صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

باید از فرصت مرز برای توسعه همکاری با همسایگان استفاده کرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی معتقد است که باید از فرصت مرز برای توسعه همکاری با همسایگان استفاده کرد.

ابوالفضل عمویی در گفتگو با خبرنگار جهانی خبر، در تشریح جلسه صبح امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: کمیته مرز کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکنون جلسات گوناگونی را با دستگاه های مختلف در مورد مباحث مرزی برگزار کرده که در این جلسه گزارشی درباره این مسائل ارائه کرد.
وی گفت: طبق جمع بندی های صورت گرفته از سوی کمیته مرز کمیسیون امنیت ملی مجلس، توجه به ظرفیت مرزهای جمهوری اسلامی ایران اهمیت بسیار زیادی دارد. ایران با ۱۵ کشور مرزهای خاکی و آبی دارد که باید از این فرصت استفاده شود و ضرورت دارد همه دستگاه ها به مرز به عنوان یک فرصت نگاه کنند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید از فرصت مرز برای توسعه همکاری با همسایگان استفاده و همچنین ضرورت دارد فعالیت های مرزی ما تقویت شود.
عمویی اظهار داشت: همچنین طبق گزارش کمیته مرز این کمیسیون، باید قوانین مربوط به بازارچه های مرزی بازنگری شود و لازم است بازارچه های مرزی را تقویت کنیم.
وی با بیان اینکه در این جلسه درباره مباحث اقتصادی هم بحث و تبادل نظر صورت گرفت، گفت: رئیس سازمان بورس در این جلسه حضور یافت و گزارشی درباره تحولات اخیر بازار بورس ارائه کرد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: بازار سرمایه با سرعت خوبی رو به رو شد است و مردم استقبال بسیار خوبی از این بازار کرده اند و در این جلسه تاکید شد که باید در جهت آگاهی بخشی مشارکت کنندگان جدید اقداماتی در دستور کار قرار گیرد.
عمویی بیان کرد: در این جلسه تاکید شد مردم از طریق شرکت های واسط سرمایه گذاری خود را آغاز کنند تا امنیت سرمایه آنان بیشتر حفظ شود.
وی خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس در این جلسه گفتند بازار سرمایه فرصت خوبی برای جذب نقدینگی است و یکی از مطالبات افزایش تعداد شرکت های کارگزاری بورس بود که قرار است به زودی دستورالعمل های مجوز کارگزاری بازنگری شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۸۱۷۰
تاریخ: ۱۳۹۹/۵/۲۱     ساعت: ۱۳ : ۵۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور
  • ١ صفر ١٤٤٢
  • Sep 19 2020