صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

عمری طولانی و بدنی سالم ،در گرو نوشیدن ماء‌الشعیر

سلامت و کیفیت مواد غذایی مصرفی تاثیر مستقیمی بر سلامت بدن افراد جامعه دارد بنابراین باید در انتخاب این مواد بسیار دقت کرد.

به گزارش جهانی پرس، سوفیا عادلخانی: در طول سالهای گذشته متخصصان تغذیه همواره بر مضرات و فواید مصرف برخی ازمواد غذایی تاکید داشته و از شهروندان خواسته اند در انتخاب های خود دقت بیشتری کنند یکی از موادی که معمولا نسبت به مصرف آن هشدارهای فراوانی داده شده، مصرف نوشابه های گازدار است که تاثیرات منفی آن بر سلامت افراد قابل مشاهده است.

خوشبختانه با هشدار متخصصان بسیاری از هموطنان نوشیدنی های دیگر را جایگزین این ماده مضر کرده اند که می توان به ماء الشعیر اشاره کرد.

برای اطلاع از فواید و خواص این نوشیدنی به سراغ مهندس سید حمیدرضا کمال علوی دبیر انجمن تولیدکنندگان ماء‌الشعیرو مالت ایران رفتیم و با وی به گفتگو نشستیم.

*این انجمن در چه سالی به ثبت رسید و تشکیل شد؟‌

انجمن صنفی تولیدکنندگان ماء‌الشعیر و مالت ایران در تاریخ 1386.02.10 از سوی اداره کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی به ثبت رسید و در حال حاضر نیز از سوی تشکلهای اتاق بازرگانی،‌ صنایع و معادن و کشاوزی ایران مورد پذیرش قرار گرفته است.

* اعضای اصلی هیات مدیره این انجمن چه کسانی هستند؟‌

5 نفر اعضای اصلی هیات مدیره به همراه یک نفر بازرس قانونی که در مجمع عادی مربوط به سال 92 انتخاب شده اند،‌ وظایف هیات مدیریه انجمن را بر عهده دارند که شامل آقایان :‌

مهندس کمال الدین بایرامی،‌رییس هیات مدیره،‌دکتر فریبرزسرمد، ‌نایب رییس،‌ مهندس رسول رنجبری خزانه دار و عضو، مهندس انور روزچنگ،‌مهندس جلال نجف زاده عضو و مهندس مجید آشتیانی بازرس است.

*سمت دقیق شما در این انجمن چیست و برای چه مدت زمان عهده دار این مسوولیت شده اید؟‌

بنده از سوی هیات مدیره برای 3 سال به عنوان دبیر انجمن انتخاب شده ام.

*دفتر مرکزی انجمن کجا واقع شده است؟‌

در حال حاضر دفتر انجمن در کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج،‌سه راه پارس خودرو،‌خیابان شهید پوری پلاک 5 قرار دارد و اعضا و هموطنان می توانند با شماره های 44504775 تماس گرفته و یا به شماره 44504776 نمابر ارسال کنند همچنین سایت انجمن آدرس www.mbc-iran.com است.

* این انجمن چه تعداد عضو دارد؟‌

این انجمن در حال حاضر 50عضو فعال وغیر فعال دارد که در زمینه تولید ماء‌الشعیر و مالت در حال فعالیت هستند البته این انجمن در تلاش مستمر برای برقراری ارتباط تنگاتنک و صمیمانه با فعالان این بخش است.

*محدوده فعالیت این انجمن چه گستره ای را در بر می گیرد؟‌

محدوده فعالیت این انجمن در سرتاسر کشور است و همه استان ها را در بر می گیرد.

*حضور این انجمن در جلسات و همایش ها و برنامه های صنایع غذایی چگونه است؟‌

انجمن ماء‌الشعیر و مالت ایران عضو کانون انجمن های صنایع غذایی ایران بوده و حضورموثری در برگزاری جلسات در کانون صنایع غذایی ایران و سازمان های مختلف از جمله اتاق بازرگانی ایران،‌ سازمان های استاندارد،‌سازمان غذاو دارو، ‌مالیات برارزش افزوده و... دارد.

