صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

سریالهایی که در نمایش خانگی بیشترین مخاطب را اختصاص بخود می دهند

مریم حضرتی روزنامه نگار و عضو انجمن منتقدان سینمای ایران درباره این روزهای سریال های نمایش خانگی نوشت که کارگردانان باید به شعور مخاطب در ساخت سریال های شبکه خانگی احترام بگذارند.

شاید چند سالی است که سریال های نمایش خانگی بیشترین مخاطبان را بخود اختصاص داده است فیلم‌هایی که برای اکران در سینما و پخش در تلویزیون ساخته نشده‌اند یعنی فیلم‌های ویدئویی که مستقلاً برای پخش در شبکه نمایش خانگی هستند.

البته برخی فیلمهایی هستند که به صورت سینمایی یا سریال تلویز یونی پس از پخش به مرور وارد شبکه های نمایش خانگی می شوند.

شاید بتوان بنیانگذاران سریال نمایش خانگی را محمدحسین لطیفی و مهران مدیری دانست که لطیفی در سال 89 با سریال (قلب یخی) و مهران مدیری با ( قهوه تلخ ) این جاده را برای کارگردانان دیگر هموار ساختند.

پس از این اتفاق بخاطر فروش خوب قلب یخی اقدام به تولید سریالهای دیگری مثل ساخت ایران1 و 2 با سوپراستارهای سینما کرد که آن هم با توفیق زیادی روبرو شد.

در حقیقت می توان بهترین سریال که پرمخاطب و با فروش زیادی مواجه شد به سریال خانگی (شهرزاد) اشاره کرد که بخاطر خوش ساخت بودن آن حتی فصل های بسیاری از آن ساخته شد و حتی بسیاری به تقلید از این سریال پرداختند.

حسن فتحی که کارگردان سریال شهرزاد بود مخاطبان را به خوبی شناخته بود و در پی ساختن فصل های دیگری از آن بود.
به مرور سریال سازی برای نمایش خانگی آنقدر زیاد شد که کارگردانهای دیگری مثل داود میرباقری با سریال (شاهگوش) یا کمال تبریزی با سریال (ابله) و یا فریدون جیرانی با نهنگ آبی اقدام به ساخت سریال شبکه خانگی کردند.
اما این روزها بیشترین مخاطبان تلویزیون و یا سینمارو ها را بینندگان سریال شبکه خانگی تشکیل می دهند به طوری که بعد از 7 ماهی که از شیوع بیماری کرونا گذشته و مردم مجبور به ماندن در خانه شده اند با دانلود و خرید این سریال وقت خود را می گذرانند.
در حال حاضر در زمان کرونایی بیشترین استقبال از سریال هم گناه و آقازاده و دل شده است به طوری که برخی از این سریالها اگر چه با چالش ساخت روبرو هستند و اینکه برخی از آنها شعور مخاطب را دستمایه ای قرار داده تا به قولی بتواند گوی رقابت را از دیگر سریال های در حال پخش از شبکه خانگی داشته باشد.
به نظر بهتر از این کارگردانانی که حالا به هر نوعی توانسته اند در جذب مخاطب  تلاش کند باید به شعور مخاطب احترام بگذارند و صرفا آب داستان را زیاد نکنند تا داستان کش پیدا کند و آنها هم به یه نوا و یا فروش بالای آن برسند.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۴۵۳۲
تاریخ: ۱۳۹۹/۶/۱۸     ساعت: ۱۰ : ۳۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور
  • ١ صفر ١٤٤٢
  • Sep 19 2020