صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

۱۰ هزار دانش‌آموز شهر و استان تهران میهمان برنامه فرهنگی «طعم جبهه»

مدیر فرهنگی و هنری موزه دفاع مقدس گفت: در ویژه برنامه‌های تابستانی سعی شده تا آینده‌سازان کشور با آسیب‌های فضای مجازی آشنا شوند و این فرصت به جوان‌ها داده می‌شود تا صمیمیت بیشتری با ارزش‌های انقلاب اسلامی بدست آورند.

براساس توافق به عمل آمده با آموزش و پرورش تهران، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس میزبان بیش از 10 هزار دانش‌آموز شهر و استان تهران در برنامه فرهنگی «طعم جبهه» بوده است که در این ارتباط علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری آنا، درباره تأثیر بازدید قشر دانش‌آموز از موزه‌ دفاع مقدس گفت: باور عمیق ما این است که دفاع مقدس مانند گنجی برای کشور است که هر چقدر بیشتر با دفاع مقدس آشنا شویم، در نتیجه می‌توانیم بر تصمیمات درست زندگیمان تأثیر مثبتی داشته باشیم.

مدیر فرهنگی و هنری موزه دفاع مقدس افزود: از درس‌های دیگر دفاع مقدس، درس مدیریت و ارتباط با مردم را می‌توان نام برد. به این دلیل که تاریخ دفاع مقدس به دانش آموزان یاد می‌دهد که برای تصمیم‌گیری، شجاعت همراه با آرامش داشته باشند و هرچه قدر مطالعه را در مورد دوران دفاع مقدس بیشتر کنیم منفعتش بیشتر است.

وی درخصوص تصمیمیات اتخاذ شده برای ارتباط بیشتر افراد و جوانان با دوران دفاع مقدس تصریح کرد: دشمن تلاش دارد تا در همه عرصه‌ها نوجوانان وجوانان مارا مورد حمله قرار دهد، در موزه دفاع مقدس تلاش داریم تا نوجوانان و جوانان بیشتر با جنگ نرم آشنا شوند، به همین منظور در ویژه برنامه‌های تابستانی سعی شده تا آینده‌سازان کشور با آسیب‌های فضای مجازی آشنا شوند و این فرصت به جوان‌ها داده می‌شود تا صمیمیت بیشتری با ارزش‌های انقلاب اسلامی بدست آورند.

سلیمی درباره تعریف درست دوران دفاع مقدس برای جوانان گفت: بخشی از جامعه ما یا خودشان در جنگ حضور داشته‌اند و یا جنگ و آسیب‌های آن را لمس کرده‌اند، اما نسل جدید، نسلی است که حتی پدرانشان هم جنگ را ندیده‌اند و شاید برای ترتبیت کودکان خود از لحاظ تاریخ عاجز باشند که در این راستا بهترین کار این است که ما جنگ دیده‌ها باید بر کودکان جدید سرمایه گذاری کنیم تا با روایت اتفاقات آن دوران، بتوانیم ارزش‌های دوران هشت ساله جنگ و دفاع مقدس را به آنها آموزش دهیم تا بهتر درک کنند.

مدیر فرهنگی و هنری موزه دفاع مقدس یادآور شد: نوجوانان و جوانان امروز از دوران ارزشمند دفاع مقدس باید درس زندگی کردن با شیوه شهدا را یاد بگیرند که در زندگی و کارشان ایثار داشته باشد و به همنوع خود کمک کنند و تنها به فکر خود نباشند. در یک کلام اینکه شما در خیلی از شرایط سخت و حتی زمانی که جانت در خطر است ایثار را فراموش نکنید

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۸۷۱۲
تاریخ: ۱۳۹۷/۴/۱۸     ساعت: ۱۲ : ۲۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۰ بهمن
  • ٤ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Jan 30 2020