صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

میدان گازی ارم با هیچ کشوری مشترک نیست

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: میدان گازی ارم کشف شده در جنوب استان فارس یک میدان داخلی غیر مشترک است.

 سید صالح هندی در مصاحبه با رادیو با بیان این که  میدان گازی ارم کشف شده در جنوب استان فارس یک میدان داخلی غیر مشترک است افزود: بطورکلی با همین مبالغی که برای گاز بصورت بین المللی وجود دارد و با توجه به حجم میعانات گازی موجود در این میدان 40 میلیارد دلار به منابع کشور اضافه خواهد شد.

وی همچنین اظهارداشت: بطورطبیعی گازی که از این میدان استخراج و به خط لوله تزریق می شود قابلیت این را دارد که به عنوان سوخت مصرف یا به مجتمع های پتروشیمی منتقل و به محصولات با ارزش تر تبدیل شود.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: جدا از این حجم نفت و گاز به اقتدار بین المللی کشورهای دارنده این منابع کمک می کند.

وی در ادامه افزود: رتبه یک دنیا به لحاظ مجموع منابع نفت و گاز مربوط به ایران است و این می تواند یک اقتدار ملی و اقتصادی بالایی را برای کشور به همراه داشته باشد.

هندی ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر 94 درصد جمعیت ایران تحت پوشش گازرسانی قرار دارند، اظهارداشت: بدین ترتیب مقدار قابل توجهی از گاز کشور به مصرف خانگی می رسد.

وی گفت: میدان گازی ارم در کنار یکی از پالایشگاه های گازی کشور قرار دارد. اگر این میدان توسعه پیدا کند و به خطوط لوله گازرسانی منتقل شود می توان از میادین مشترک مثل پارس جنوبی حجم بیشتری خوراک به پتروشیمی ها اختصاص داد و در حال حاضر این نیاز وجود دارد.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران افزود: اگر در آینده با تکمیل خطوطی که وجود دارد و با دیپلماسی که می توان برای صادرات گاز به کشورهای همسایه درپی گرفت بدون شک میدان مزبور پشتوانه را برای کشور تقویت تا در این زمینه نیز بتوان اقدام کرد.

 

منبع: تسنیم

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۵۴۲
تاریخ: ۱۳۹۸/۷/۲۲     ساعت: ۹ : ۵۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: بسته خبری       زیرسرویس: بسته خبری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ آبان
  • ٢٣ ربيع الاول ١٤٤١
  • Nov 21 2019