صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
در دیدار دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی با مهندس فاروقی مدیر صنایع جهاد کشاورزی:

تلاش برای رفع موانع و حمایت از تولید در استان گلستان می شود

محسن نقاشی، دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران و مهندس فاروقی مدیر صنایع جهاد کشاورزی استان با حجت السلام حسینی دادستان کل دادگاههای عمومی و انقلاب استان گلستان ملاقات کرد.

به گزارش جهانی خبر، احمد حضرتی-دراین دیدار فاروقی به گزارشی از رویکردها و پیشرفت‌های بخش صنایع تبدیلی استان پرداخت و گفت: جهاد کشاورزی با تلاش توانست رتبه پنجم کشور در صنایع تبدیلی را کسب کند.
وی افزود: صنایع تبدیلی می تواند با حمایت همه جانبه مسئولین استان، در امر اشتغال بسیار موثرتر و پیشرفتهای قابل توجهی داشته باشد .

در این دیدار نقاشی گفت: استان گلستان از نعمت های الهی بسیار بالایی برخوردار است ولی  متاسفانه با عدم دلسوزی های استانی و ناکارآمد ی بعضی از مسئولین روبرو است تولید دراین استان قربانی سیاست بازی ها شده است که متاسفانه رتبه بیست و هشتم صنعت را در کشور داشته در صورتی که این استان در بخش کشاورزی موفق بوده است و میتواند با همدلی و دور از جناح بازی  قطب عظیم صنایع  تبدیلی باشد .
دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران اضافه کرد: با توجه به آمار رسمی، متاسفانه ضایعات محصولات کشاورزی قبل از مصرف35 درصد میباشد و صنایع تبدیلی میتواند نقش بسیار موثری ایفا کند . 
وی افزود: مسئولین استان در مورد صنایع تبدیلی باید به این درک برسند که در یک جنگ نابرابر قرار داریم و  با حفظ و احترام به  قوانین، موانع تولید را رفع نمایند نه انکه مانع تراشی نمایند و بدانند که این قوانین مربوط به زمان صلح و شرایط عادی کشور است و طبق مصوبه مجلس و حمایت مقام معظم رهبری و توجه ایشان به رونق تولید، مصوبات ستاد های تسهیل را هم قانونی بدانند و تفسیر به رای ننمایند.

نقاشی گفت: طی نامه ای از آیت الله رییسی تقاضا نمودیم که در استانها دادستانها را بعنوان مدعی العموم و حامی تولید کنندگان معرفی نمایند و بدینوسیله از بهانه جویی های افراد ضد تولید  جلوگیری نمایند، درگذشته تولید کنندگان از دادستان و دادگاه هراس داشتند امروز برای رفع مشکلات تولید متوسل به دادستانها میشوند.
دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران گفت: از شما در خواست داریم که در امور رفع موانع تولید صنایع غذایی کشاورزی دستورات لازم صادر و ادارات اجازه نداشته باشند که باعث تعطیلی واحد های صنایع غذایی شوند .

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۶۹۸۹
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۲/۳     ساعت: ۱۶ : ۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
  • ٦ شعبان ١٤٤١
  • Mar 31 2020