صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

راست و دروغ‌های سریال پدر

سریال پدر که این شب‌ها از شبکه دو سیما پخش می شود به دنبال سوژه‌ای رفته که شاید داستانش را در ژانرهای مختلف دیگر سریالهای تلویزیونی مثل تنهایی لیلا یا فیلم سینمایی دلشکسته می بینیم و به نوعی برای مخاطب باورپذیر نیست. عشق در آنها یکی است آنهم عشق شدید دختری پولدار به پسری مومن.

مریم حضرتی- منتقد و روزنامه نگار- سریال پدر به تازگی توانسته مخاطبان خود را پیدا کند، مخاطبانی که هرکدام با سوژه‌های مختلفی در سریال ارتباط برقرار کرده و منتظر گشایش هر گره از آن هستند.
مخاطبان تلویزیون طوری عادت کرده بودند که همیشه سریالهای الف را از شبکه یک و سه سیما ببیند و گاهی این سریالها با استقبال بی نظیری روبرو می شد اما متاسفانه شبکه های دیگر هیچ رغبتی برای ربودن این میدان از شبکه‌های یک و سه نداشتند تا اینکه گروه برنامه ساز فیلم و سریال شبکه دو اقدام به ساخت سریالی به نام پدر کرد که پخش آن از 25 تیرماه از شبکه دو شروع شده است.
سریالی خوش ساخت با سوژه هایی که تلنگری به مشکلات اجتماعی این روزها دارد.
البته سریال رو می توان با فیلم سینمایی دل شکسته قیاس کرد با همین موضوع که دختری از خانواده پولدار عاشق پسری مذهبی می شود و آنقدر درگیر عشق خیالی می شود تا پسر هم علاقه به دختر می کند با همان شباهتهای رو آوردن به مادر پسر در دلشکسته برای ابراز علاقه به پسر و در این سریال دختر ماجرا به پدر پسر رو می آ‌ورد و درخواست ازدواج برای پسر می دهد. یا همان مخالفتهای هر دو خانواده در هر دو مورد وجود دارد.
شاید داستان را تا حدودی شبیه به
داستان درباره حامد پسر جوانی است که طی یک اتفاق درگیر ماجرایی عاطفی می‌شود. وی به خاطر اعتقاداتش و پدری که برایش الگویی تمام عیار است ناچار سر یک دو راهی قرار می‌گیرد که باید دست به انتخابی سرنوشت‌ساز بزند.
حامد عنقا که خود هم نویسنده و هم طراح و هم تهیه کننده این سریال است روزگاری خود روزنامه نگار بوده و در سرویس اجتماعی مشکلات مردم را منعکس می کرده است حال وی برای به نمایش درآوردن همین مشکلات به سراغ تهیه کنندگی و نویسندگی فیلم رفته و چندین مشکل را در این فیلم به تصویر کشیده است.
بهرنگ توفیقی هم به مانند سریال سازهایی که مخاطب خود را می شناسد پیش از این کارهایی مثل زیرپای مادر و عقیق و مسیرانحرافی را داشته که اینها خود مخاطبان خاص خود را داشتند.
از بازیگران آن می توان  به مهدی سلطانی، لعیا زنگنه اشاره کرد که هردو آنها در زیرپای مادر به خوبی از پس نقشهایشان درآمد که حال این مثل بازیگران و کارگردان دوباره با سریال پدر مخاطبان خود را به دنبال خود می کشند.
بازیهای دیگری همچون سینا مهراد، مسعود فروتن، نیما رییسی، مجید مشیری، کاوه خداشناس، اکبر رحمتی، مژگان ترانه، الهام طهموری، ساناز طاری، شهاب مهربان، مهتاب شیروانی، پوریا سلطانزاده، سید حسام میثاق  و ریحانه پارسا هرکدام توانسته شخصیت اصلی خود را پیش ببرد.
اما نکته ای که شاید منتقدان نتوانستند با آن ارتباط برقرار کنند بیژن امکانیان با آن سن و سال است که هنوز برای بیننده باور پذیر نشده است. شاید بازی های کوتاه و گاه به گاهی که در سریال دارد باعث شده که مخاطب منتظر یک اتفاق از جانب او باشد.
در هر صورت این سریال بیش از یک هفته از پخش آن نگذشته و در این یک هفته با حاشیه های مختلفی برخوردار بود است. امیدواریم سریال پدر که با شتاب تندی قصه را جلو می برد در اواسط و حتی اواخر داستان مخاطب را به ورطه خستگی و کسالت نکشاند.

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۸۹۵۰
تاریخ: ۱۳۹۷/۵/۳     ساعت: ۱۲ : ۳۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ اسفند
  • ٢٥ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Feb 20 2020