صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

حمایت همه جانبه مسئول ستاد حامیان آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در استان تهران ازدکتر سید جواد ساداتی نژاد

مهدی امیرآبادی مسئول ستاد حامیان آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در استان تهران از دکتر سید جواد ساداتی نژاد بدلیل اینکه ایشان یکی از مدیران متخصص و کارکشته و همینطور انقلابی و جهادی و مردمی محسوب می شود حمایت همه جانبه می کند.

به گزارش جهانی پرس، شاید بتوان علت حمایت همه جانبه مسئول ستاد حامیان آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در استان تهران را بررسی کنیم به سوابق و اهداف و برنامه های آن باید اشاره کرد.

سید جواد ساداتی نژاد ( زاده ۱ تیرماه ۱۳۵۱، کاشان) عضو هیات علمی دانشگاه تهران با مرتبه دانشیاری، نماینده دوره دهم و یازدهم ‌اکنون دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل و رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی است. ایشان با کسب ۸۸ هزار و ۹۴۶ رای از مجموع ۱۱۹هزار رای معادل ۶/۶۵ درصد آرا به دور یازدهم مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرد.
تحصیلات و سوابق علمی

سیدجواد ساداتی نژاد در تیرماه ۱۳۵۱ شمسی در کاشان و در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد. وی پس از تحصیل در رشته علوم تجربی در دبیرستان امام خمینی(ره) کاشان مدارج علمی را در مقاطع کارشناسی در رشته مهندسی منابع طبیعی_آبخیزداری، کارشناسی ارشد در رشته مهندسی منابع طبیعی_آبخیزداری و دکتری در رشته مهندسی هیدرولوژی، به ترتیب در دانشگاه‌های مازندران، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه دولتی مسکو طی کرد.
•وی دارای بیش از ۵۴ مقاله علمی و پژوهشی در مجلات داخلی و خارجی و همچنین تالیف چند کتاب و چندین طرح پژوهشی در حوزه آبخیزداری و منابع آب می‌باشد.

سوابق اجرایی و مدیریتی

وی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مسکو و از موسسین انجمن اسلامی منطقه اروپای شرقی و کشورهای مشترک‌المنافع بود و در سال ۱۳۸۱ ریاست این انجمن را بر عهده داشت و پس از بازگشت به کشور به عضویت هیئت علمی دانشگاه شهرکرد درآمد و تا سال ۱۳۸۶ عهده‌دار معاونت دانشجویی فرهنگی این دانشگاه بود و با توجه به خدمات فراوان به عنوان معاون دانشجویی فرهنگی برگزیده دانشگاه‌های کشور انتخاب و مورد تقدیر وزارت علوم قرار گرفت و از سال ۱۳۸۶ به عنوان رئیس دانشگاه کاشان انتخاب شد.

به اذعان صاحب‌نظران، دوره ۴ ساله ریاست دانشگاه کاشان به دلیل فعالیت خستگی‌ناپذیر و عملکرد درخشان ایشان، دوران اوج‌‌گیری دانشگاه در تمام زمینه‌های علمی، فرهنگی و آموزشی بوده است.

خستگی‌ناپذیری و روحیه جهادی وی توانست دانشگاه کاشان را به عنوان یک مرکز علمی پیشرو در کشور مطرح کند. برای تثبیت و استمرار این مسیر، یکی از زیربنایی‌ترین کارهای او، تدوین سند چشم‌انداز برای دانشگاه کاشان بود و با تدوین این سند، عملا چشم‌انداز و نقشه راه دانشگاه را برای رسیدن به جایگاه پنج دانشگاه برتر پایه‌ریزی نمود.

از دیگر خدمات وی می‌توان به تاسیس ستاد خیرین دانشگاه کاشان و ایجاد زمینه حضور خیرین در دانشگاه کاشان اشاره نمود. وی به دلیل خدمات فراوان، به عنوان پنج رئیس برتر دانشگاه‌های کشور انتخاب شد و از سال ۱۳۹۰ به عنوان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شد و در رشد بودجه وزارت علوم در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ نقش چشمگیری داشت و همزمان با تاسیس ستاد خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۹۰، توانست در جذب کمک های خیّرین و توسعه زیرساخت های آموزش عالی کشور یک تحول بنیادین ایجاد کند.

مسئولیت در وزارت علوم برای وی فرصتی بود که با قوانین، نحوه تصویب بودجه، ساز و کار فعالیت مجلس و اختیارات نمایندگان آشنا شود. وی در فروردین ۱۳۹۲ به عنوان معاون اداری و مالی دانشگاه تهران و سپس به عنوان معاون توسعه و سرمایه‌گذاری دانشگاه تهران منصوب شد. یکی از مهمترین اقدامات وی در این دوره، فعال‌سازی سازمان توسعه و سرمایه‌گذاری دانشگاه تهران با هدف تامین منابع مالی دانشگاه و تاسیس بنیاد حامیان دانشگاه تهران با هدف جذب کمک‌های مردمی برای توسعه زیرساخت‌های این دانشگاه بوده است.
•عضویت در اداره جهاد سازندگی به عنوان معاون اداره آبخیزداری و مجری چندین پروژه بخش سیلاب و آبخیزداری در شهرستان کاشان ۷۸-۱۳۷۳
•عضو کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست صندوق پژوهشگران و فناوران ریاست جمهوری ۹۴-۱۳۸۷
•عضو شورای تحقیقات آب کشور ۹۴-۱۳۹۳
•دبیر کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی شورای عالی عتف ۹۳-۱۳۸۹
•عضو هیات ممیزه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری ۹۳-۱۳۹۰
•عضو هیات ممیزه سازمان ترویج، آموزش و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی ۹۳-۱۳۹۱
•سردبیر نشریه علمی پژوهشی اکوهیدرولوژی دانشگاه تهران ۱۳۹۲ تاکنون
•رئیس فراکسیون آب مجلس دهم
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۶۹۷۸۴
تاریخ: ۱۴۰۰/۵/۲۴     ساعت: ۲۲ : ۱۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۸ شهريور
  • ١١ صفر ١٤٤٣
  • Sep 19 2021