*سرانه مصرف ماء‌الشعیر چقدر است؟‌

ماء‌الشعیر با مصرف سرانه 22.06لیتر در سال بعد از چای،‌نوشابه های گازدار،‌شیر و قهوه، ‌پنجمین جایگاه را در میان انواع آشامیدنی های جهان به خود اختصاص داده است.

*وضعیت  صنعت ماء الشعیر جهان چگونه است؟‌

همزمان با پیشرفت فن آوری تولید نوشابه ها اطلاعات مفیدی در حیطه علوم زیستی و بیولوژیکی بدست آمده که ارزش و اهمیت نوشیدنی های طبیعی یا ساخته شده بر اساس مواد طبیعی را مشخص می کند از این روز گرایش افراد به مصرف نوشیدنی های طبیعی از جمله ماء‌الشعیر و استفاده از آن در رژیم غذایی روزانه به منظور تامین مواد مغذی نظیر ویتامین ها،‌ املاح معدنی و اسیدهای آمینه افزایش یافته است.

ماء الشعیر یکی از نوشیدنی های بسیار قدیمی است که بر اساس مطالعات انجام شده قدمت آن به مصر باستان باز می گردد که البته همزمان با آن یک نوع نوشیدنی الکلی ارزان قیمت با همان خصوصیات نیز از ارزن تهیه می شد که در میان قبایل آفریقایی رواج داشته است.

اهمیت این محصول از نظر پزشکی نیز علاوه بر ارزش غذایی آن بر مصرف کنندگان پوشیده نیست.

پی بردن به اهمیت حیاتی این گونه محصولات و تغییر الگوی غذایی افراد به منظور برخورداری از سلامتی و افزایش طول عمر،‌کشورهای غربی را به برداشتن گام های اساسی در تولید و مصرف نوشیدنی های طبیعی وادار کرده است.

*و در کشور ما چطور؟‌

در کشور ما نیز در چند سال اخیر آگاهی افراد نسبت به این موضوع افزایش یافته و گرایش مردم به مصرف محصولات طبیعی و برخورداری از سلامتی بیشتر شده است از سوی دیگر سیاست گذاری ارگان های مسوول به گونه ای است که حمایت های همه جانبه ای از این گونه پروژه ها می شود.

به عبارت دیگر صنعت ماء‌الشعیر طی این سال ها در ایران از رشد چشمگیری برخوردار بوده و با بهره برداری از واحدهای در دست احداث به نظر می رسد ظرفیت تولید ماء‌الشعیر در کشور نسبت به سه سال گذشته چندین برابر شود.

امروز در قفسه فروشگاه ها برندهای بسیار متنوعی از ماء‌الشعیر در طعم های گوناگون و بسته بندی های شکیل و زیبا می توان یافت که نشان از توسعه این صنعت و علاقه مصرف کنندگان به این محصول ارزشمند دارد.

*سرانه مصرف ماء الشعیر در ایران چقدر است؟‌

متاسفانه سرانه مصرف ماء‌الشعیر بسیار پایین است و نسبت با میانگین مصرف در دنیا فاصله بسیار زیادی دارد به طور مثال مصرف سرانه نوشابه در کشور ما حدود 30 لیتر بوده در حالی که مصرف سرانه ماء‌الشعیر با وجود خاصیت های گوناگون از 4.4 لیتر فراتر نمی رود.

این در حالی است که در کشور آلمان سرانه مصرف نوشابه 90لیتر و مصرف سالانه ماء‌الشیعر150 لیتر است.

فواید بسیار ارزشمند ماء‌الشعیر این محصول را به جایگزین مناسب و ایده آلی برای نوشابه های گازدار که بیشتر حاوی مواد قندی فراوانی هستند، مبدل ‌ساخته است.

