صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
غفاریان:

تعصبی بودن روی یک سبک خاص ویژگی یک هنرمند نیست

امید غفاریان خرم نوازنده پیانو و گیتار گروه زند این بار در قاب مصاحبه با سایت جهانی خبر قرار گرفت.

محمد جواد امیری- امید غفاریان سی ساله تجربه موسیقیایی خود را از کودکی خود میداند. او از دوازده سالگی نواختن پیانو را آغاز نمود . سپس در پانزده سالگی به سوی آموختن گیتار فلامینکو رفت و در هجده سالگی نیز تجربه ای جدید را با آموختن ساز گیتار الکتریک آغاز کرد.
او در همین حوالی هجده سالگی با سه نفر دیگر گروهی با سبک راک را با عنوان کنترل ساختند که در پی آن یک آلبوم به نام هنوزم خوابم منتشر شد. که پس از سه یا چهار سال از فعالیت گروه بدلیل مشکلاتی از جمله نبود تهیه کننده و پشتوانه مالی و مسائلی دیگر منحل شد و همچنین مسیر اعضای گروه نیز از یک دیگر جدا شد.
بعد از آن این نوازنده خوش ذوق پیوسته سه یا چهار سال کار موسیقی را ادامه داد. وی در این مدت به آهنگسازی موسیقی فیلم کوتاه مشغول شد که به سبب آن کاندید در جشنواره هایی چون سوره و نهال شد.
او پس از اینکه همکاری با افرادی از جمله علی قمصری داشت توسط پیشنهاد یکی از دوستانش و همچنین نیاز علی زند وکیلی به داشتن پیانیست و گیتاریست به گروه زند پیوست که این اتفاق در حوالی  سال های 92 و93 رقم خورد و تاکنون اتفاقاتی شیرین را برای وی رقم زده است. امید غفاریان علاوه بر حضور در گروه زند مدرس ساز نیز میباشد.
با توجه به اینکه سبک مورد علاقه امید غفاریان راک میباشد او حضور خود را در گروه زند که انتشار کارهایی با سبک تلفیقی سنتی را دارد را اینطور میداند : من موسیقی سنتی را هم دوست دارم و از نظر من تعصبی بودن روی یک سبک خاص ویژگی یک هنرمند نیست . او گفت که سبک علی زند وکیلی را نیز دوست دارد و تجربه ساز زدن در این سبک نیز برای او دلنشین بوده است ، اما راک را اصالت اصلی خودش میداند.
او علاوه بر اینکه نوید انتشار آلبوم سیب آرزو به آهنگسازی و تنظیم خودرا در آذرماه داد افزود : میخواهم حضور خود را در عرصه راک قوی تر کنم و به عنوان کسی که در این سبک ریشه دارم و حدود 14 سال نیز تجربه نوازندگی و آهنگسازی و خواندن در این سبک را دارم میخواهم در راک نیز حضور داشته باشم. و بعد از انتشار آلبوم سیب آرزو که حاوی هشت ترک که شش تای آن با کلام است منتظر برنامه هایی از جمله کنسرت و... نیز خواهم بود.او کار کردن در حیطه راک و حضور خود در گروه زند را به عنوان نوازنده دو مسیر موازی دانست و اعلام کرد که این دو هیچ تداخلی با یکدیگر نخواهند داشت.
امید غفاریان در پاسخ به اینکه چه نوع کارهایی را گوش میکند اینطور پاسخ داد : اصولا به کارهای بی کلام و موسیقی فیلم گوش میکنم و در حقیقت خیلی پاپ گوش نمیکنم و در کنار آن به تعدادی هم از کارهای راک در خارج از کشور گوش میکنم.
او دغدغه های خود را عوامل مختلفی اعلام کرد. از طرفی با توجه به اینکه یکی از اصلی ترین منابع درآمد موزیسین‌ها برگزاری کنسرت‌هاست ، خواستار صدور آسانتر مجوز برای کنسرت ها بود. او همچنین خواستار ایجاد سالن‌های کنسرت مناسب در شهرستان‌ها با امکانات مناسب بود به طوری که هم در خور مردمی که منتظر یک اجرای عالی هستند باشد و هم در خور موزیسین ها .
او همچنین خواستار تغییر فرهنگ موسیقی کشور از سمت تمرکز روی سبک هایی چون پاپ به سوی موسیقی های بی کلام و حتی راک بود.او خواستار حمایت وتوجه به گروه های جوان و تازه تاسیس و با استعداد از سوی اصحاب رسانه و تهیه کنندگان بود و شرط استقبال مردم از این افراد را حمایت خوب سرمایه گذاران دانست .

شناسنامه


کدخبر: ۱۶۶۳۳۴
تاریخ: ۱۳۹۶/۶/۱۵     ساعت: ۹ : ۵
امتیاز به این خبر:
  • 5
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
  • ١٤ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 20 2019