صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

«۲۵درصد» نمایشی روی مدار انسانیت و انسان گرایی

نمایش ۲۵ درصد، تئاتری که به زودی روی صحنه می رود.

به گزارش جهانی خبر- احمد حضرتی-  مهین نوبخت-تهیه کننده این نمایش درباره رزومه خود چنین اذعان داشت؛ فرید رضاپور هستم متولد ۱۳۴۶ تهران. نزدیک به سه سال است که در زمینه تئاتر فعال هستم. شروع فعالبتم با گروه هنری استیج بوده و کارهایی که انجام داده ایم؛ او یک مرد بود و درفضای  پارک هنرمندان اجرا شد. کار دوم نارنیا بود که دو اجرا رفتیم؛ یکی در سالن محراب و دیگری در پردیس خاوران، اکنون‌نیز سر پروژه ۲۵ درصد به نویسندگی و کارگردانی غزال حسینی هستم. همزمان نیز در حال کار روی دو فیلمنامه برای ساخت هستیم. وی در ادامه افزود همه چیز از یک قصه شروع شد؛ قصه ای که کارگردان حدود هفت الی هشت ماه درگیر آن بود وبه قدری این قصه جذاب و پرمفهوم بود که ابتدا بین تئاتر و فیلم تردید بود که در نهایت تصمیم به ساخت تئاتر گرفته شد وسعی کردیم با گروه خود کارکنیم. واین یکی از ویژگی های گروه هنری ما می باشد چرا که دلسوز وپیگیر هستند. قصه این نمایش روی مدار انسانیت وانسان گرایی می چرخد واگر بخواهم توضیح بیشتری دهم‌باید بگویم که این قصه شاید آغاز تمام دردهای آدمی از به تعویق انداختن پانسمان زخمی باشد که گمان می کردیم سطحی است و زود خوب می شود..
درمورد مدت زمان کار قرار بود در بازه زمانی تقریبا چهارماهه ساخته شود که به علت جابجایی یک الی دو نفر از بازیگران در مدت دوماه ونیمه با سرعت بیشتر کار به نتیجه رسید. بازیگران این کار روی صحنه ۶ کاراکتر هستند که با توجه به حضور نوازنده کار که قسمتی از کار هست مجموعا هفت کاراکتر هستند. و عوامل گروهی سی‌نفره روی این پروژه کارکرده اند تا نمایش به نتیجه‌برسد. راجع به موسیقی کار اگر بخواهید بدانید؛ بخشی از موسیقی با بطن کار تلفیق می شود وبه صورت زنده می باشد. وگفتمان فرم با موسیقی کار می شود. این یکی از ویژگی های این کار می باشد.
حرف آخر من برای شما این است که قصه به شکلی ست تا در عین حال که احساس می شود برخی حرف ها در حال گفتن هستند هر قشری با هر طرر تفکری برداشت خاصی از آن دارند و آنرا به نوع خود درک می کنند. بخاطر مطالب عمقی آن حرف های جالبی دارد و تنها یک قهرمان ندارد، هر پرسوناژ به نوعی قهرمان نقش خویش است.
همچنین طی صحبت با نویسنده و کارگردان این نمایش؛ غزال حسینی هستم کارگردانی را از سال ۱۳۹۵ شروع کردم واین پروژه سومین کارم در مقام کارگردانیست. در نویسندگی ایده ها به صورت تصویر به سراغم می آیند. واین متن به همراه کاراکترها خودشان متولد شده اند و معمای ۲۵ درصد را به صورت یک قصه شرح داده ام؛ چرایی این قصه درطول نمایش رخ می دهد. ژانر خاصی نمیتوان برای این نمایشنامه در نظر گرفت چرا که هم می تواند سیال ذهنی باشد هم می تواند رئالیسم جادویی باشد و می تواند غیره... باشد. به اعتقاد من وجود سبک مثل برچسبی ست که به هرکاری زده می شود و برای رشد ونمود پیدا کردن خلاقیت و ثبت تصویر ذهنی محدودیت می آورد. این کار می تواند یک تئاتر اندیشی باشد. در مورد پرسوناژ ها تمام کاراکترها جمع شه اند تا بگویند عشق مرز نمی شناسد...
اسامی بازیگران وعوامل این پروژه به شرح زیر می باشد:
نویسنده وکارگردان: غزال حسینی. تهیه کننده: فرید رضاپور. بازیگران پروژه: هامون سیدی. فرزانه شجاعی. پوریا توکل خواه. محمدحسن هاشمی. محمدرضا یعقوب کاظمی. غزال حسینی آهنگساز: علی سینا رضانیا. طراح حرکت: محمدامین پازکی. طراح نور: کیوان شعبانی. طراح پوستر: نفیسه براتی
کارگردان این نمایش افزود تئاتر ۲۵ درصد از دوم دی ماه ساعت ۱۹:۱۵ در تماشاخانه دیوارچهارم به صحنه خواهد رفت.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۹۷۴۴
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۰/۲     ساعت: ۸ : ۴۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۲۹ شهريور
  • ٢٠ محرم ١٤٤١
  • Sep 20 2019