 *فعالان و تولید کنندگان ماء‌الشیعر در ایران با چه مشکلاتی مواجه هستند؟

از جمله مشکلاتی که انجمن با آن مواجه است می توان به مواردی از قبیل ثابت نبودن نرخ ارز،‌مشکلات مربوط به واردات مواد اولیه،‌ موانعی که برای شرکت ها و اعضا جهت تامین منابع مالی وجود دارد ،‌قرار گرفتن ماء‌الشعیر در زمره نوشابه های گازدار از سوی برخی از سازمان ها مانند سازمان مالیات بر ارزش افزوده،‌ همچنین واردات برخی محصولات بی کیفیت خارجی و... اشاره کرد.

*راهکار رفع این مشکلات چیست؟‌

همواره در انجمن سعی می شود با تعاملی که میان اعضای وجود دارد و همچنین ارتباط به وجود آمده با سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تفاهم نامه تنظیمی‌ قیمت گذاری روی محصولات با نهایت دقت نظر و وسواس بیشتری صورت گیرد و منافع مصرف کنندگان نهایی نیز در نظر گرفته می شود.

*بسیاری از هوطنان دوست دارند در مورد نحوه تولید ماءالشعیرو مواد تشکیل دهنده اش اطلاعاتی داشته باشند،‌لطفا در باره این مواد توضیحاتی را برای خوانندگان بفرمایید.

ماءالشعیر، نوشیدنی تولیدشده از مالت (جوانه جو)، رازک، آب آشامیدنی وگاهی مخمر است که به طور گسترده در سراسر دنیا به مصرف می رسد.

مقبولیت این نوشیدنی به خاطر طعم مطلوب، ویژگی های سلامت بخش وقیمت مناسب آن در مقایسه با سایر نوشیدنی هاست. برای تولید آن از جو بامیزان پروتئین کم استفاده می کنند. جوها بعد از بوجاری و شست وشو، بهمرحله جوانه زنی برده می شوند و پس از جوانه زنی مطلوب، جوی جوانه زدهرا برای تولید مالت به مرحله کوره گذاری منتقل می کنند.

سپس مالت را خیس و آسیاب می کنند و به آن رازک و شکر می افزایند وبرای جلوگیری از تخمیر توسط مخمرهای وحشی، محصول را تحت شوکحرارتی قرار می دهند و با آب گازدار مخلوط می کنند و پس از فیلتر و پرکردن، فرآیند حرارتی را به انجام می رسانند.

*در مورد مالت و هدف از استفاده آن در تولید ماء‌الشعیر توضیح دهید؟

مالت پس از طی ۳ مرحله خیساندن، جوانه زنی و کوره گذاری به دست میآید. هدف از مالت سازی، فعال کردن برخی از آنزیم های موجود در جویمورد استفاده، برای تولید ترکیب هایی همچون پپتیدهای کوچک، اسیدهایآمینه آزاد و قندهای قابل تخمیر (نظیر قند مالتوز) است. در این مرحله ازتولید ماءالشعیر، علاوه بر ترکیبات یادشده، ویتامین های ب۱، ب۲و ب۵ همتولید می شوند.

*ماءالشعیر چگونه گازدار می شود؟

ماءالشعیر دارای ۲ فاز مایع و گاز دی اکسیدکربن است که دی اکسیدکربناز طریق آب گازدار وارد محیط می شود. البته در تخمیر هم مقادیری از اینگاز به وجود می آید. این را هم بگویم که نباید نقش سایر مواد را در پایداریگاز ماءالشعیر نادیده گرفت.

*کفی که روی ماءالشعیر را هنگام مصرف می گیرد، چیست؟

کف ماءالشعیر، گازی است که در سطح مایع، پایدار می ماند و گردنه کف راتشکیل می دهد. برخی ترکیبات ماءالشعیر نظیر پروتئین ها در تثبیت کفموثر هستند. این کف باعث می شود که ما حس خوشایندی را هنگام نوشیدنماءالشعیر تجربه کنیم.

