صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

تولیت کمیته امداد در مشاغل خرد و خانگی کشور

نشست خبری معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) با موضوع ارائه گزارش عملکرد ۹ ماهه این معاونت در دفتر مرکزی این نهاد برگزار شد.

به گزارش جهانی خبر، حجت الله عبدالملکی در نشست خبری با ارئه عملکرد 9 ماهه اشتغال در کمیته امداد اظهار کرد: تعداد 149 هزار و 887 نفر به صورت اشتغال مستقیم ایجاد شده که مشغول کار و کسب درآمد می باشند و همچنان ادامه دارد.
وی افزود: براساس آمارها تعداد 59 هزار و 915 شغل غیر مستقیم ایجاد شده که به طور کلی 209 هزار و 702 شغل مستقیم و غیر مستقیم تاکنون برای اشتغال برنامه ریزی شد که برای اشتغال مستقیم تاکنون 75 درصد برنامه محقق شده است و تا این لحظه این برنامه 5 درصد افزایش عملکرد داشته است.
عبدالملکی با بیان اینکه در سال 99 به دلیل شیوع بیماری کرونا حدود 3 میلیون نفر بیکار شدند گفت: با توجه به این آمار اما برنامه اشتغال برای محرومین 5 درصد افزایش داشته است.
 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) بیان کرد : 25 هزار و 500 نفر اشتغال از تعامل کارفرمایان بوده که مددجویان کمیته امداد را به استخدام خود درآوردند و توانستند از این بسته های تشویقی استفاده کنند.
وی ادامه داد: درآمد خالص ماهانه طرح ها به دو میلیون تومان رسیده است و درآمد خالص 33 درصد رشد داشته است.
عبدالملکی اضافه کرد: تعداد 4 هزار و 22 میلیارد تومان منابع سرمایه ای برای اشتغال بود که ایجاد شد و 6 هزار و 500 میلیارد تومان پرونده ارسال کرده ایم که طرح و کسب و کار بررسی و زیرساخت آن بررسی و آماده شده اند
وی گفت: از دولت درخواست کرده ایم که مسئولیت کل مشاغل خرد و خانگی و روستایی در کل کشور را به کمیته امداد واگذار کنند و  آماده هستیم که برای سال 1400 اولین سال تولیت کمیته امداد در مشاغل خرد و خانگی کشور را داشته باشیم.

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۷۵۷۰
تاریخ: ۱۳۹۹/۱۰/۲۲     ساعت: ۱۳ : ۱۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي
  • ٣ جمادي الثانيه ١٤٤٢
  • Jan 17 2021