صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
خدرویسی خبر داد:

حمایت کمیته امداد از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو

نشست خبری حسین خدرویسی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد صبح امروز در محل این نهاد برگزار شد.

به گزارش جهانی خبر، حسین خدرویسی اظهار کرد: در حال حاضر ۶۰۰۰ مددکار و مشاور در سراسر کشور فعالیت می‌کنند و دو میلیون و ۵۷۳ هزار خانوار که پنج ملیون و ۲۹۰ هزار نفر می‌شوند، از کمیته امداد مستمری دریافت می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد ادامه داد: همچنین یک میلیون و ۲۰۰ هزار زن سرپرست خانوار، یک میلیون و ۷۰۰ هزار سالمند، ۴۰۰ هزار دانش‌آموز، ۸۰ هزار بیمار صعب‌العلاج و ۸۰ هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد هستند.

وی افزود: ‌اکنون ۱۳۸ هزار و ۵۱۵ یتیم تحت پوشش امداد هستند. همچنین ۱۷۴ هزار و ۳۰۷ نفر از طریق طرح محسنین خدمات دریافت می‌کنند که در رزمایش «همدلی» و اجرای طرح «اطعام و احسان حسینی» ۳۵۰ میلیارد تومان به نیازمندان کمک شده است.

خدرویسی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵۳ هزار و ۱۸۷ شغل برای مددجویان ایجاد شده و ۵۰ هزار تبلت نیز برای دانش‌آموزان نیازمند، تهیه که تا پایان مهرماه به آنها واگذار می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: تا پایان سال ۵۰ هزار فقره کمک هزینه جهیزیه به دختران تحت پوشش امداد و همچنین زنانی که ازدواج مجدد داشتند، پرداخت خواهد شد.

خدرویسی تأکید کرد: اهدای دو میلیون و ۲۰۰ هزار سبد کالای حمایتی در دستور کار است که پرداخت سبد کالا در مناطق شهری به پایان رسیده و در مناطق روستایی نیز مددجویان تحت پوشش به مرور سبد کالای خود را تحویل می‌گیرند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: طی ۶ ماه گذشته ۲۵ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد از پرداخت انشعابات آب و عوارض ساختمانی معاف شدند. همچنین ۲۳۰۰ نفر از مددجویان از خدمات نظام وظیفه معاف شدند.

خدرویسی اظهار کرد: خانواده‌هایی که دارای فرزند چندقلو هستند خدماتی از کمیته امداد دریافت می‌کنند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۳۷۸۰
تاریخ: ۱۳۹۹/۶/۳۱     ساعت: ۱۴ : ۴۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ آذر
  • ١٧ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 03 2020