 

*یعنی اگر ماءالشعیر کف نکند، فاسد است؟

خیر؛‌هرچند که تولید کف یکی از شاخص های مهم کیفی این نوشیدنی استولی نبودن آن نمی تواند نشانه فساد، به مفهوم عام، باشد.

*بسیاری از افراد کف ماء‌الشعیر و رنگ طلایی تیره آن را نشاندهنده مرغوبیت این نوشیدنی می دانند آیا این ذهنیت درست است؟

ببینید؛ تشکیل کف و پایداری آن نزد بسیاری از مردم مطلوب است و یکی ازدلایل محبوبیت ماءالشعیر می تواند کف فراوان آن باشد. اما در ارتباط بارنگ ماءالشعیر می توان گفت که رنگ طلایی تیره ماءالشعیر نمی تواند دال برمرغوبیت آن باشد؛ چون شرایط متفاوت تولید و فرمول آن باعث ایجاد گسترهرنگی متنوع در این نوشیدنی می شود.

*چرا افزودن آبلیمو به ماءالشعیر باعث کف کردن بیشتر آن میشود؟

آبلیمو با ماهیت اسیدی به دلیل ایجاد تغییر در ساختار پروتئین هایماءالشعیر به تثبیت بهتر کف کمک می کند و به همین خاطر اگر شما کمیآبلیمو به لیوان پر از ماءالشعیرتان اضافه کنید، کف این نوشیدنی از لیوانسرریز می کند.

*به نظر شما ماءالشعیر می تواند جایگزین خوبی برای نوشابهها باشد؟

شواهد علمی بر جنبه های گوناگون سودمندی مصرف ماءالشعیر دلالت دارند. ترکیبات متنوع موجود در آن خواص سلامت بخش گوناگونی نظیر ممانعت ازآترواسکلروز (تصلب شریان ها)، ابتلا به سرطان، افزایش اسید اوریک وپوکی استخوان را ایجاد می کنند. بنابراین با مقایسه فواید گفته شده درمورد ماءالشعیر و مضرات موجود در مورد نوشابه های گازدار، می تواننوشیدنی مناسب تر را انتخاب کرد.

*آیا ماءالشعیر هرچه تلخ تر باشد، خالص تر و مرغوب تر است؟

تلخی ماءالشعیر به میزان استفاده از رازک، نوع مالت مصرفی و غلات برمیگردد و نشانه خلوص محصول نیست. البته باید دانست که طعم ماءالشعیر ازشاخص های کیفی آن محسوب می شود و تلخی مطلوب نیز یکی از اینشاخص هاست.

*افزودنی های طعم داری مانند انواع اسانس ها از مرغوبیت وخلوص ماءالشعیر کم نمی کنند؟

در صورت استفاده از اسانس ها، معمولا میزان مصرف شکر افزایش مییابد که این امر به بالارفتن کالری دریافتی منجر می شود و زیاده روی درمصرف چاقی را نیز به همراه خواهد داشت. به علاوه، با افزودن اسانس ها،توازن طبیعی طعم میان انواع ترکیبات طعم دار نیز برهم می خورد و شمادیگر نمی توانید طعم طبیعی محصول موردنظرتان را تجربه کنید.

*آیا به ماءالشعیر، نگهدارنده ای هم افزوده می شود؟

خیر؛‌زیرا ماءالشعیر پاستوریزه می شود، نیازی به افزودن نگهدارنده ها برایافزایش زمان نگهداری اش ندارد.

