صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

کنسرسیوم ستاد گرامیداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه تشکیل شد

کنسرسیوم ستاد گرامیداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه در بعد بین المللی تشکیل شد که این روز مورخ ۲۰ آبان و افتتاحیه هفته ترویج علم را به ۳۰ آذر مصادف با اختتامیه هفته پژوهش و فناوری متصل نموده و ۴۰ روز در سال را به علم، پژوهش و فناوری اختصاص می دهد.

دکتر ریحانه دیهیم جو در این باره گفت: در بخش بین المللی، شبکه نروتکس که در حوزه رابط مغز و رایانه فعالیت می کند به عنوان دبیر اجرایی منصوب شده است تا در این ۴۰ روز جلوه رابطه ایران با جهان در زمینه علم، پژوهش و فناوری علی رغم تحریم های آمریکا علیه ایران را متجلی سازد.

این مهندس BCI در ادامه تصریح کرد: سهولت دسترسی، فراوانی را فرزند فناوری ساخته است چنانچه در سال ۱۸۰۰ میلادی، ناپلیون سوم، پادشاه سیام را به شام دعوت کرده بود. غذای ناپلیون در ظرف طلا، غذای سربازانش در ظرف نقره و غذای پادشاه سیام در ظرف آلومینیوم سرو شد! آلومینیوم با ارزش ترین فلز روی زمین در آن زمان بود. اگر چه آلومینیوم ۸.۳ درصد از جرم زمین را شامل می شود اما استخراج آن خالص نیست و همه جا با اکسیژن و سیلیکات تهیه می شود. امروزه با تکنولوژی الکترولیز که استخراج آلومینیوم را به شدت تسهیل کرده، این فلز به یکی از در دسترس ترین و بنابراین ارزانترین فلزات تبدیل شده است.

وی افزود: کاهش حجم و قیمت و افزایش سرعت و کیفیت یکی دیگر از روندهای فناوری است. برای مثال ۳۰ سال پیش، ثروتمندترین مردم دنیا یک دوربین، سی دی پلیر، سیستم استریو، کنسول بازی، ساعت مچی، کامپیوتر شخصی، کتابخانه بزرگ و ... داشتند که ارزش فعلی آن ها بیش از ۹۰۰ هزار دلار است اما همه این امکانات اکنون در اختیار کودکان خانواده های معمولی با سرعت و کیفیت بالاتر و حجم ۴۵۰۰ بار کمتر در یک تلفن همراه است. همانطور که می دانید در سال ۱۹۹۰، ۱ میلیون نفر اما اکنون بیش از ۵ میلیارد نفر در جهان تلفن همراه دارند.

دبیرکل کنوانسیون جهانی سینگولاریتی ادامه داد: بلوغ فناوری های همگرا، ظهور ابرانسانیت را دربر دارد. با استفاده از همگرایی فناوری های نانو، بایو، اینفو و شناختی، ایمپلنت مغزی کوانتومی و لنزهای واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی و سنسورهای حسی مصنوعی چشایی، بویایی، شنوایی، لامسه، دما، تعادل و موقعیت بدن در سلول های بدن به صورت نانوربات ها تعبیه می شود و باعث  انتقال آواتارها به جهان های موازی می شود. همچنین معولیت، یادگیری و مرزهای تاریخی و جغرافیایی منقرض  می شود.

مبدع چله علم، پژوهش و فناوری در پایان اشاره نمود: غلبه بر جاذبه زمین، پیشی گرفتن از سرعت نور، نامیرایی، برنامه ریزی اتم ها، کیمیاگری و... آرزوهای دیرینه انسان است که در زمان سینگولاریتی حدود سال ۲۰۳۵ تحقق می یابد و در همین راستا مشاغل به کلی تغییر یافته و روند فناوری از 2 به توان n به n به توان 2 تغییر می یابد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۴۹۲۹
تاریخ: ۱۳۹۹/۷/۷     ساعت: ۱۷ : ۱۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۱۵ آذر
  • ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 05 2020