده پاپ

مجاز کار کردن زمانبر است

مهدی ماندگار خواننده جوانی است که ریزه کاری های خوانندگی و آواز را زیر نظرعلی انیسی و محسن نعمتی فراگرفت. وی حتی به یادگیری ساز کیبورد و نهایتا پیانو پرداخت و زیرنظر استاد بهبهانی تعلیم دید.

مهدی ماندگار که سبک پاپ غربی را برای خود انتخاب کرده است تا کنون با انتشار تک قطعاتی شانس خود را در این عرصه محک زده است که اتفاقا با استقبال خوبی مواجه شده است.
با وی که به زودی آلبوم خود را منتشر می کند گفت و گویی کوتاه داشته ایم که می خوانید:
*شما هم مانند بسیاری از خوانندگان در ابتدا با کارهای غیرمجاز و بدون مجوز به عرصه آمدید. آیا هدفتان از این کار شناخته شدن بیشتر و محک زدن خودتان بود؟
بله چند تک قطعه بدون مجوز تا کنون با صدای من منتشر شده است. اما پس ازآشنایی با  مضرات این کار و البته با مشورت دوستان و مزیت هایی که کارهای مجاز و کارکردن به صورت مجاز دارد،  تصمیم گرفتم کارهایم را به صورت مجاز ارائه دهم.

*مجاز کار کردن سخت نیست؟
سخت که نه ولی بسیار زمانبر است. حالا که دارم مجاز کار می کنم می فهمم که چرا بسیاری از خوانندگان غیرمجاز کار کردن را ترجیح می دهند. شخصا حدود 6 ماه است که درگیر مجوز برای انتشار دوقطعه موسیقی هستم اما هنوز نتوانسته ام مجوزم را دریافت کنم.

*به عنوان خواننده ای که با تک قطعاتتان پا به عرصه موسیقی گذاشتید، آیا شرایط موجود را برای انتشار آلبوم مناسب می دانید؟
-درست است که باانتشار تک قطعاتم وارد عرصه موسیقی شدم اما با فضای این مقوله کاملا آشنایی دارم و بیگانه نیستم. متاسفانه شرایطی که هم اکنون در موسیقی موجود است اصلا شرایط مناسبی نیست. با این وجود فکر می کنم انتشار آلبوم به نوعی هویت یک خواننده و در واقع بخشی از کارنامه هنری وی محسوب می شود. نه در ایران بلکه در هرجای دیگری از دنیا به همین منوال است و هر خواننده ای که تک قطعاتی را منتشر می کند نهایتا به انتشار آلبوم نیز اقدام می کند . چون به نوعی آن را لازمه پیشرفت خود می داند.
*با وجود فراوانی خوانندگان در عرصه پاپ چطور ریسک کرده اید و به همین عرصه آمدید؟ از ندیده شدن هراسی ندارید؟
هر خواننده ای اگر کار خود را خوب بلد باشد و عوامل خود را حرفه ای جمع کند با مشکل ندیده شدن مواجه نمی شود. جمع کردن عوامل حرفه ای برای تولید یک اثر سهم قابل توجهی در شناساندن کار به مخاطب دارد. من اصلا از ورود به موسیقی هراسی به دل راه نداده ام و اطمینان دارم اگر خوب کار کنم، خوب دیده می شوم و مخاطبان خود را پیدا می کنم.
 
*درخصوص آلبوم پیش رو که قرار بر انتشار آن دارید بگویید.این آلبوم بر چه اساس و معیارهایی ساخته شده است؟
این آلبوم در دست تولید است و در تولید آن از عوامل حرفه ای بهره گرفته ام. با توجه به اینکه در پیش تولید آلبوم بر روی مخاطب روانشناسی صورت گرفته و همین طور فضای پیرامون جامعه شناسی شده است، فکر می کنم بتوانیم با انتشار آن فضای نوینی را در عرصه موسیقی تجربه کنیم که امیدوارم نتیجه همین طور باشد. اولین قطعه این آلبوم به نام تقدیر به زودی منتشر می شود و در ادامه با دو قطعه دیگر گامی جدید در جهت پویایی می گذارم و در ادامه سال آینده کل آلبوم به بازار عرضه خواهد شد‌. هنوز هم هیچ نامی برای این آلبوم انتخاب نشده است .

*گویا سخت گیری های شما در تولید آلبوم زبانزد شده است.
خوشبختانه زمان و ابزار ساخت چندین قطعه موسیقی بیشتر از یک آلبوم برایم مهیا بود. به این ترتیب قطعات بسیاری ساخته شده است و قرار است از این میان به گلچین بهترین ها پرداخته و آلبومی درخور وشایسته تقدیم مخاطبان این سبک از موسیقی(موسیقی پاپ غربی) کنم. از طرفی چون  این آلبوم، آلبوم اول من است ، تمام سعی ام براین است که کارهای خوب ، با کیفیت و استاندارد با موسیقی روز منتشر کنم و چنین چیزی بدون حمایت تیم خوبم امکان پذیر نیست.

* ساخت و تولید قطعات موسیقی به این شکل بسیار هزینه بر است و چنین چیزی ملزم به حمایت مالی از سوی ارگان ها و اسپانسرهاست. آیا در این خصوص حمایت شده اید؟
خیر از هیچ ارگان و یا فرد خاصی حمایت نشده ام و هر آنچه هزینه صرف شده است، توسط شخص خودم هزینه شده است.
*معیارتان برای انتخاب ترانه چه بوده است؟
ترجیح می دهم از ترانه هایی استفاده کنم که هضمش برای شنونده راحت باشد چرا که موسیقی و کلیت کار ارتباط بهتری با شنونده برقرار می‌کند. به همین دلیل در ابتدای کار از همکاری با خانم لی لا رضایی در زمینه ترانه بهره گرفته ام  و دوستان دیگری که به زودی معرفی می شوند. در زمینه آهنگسازی نیز با فرشاد فارسی، تیم خوب پازل ،علی نصرالهی و  ... همکاری کرده ام.
*فکر می کنید تکمیل شده موسیقی هستید و در این رابطه حرف اول و آخر را می زنید؟
اصلا چنین فکری نمی کنم چرا که خیلی کارها و تلاشها را باید در این مسیر انجام دهم.  تازه ابتدای مسیر هستم و بسیار بسیار کار سختی پیش رو دارم تا به هدفی که میخواهم برسم.

چطور موسیقی مجاز کار می کنید؟
همیشه تصمیم همین بوده که مجاز کار کنم. البته با اینکه مجوز نداشتم کارهایم در چارچوب قوانین ارشاد منتشر شده اند.
آهنگهایم را که برای پخش به دوستان پخش می سپردم چون هیچ آشنایی با رسانه های موزیک نداشتم در رادیو جوان نیز کارهایم پخش شدند. این در حالی است که با تماس هاس مکرر از طرق مختلف نتوانستم عوامل این سایت را راضی و قانع کنم تا دو آهنگ قبلی ام را از روی سایت خود بردارند. امیدوارم این حرکت آنها برایم مشکل ساز نشود

شناسنامه


کدخبر: ۱۶۳۸۱۹
تاریخ: ۱۳۹۶/۵/۱۶     ساعت: ۱۰ : ۱۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
  • ١٤ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 20 2019