صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
کارشناس تربیت بدنی و فعال آموزشی:

معلمان ورزش مدارس در رشد و تربیت نسل آینده موثر واقع شوند

کارشناس تربیت بدنی و فعال آموزشی گفت: معلمان ورزش مدارس همچون دیگر معلمان دروس مختلف می توانند با فعال بودن در حوزه آموزش مجازی، چراغ آموزش و تربیت بدنی را روشن نگه داشته و در رشد و تربیت نسل آینده موثر واقع شوند.

حافظ عبدالهی کارشناس تربیت بدنی و فعال آموزشی در گفت و گو باجهانی خبر در خصوص شرایط بروز کرونا و تعطیلی مدارس گفت: بروز ویروس کرونا سبب ایجاد تغییرات در شیوه های آموزشی در مدارس شده و همین تغیرات در شیوه زندگی و حوزه‌های مختلف آموزشی به ویژه در بخش تربیت بدنی دانش آموزان معضلاتی را در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از شیوع کم تحرکی در بین دانش آموزان ضروری است آموزش و پرورش و کارشناسان امر راهکارهای بلند مدت و کوتاه مدتی را برنامه ریزی و اجرایی کنند تا با بیماری و حتی افسردگی در دانش آموزان روبرو نشویم.

عبدالهی تصریح کرد: از آنجا که تعطیلی مدارس و ماندن دانش‌آموزان در خانه با هدف کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری، خطراتی هم‌چون کم‌تحرکی، عدم فعالیت بدنی، چاقی و بی‌انگیزگی آنها را تهدید می کند لازم و ضروری است در شیوه آموزشی دانش آموزان تغییراتی مهم ایجاد گردد تا نقطه هدف فعالیتهای وزارت آموزش و پرورش دستخوش ناکامی نگردد.

این کارشناس تربیت بدنی خاطر نشان کرد: فعالیت‌های بدنی به‌دلیل تأثیرات مثبت آن بر سلامت جسمانی، روانی و ارتقاء سیستم ایمنی، دانش آموزان نباید دستخوش تغیرات شیوه آموزشی کشور شود و در پی این تغییرات عوارض کوتاه مدت و بلند مدت بر نسل آینده کشور داشته باشد.

وی ضمن انتقاد از کم کاری مسولان مربوطه در این بخش تصریح کرد: جایی بس تعجب دارد که مسولان شعار برنامه ریزی برای تربیت بدنی و سلامت جسمی دانش آموزان را سرلوحه فعالیتهای خود کرده اند اما شاهد کم کاری یا حتی بی توجهی به سلامت حسمی و تربیت بدنی دانش آموزان در سیستم آموزشی شاد هستیم.

عبدالهی در ادامه با اشاره به این موضوع که این کوتاهی در سیستم آموزشی سبب بروز مشکلاتی به‌مراتب سخت‌تر و خطرناکتر از کرونا مانند افسردگی، بلوغ زود‌رس، استرس و اضطراب در بین دانش آموزان در پی خواهد داشت گفت: از این موضوع نباید قافل شد که وزارت آموزش و پرورش در این روزهای کرونایی به ورزش همگانی و انجام حرکات کششی در خانه تاکید دارد اما نبود کارشناس و رسیدگی بر انجام این فعالیت ها از سوی دانش آموزان نتیجه قابل قبولی در پی نخواهد داشت.

این کارشناس تربیت بدنی که خود معلم روستایی هم است تاکید کرد:
معلمان ورزش مدارس همچون دیگر معلمان دروس مختلف می توانند با فعال بودن در حوزه آموزش مجازی، چراغ آموزش و تربیت بدنی را روشن نگه داشته و در رشد و تربیت نسل آینده موثر واقع شوند تا این ویروس کرونا آینده کشور و نسل بعدی را درگیر معضلات دیگری نکند.

به گفته این منتقد شیوه آموزشی شکل‌گیری گروه‌های آموزشی مدارس در فضای مجازی، با اولویت ورزش و تربیت بدنی تنها راهکار جلوگیری از مشکلات کم تحرکی کودکان نوجوانان و جوانان کشور خواهد بود.

عبدالهی بیان کرد: امروزه بازی‌های رایانه‌ای جایگزین ورزش در میان دانش‌آموزان شده که در آینده می‌تواند جامعه را با چاقی مفرط و فقر حرکتی مواجه کند برای پیشگیری از این موضوع حفظ انگیزه ورزش دانش آموزی باید از اولویت‌های معلمان تربیت بدنی باشد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۸۷۵۶
تاریخ: ۱۳۹۹/۸/۱۶     ساعت: ۱۷ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 4
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


Hamzeh

استاد عالي. مثل هميشه. موفق باشيد

۰
۰
hamzeh

استاد عبدالهي مثل هميشه به جا و دقيق . ممنون از شما همکار عزيز

۰
۰
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۱۵ آذر
  • ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 05 2020