صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
کارشناس مباحث اخلاقی و اجتماعی :

در اسلام بی تفاوتی کم گناهی نیست

کارشناس مباحث اخلاقی و اجتماعی گفت: خدمت به خلق از عبادت های بسیار مهم است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم راشد یزدی در گفتگو با جهانی خبر اظهار کرد: پویش سفر عشق کاری که انجام می شود برای کمک به محرومان بسیار خوب است.
این کارشناس مسائل خانواده ادامه داد: در اسلام بی تفاوتی کم گناهی نیست اگر کسی متوجه بشود که کسی فقیر است باید به ایشان کمک کند.
حجت الاسلام و المسلمین راشد یزدی عنوان کرد: بی تفاوتی بد است اگر کسی به آن ظلم می شود باید از آن رفع ظلم کنند. پیغمبر می فرماید کمتر گناهی است که اگر گفتند مرتکب شدید بگویند از لایحه دین خارج شدید.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه این گناهان آدمی را از دین خارج می کند، گفت: کسی که صبح هنگام سربردارد و فقط به یاد خودش باشد و به دیگر مسلمانان بی توجه باشد این مسلمان نیست.
کارشناس مباحث اخلاقی و اجتماعی افزود: در روایتی پیغمبر می فرماید کسی که ندای مظلومی را بشنود و این مظلوم هر کی میخواهد باشد وقتی در محوطه اسلامی زندگی می کند وقتی نداد داد که ای مسلمانان به داد من برسید و به دادش نرسیدند مسلمان نیستند. مسلمان نیست کسی که نعره ظالم و ناله مظلوم را یکنواخت بشنود.
وی ادامه داد: امام حسین(ع) هم به آنهایی که به ایشان گفتند چرا در کربلا موندی فرمود که شما مگر نمی بینید کسی به حق عمل نمی کنداز باطل جلوگیری نمی نمایدو از این جهت امام قیام کردند این است هر گونه خدمتی به مردم از عبادات بزرگ محسوب می شود. چه نان بدهیم به مردم چه لباس بدهیم چه تامین مسکن کنیم چه رفع ظلم کنیم، چه داد مظلوم برسیم هر رنگی کنیم عبادت است.
 گفتنی است؛ پویش سفر عشق با مشارکت قرارگاه فرهنگی و جهادی حضرت مهدی (علیه السلام) و خیرین در جهت کمک به محرومان استانهای ایلام ، کرمان ، سیستان و بلوچستان، همدان و لرستان در اربعین حسینی با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در راستای کمک مومنانه برگزار می شود
این طرح با هدف تامین بسته های مواد غذایی در روز اربعین حسینی با حفظ پروتکل های بهداشتی در مناطق محروم برگزار خواهد شد.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۵۹۹۲
تاریخ: ۱۳۹۹/۷/۱۱     ساعت: ۹ : ۴۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۱۵ آذر
  • ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 05 2020