صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
فریدالله ادیب آیین

افغانستان برای دولت های جهان یک موزه است؟

آیا کشتار مردم افغانستان توسط گروه تروریست القاعده زیر چتر طالبان برای دولت ها جهان یک نمایشگاه است که تماشا میکنند؟ این نمایشگاه تا چه تاریخی برگزار خواهد بود؟

به گزارش جهانی پرس،  فریدالله ادیب آیبن نقاش و مجموعه دار میراث فرهنگی افغانستان می نویسد: من در حیرتم و تاریخ چگونه قضاوت خود را ثبت میکند جای تاسف است بر دولت های جهان ۲۰ سال از کشار مردم افغانستان توسط گروه تروریست القاعده زیر چتر طالبان میگذرد و یک ماه اخیر به اوج رسیده است هنوز جامعه بین المللی و کشور ها نخواسته اند نظم را در افغانستان برقرار کند و دهها هزار تروریست القاعده در زیر چتر طالبان را در این کشور به «ارث» گذاشته است. فعلا تمامی بهانه کشور ها به اعتقاد اینکه دخالت خارجی موثر نیست را دیکته میکنند به نطر من این یک گریز از ترس آینده است که بهانه میکنند. بخصوص کشور های هم مرز افغانستان.

امروز افغانستان به مرکز ناآرامی و بی ثباتی تبدیل شده است و مرکز تروریست جهان گردیده است در این شرایط اولا کشور های که دارای مرز طولانی و حساس با این کشور است، چرا خاموش اند؟
موضوع جنگ در پنجشیر نیز  که طالبان از هواپیماهایی با کمک پاکستان برای حمله به پنجشیر استفاده میکند که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از مردم بومی  میشود.
چرا کشور ها از جامعه بین المللی نمیخواهند تا بر طالبان تاثیر بگذارند و در پیدا کردن راه حل سیاسی برای بحران کنونی افغانستان کمک کنند.
برای حل فوری مشکلات سیاسی و امنیتی در افغانستان باید یک دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام و اقلیتهای ملی این کشور برپا شود.
و هیچ دولتی را که بدون همه پرسی و مشارکت نمایندگان همه اقوام تشکیل شود، به رسمیت نخواهد شناخت.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۷۱۸۳۵
تاریخ: ۱۴۰۰/۶/۲۰     ساعت: ۱۶ : ۳۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


تصاویر مرتبط
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۸ شهريور
  • ١١ صفر ١٤٤٣
  • Sep 19 2021