صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

بیانه فسیبوک

بیانیه فیسبوک درباره حذف حساب‌های کاربری «نامعتبر»

به گزارش جهانی خبر- صدا و سیما، به نقل از  پایگاه اینترنتی رسانه‌ی اجتماعی فیسبوک در بیانیه‌ای از حذف هماهنگ حساب‌های کاربری نامعتبر و ساختگی از کشور‌های روسیه، ایران، ویتنام و میانمار خبر داد. 

در این بیانیه آمده است: امروز ما سه شبکه‌ی مجزا از حساب‌های کاربری، صفحات و گروه‌ها را در فیسبوک و اینستاگرام حذف کردیم. این حساب‌های کاربری، صفحات و گروه‌ها در دخالت‌های دولتی یا خارجی فعالیت داشتند - رفتاری نامعتبر، هماهنگ شده و ساختگی به نیابت از کاربری دولتی یا خارجی. سرچشمه‌ی نخستین عملیات در روسیه قرار داشت و بیشتر اوکراین و کشور‌های همسایه را هدف گرفته بود. سرچشمه‌ی دومین عملیات را در ایران یافتیم که عمدتا روی آمریکا تمرکز داشت. سومین شبکه را در میانمار و ویتنام رهگیری کردیم که برای هدف قرار دادن مخاطبان در میانمار ایجاد شده بود.
امروز ۷۸ حساب کاربری فیسبوک، ۱۱ صفحه و ۲۹ گروه و چهار حساب کاربری اینستاگرام را به علت نقض سیاست‌های مان ضد دخالت دولتی یا خارجی حذف کردیم. این فعالیت از روسیه سرچشمه می‌گرفت و در اصل بر اوکراین و کشور‌های همسایه تمرکز داشت.
همچنین شش حساب کاربری فیسبوک و ۵ حساب کاربری اینستاگرام را که در زمینه‌ی دخالت خارجی فعالیت داشتند و در قالب شبکه‌ی کوچکی در ایران کار می‌کردند حذف کردیم. تمرکز این‌ها بیشتر بر آمریکا قرار داشت. آنان پست‌هایی را به اشتراک می‌گذاشتند که درباره‌ی اخبار سیاسی و ژئوپلیتیکی منتشر شده بود و بر موضوع‌هایی همچون انتخابات در آمریکا، مسیحیت، روابط ایران - آمریکا، سیاست مهاجرتی دولت ترامپ، انتقاد از سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه و شخصیت‌های دولتی متمرکز بود و نیز گفتگو‌های ویدیویی با اندیشمندان، چهره‌های دولتی و ستون نویسان را درباره‌ی مسائل مربوط به انتخابات در ایران و آمریکا هدف قرار می‌داد.
در بیانیه مذکور همچنین آمده است سیزده حساب کاربری فیسبوک و ده صفحه را نیز به علت نقض سیاستگذاری ضد رفتار نامعتبر هماهنگ شده حذف کردیم که بر میانمار تمرکز داشت و از مکان‌هایی در میانمار و ویتنام سرچشمه می‌گرفت.
 
شناسنامه


کدخبر: ۲۰۴۹۱۷
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۲۴     ساعت: ۱۰ : ۴۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند
  • ٢٧ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Feb 22 2020