*بعضی از افراد معتقدند که گاز ماءالشعیر، باعث اختلال در جذبکلسیم بدن می شود. این باور، درست است؟

از آنجا که گاز دی اکسیدکربن به شکل محلول در ماءالشعیر وجود دارد، میتواند با کلسیم پیوند بخورد و موجب تشکیل رسوب نامحلول کربنات کلسیمشود. اعتقاد بر این است که این پدیده ممکن است میزان جذب کلسیم راپایین آورد.

*برای اینکه الکل ماءالشعیر را از بین ببرند، چه کار می کنند؟

تا به حال، روش های گوناگونی برای تولید صنعتی ماءالشعیر به اجرا گذاشتهشده اند که از جمله مهم ترین آنها، روش های الکل زدایی و تخمیرمحدودشده است. در روش نخست، الکل پس از انجام تخمیر الکلی با شیوهتقطیر زدوده می شود. در روش تخمیر محدودشده، تخمیر انجام می شود ولیبه دلایلی که ممکن است مربوط به نوع مخمر مورد استفاده و به کارگیریشرایط خاص در تولید باشد، تولید الکل صورت نمی گیرد. یادتان باشد کهروش همراه تخمیر، طعم مناسب تری را در مقایسه با روشی که تخمیر انجامنمی گیرد، ایجاد می کند. لازم است یاد آور شویم که روش اخیر، یعنی حذفتخمیر از فرآیند تولید ماءالشعیر، روش رایج کنونی در کشور ماست.

* ماء‌الشعیرچه فوایدی برای بدن دارد؟

یکی از مواد افزودنی در ماءالشعیر،عصاره رازک است که خواص طبیزیادی از قبیل دفع سنگ کلیه، ادرار آور بودن، ضدعفونی کننده دستگاهگوارش و دستگاه تنفس است.

ماءالشعیر علاوه بر رفع تشنگی ، بر روی کارکرد کلیه اثر بسیار خوبی دارد واز تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می کند و همچنین باعث رفع خستگی اعصابمی شود.

این نوشیدنی حاوی انواع ویتامین های گروه Bشامل B1، B2، B3، B6،اسید پانتوتنیک (B5)، بیوتین، اسید فولیک، B12 و ویتامین C بوده که برایرشد مو و جلوگیری از ریزش آن می‌توانند مفید باشند. این ویتامین‌ها محلولدر آب هستند و در سنتز واسطه های عصبی نقش موثری دارند که در رفعاسترس و بسیاری از اختلالات عصبی دیگر می‌شوند.

ماءالشعیر حاوی ترکیباتی از قبیل ساکارز، گلوکز، مالتوز و ویتامین C،ویتامین‌های گروه B، اسیدهای آلی، انواع آمینواسیدها، املاح، اسیدنوکلئیک و آب گازدار است.

عصاره مالت جو حاوی فیبرهای غذایی محلول بوده که در رفع التهاب روده،یبوست ، فتق معده بسیار موثر است.

فیبرها اثرات زیادی در بدن دارند که می توان به تنظیم عملکرد روده، کاهشخطر بیماری‌های قلبی و بعضی انواع سرطان اشاره کرد.

ماءالشعیر با دارا بودن ویتامین‌های گروه B و اسید آمینه برای پوست و موبسیار مناسب است و خواص درمانی بسیاری برای خانم‌های باردار و شیردهدارد و تا حدودی در افزایش ضریب هوشی مؤثر است.

ماءالشعیرغنی از انواع فیتوکمیکال‌ها مانند فلاوونوئیدها، کاروتنوئیدها وآنتوسیانین‌ها بوده که در بهبود عملکرد خون‌رسانی قلب و کاهش ابتلا بهپرفشاری خون و سلامت کلیه‌ها، محافظت از بدن در برابر بروز سرطان‌ها،سکته‌های قلبی و مغزی بسیارموثر است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۷۰۱۸۳
تاریخ: ۱۴۰۰/۶/۶     ساعت: ۲۱ : ۱۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۰ شنبه ۲۷ شهريور
  • ١٠ صفر ١٤٤٣
  • Sep 18 2021