صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

دولت جلوی واردات بی‌رویه و بی‌قاعده را بگیرد

نماینده مردم گرگان در مجلس گفت: واردات بی‌رویه و بی‌قاعده سالیانه ضررهای فراوانی به اقتصاد کشور می زند.

نبی هزار جریبی نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوه مقننه به عنوان عالی‌ترین بخش نظارتی کشور باید بر عملکرد وزارت صنعت در بخش واردات نظارت داشته باشد، گفت: واردات بی‌ظابطه  زیان بزرگی در شرایط تحریم و مشکلات ارزی به اقتصاد کشور وارد می‌کند و  به همین دلیل وزارتخانه‌های صنعت و اقتصاد باید پاسخگوی مجلس در این زمینه باشند.

وی با تاکید براینکه بزرگترین ایراد کشور ما نبود هماهنگی بین دستگاه‌ها است، ادامه داد:  به طور مثال  امروز خودروهایی وارد کشور شده‌اند  که خدمات پس از فروش ندارد و معلوم نیست وزارت صنعت باید پاسخگو باشد یا گمرک.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه در برخی مواقع کالاهای از مبادی رسمی وارد کشور می‌شوند که خدمات پس از فروش آنها در کشورمان وجود ندارد، افزود: بارها نمایندگان مجلس در این زمینه به مسئولان اجرایی کشور تذکراتی در این زمینه داده اند اما  دستگاههای ذی‌ربط   حاضر نیستند اشتباه خود را بپذیرند.

نماینده گرگان در مجلس با تاکید براینکه باید نظارت بیشتری در مبادی رسمی بر کالاهای وارداتی انجام شود، اضافه کرد: گمرک به عنوان آخرین حلقه نظارت بر واردات و زیرمجموعه وزارت اقتصاد باید نظارت بیشتری بر کالاهای وارداتی داشته باشد.

هزار جریبی تصریح کرد: به طور نمونه وزارت صنعت مجوز ورود برخی از خودروها را صادر می کند و مصرف کننده نیز حدود  200 میلیون تومان بابت خرید خودرویی پرداخت می‌کند  که خدمات پس از فروش ندارد و با کوچکترین مشکل فنی، آن خودرو تبدیل به آهن پاره می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت وظیفه دارد جلوی واردات بی‌رویه و خارج از قاعده را بگیرد، ادامه داد: وقتی واردکننده ای برای واردات خودرویی با وزارت صنعت وارد مذاکره می شود تا مجوز واردات بگیرد، اولین وظیفه وزارت صنعت بررسی توان ارایه خدمات پس از فروش از سوی این وارد کننده است و اگر توان ندارد، نباید اجازه واردات به این شخص یا هر شخص دیگری داده شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با تاکید بر اینکه مجلس به نمایندگی از مردم با تخلفاتی که در واردات انجام می‌شود مقابله می کند، گفت: افرادی که خودرو بدون خدمات پس از فروش خریده‌اند می‌خواهیم که شرایط را به نمایندگان مجلس اعلام کنند تا با وزارت صنعت و گمرک به دلیل واردات این خودروها برخورد جدی داشته باشیم.

هزار جریبی با اعلام اینکه خدمات پس از فروش تضمین بزرگی برای اقتصاد کشور است، گفت: وقتی کالای به مانند خودرو  وارد کشور می شود قطعاً مقدار قابل توجهی  ارز از کشور خارج می‌شود و حال اگر این کالاها خدمات پس از فروش نداشته باشند سالیانه از قبال این اقدام نیز میلیاردها تومان پول از دست می رود.

انتهای پیام/تسنیم

شناسنامه


کدخبر: ۱۷۶۰۳۶
تاریخ: ۱۳۹۶/۸/۲۱     ساعت: ۹ : ۵۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۹ آذر
  • ١٢ ربيع الثاني ١٤٤١
  • Dec 10 2019