صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
در حاشیه همایش سراسری فرماندهان، رؤسا و مدیران ناجا مطرح شد؛

نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند نفت دیگران هم عبور نمی‌کند

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح: اگر نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند حتماً نفت دیگران نیز از این تنگه عبور نخواهد کرد

به گزارش جهانی خبر_ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در حاشیه همایش فرماندهان نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران درباره تنگه هرمز گفت: تامین امنیت​ تنگه هرمز برعهده نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است و ما خواهان امنیت و باز بودن تنگه ­هستیم و همانگونه که نفت کشور‌های دیگر درحال عبور از تنگه هرمز است کشتی‌های ما نیز درحال عبور است و ما مسئولیت امنیت را برعهده داریم.

وی تاکید کرد: همان طور که مقامات ما گفتند اگر کسی تنگه هرمز را ناامن کند حتماً ما متوجه خواهیم شد و اگر قرار شود نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند حتماً نفت دیگران نیز از این تنگه عبور نخواهد کرد، البته این به معنای بستن تنگه هرمز نیست و ما قصد بستن تنگه هرمز را نداریم مگر اینکه دشمن یا دشمنان ما را به حدی برسانند که در آن روز ما قادر به بستن تنگه هرمز هستیم و دشمنان نیز می‌دانند که ما در هر روز­­ این توانایی را داریم و اگر اتفاقی بیفتد شناور‌های تجاری و نفتکش آمریکا در عبور از تنگه هرمز موظف به پاسخگویی به سؤالات سپاه پاسداران که مسئول امنیت تنگه هرمز هستند خواهند بود و تا امروز نیز گزارش‌ها حاکی از این است که کاملاً به سؤالات پاسخ می‌دهند و ما هیچ گونه نشانی از تغییر در روش آن‌ها در تنگه هرمز نداریم.

سرلشکر باقری دربخش دیگری از سخنانش افزود: در مسئله اسارت دو نفر از همکاران ما که در پاکستان و در اسارت نیرو‌های اشرار هستند، ما پیگیر آزادی آن‌ها هستیم و ارتباط گسترده و پیگیری مجدانه ما از مقامات پاکستان ادامه دارد و نخست وزیر پاکستان نیز در سفر به تهران قول دادند که با جدیت بیشتری موضوع را پیگیری کنند؛​ امیدوار هستیم در آینده نزدیک دو نفر باقی مانده نیز آزاد شوند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ­­درباره حادثه تروریستی خاش نیز افزود: در عوامل تروریستی حادثه خاش تعدادی دستگیر شدند، البته تعدادی نیز به خاک کشور‌های همسایه فرار کردند، درباره دستگیر شده‌ها مسیر قضائی پیگیری می‌شود و پیگیری برای استرداد مجرمان که از کشور فرار کردند نیز ادامه دارد.

 امنیت کشور؛ مستحکم‌تر و پایدار‌تر از گذشته

سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باب شهادت در ناجا باز است، گفت: این سال به نام «رونق تولید» نام‌گذاری شده است و بدون فعالیت شما و رزمندگان خدوم رونق تولید امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی افزود: برقراری امنیت و آرامش برای همه عرصه‌ها به خصوص اقتصاد برای گردش چرخ تولید بسیار حائز اهمیت است.

سرلشکر باقری گفت: در ابتدای سال ۹۸ ناجا با روحیه جهادی و تلاش بی‌نظیر با مقابله با اثرات سیل وارد میدان شد و نیروی انتظامی در سفر‌های نوروزی به خوبی عمل کرد و باعث کاهش قابل توجه در تلفات جاده‌ای شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: ناجا در سال ۹۷ توانست به خوبی در عرصه اربعین وارد شود و توطئه‌های آمریکا، صهیونیسم و کشور‌های مرتجع منطقه را خنثی کند.

وی گفت: دشمنان اعلام کردند سال ۹۷ با تابستان داغ آغاز می‌شود و امید داشتند ایران را از پا دربیاورند و کریسمس را در ایران برگزار کنند؛ اما دشمن دید که نیروی انتظامی و جوانان این کشور به نحوی عمل کردند که امنیت ما امروز مستحکم‌تر، قوی‌تر و پایدار‌تر از گذشته است.

 نیروی انتظامی در کمک به مردم سیل زده به خوبی ایفای نقش کرد

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: ­نیروی انتظامی در مسئله کمک به مردم آسیب دیده از سیل نیز به خوبی ایفای نقش کرد.

سرلشکر باقری افزود: امروز توفیق شد که در جمع فرماندهان نیروی انتظامی حضور پیدا کنم و بحمدالله نیروی انتظامی در­سال ۹۷ و ماه‌های اول سال ۹۸؛ سالی پرتلاش را پشت سر گذاشت و توانست با وجود توطئه‌های دشمنان برای ایجاد ناامنی در کشور، امنیت پایداری را تأمین و توسعه دهد.

وی گفت: نیروی انتظامی علاوه بر اینکه نظم و امنیت بسیار مناسبی را برای کشور برقرار کرد، موفقیت‌های بزرگی، چون برگزاری مراسم اربعین، اجرای طرح نوروزی و کاهش چشمگیر تلفات جاده‌ای را نیز اجرایی کرد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: نیروی انتظامی در مسئله کمک به مردم آسیب دیده از سیل نیز به خوبی ایفای نقش کرد و در تمام استان‌های سیل زده شاهد بودیم که نیرو‌های پلیس در کنار مردم و نیرو‌های مسلح اقدامات چشمگیری داشتند.

وی گفت: بنده از نزدیک شاهد بودم که افسران و فرماندهان ناجا مانند نیرو‌های خدمات رسان در کنار مردم بودند و به امدادرسانی شتافتند، حتی در این مناطق گزارشی از سرقت و ناامنی نداشتیم که بیانگر تلاش و توجه ناجا بود.

سرلشکر پاسدار باقری با بیان اینکه در سال ۹۸ برنامه‌های بسیار اساسی و عمیقی برای نیروی انتظامی تدوین کرده ایم، افزود: اعتبارات مناسب نیز دیده شده است، در این همایش ان شاءالله اولویت‌های ناجا تبیین خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه رونق تولید بدون امنیت شکل نخواهد گرفت، گفت: امیدواریم سال ۹۸ که سال رونق تولید است سالی بدون­ ناامنی باشد تا بخش‌های دولتی و اقتصادی با فراغ بال و بدون نگرانی به مسئولیت خود بپردازند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۷۰۹
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۸     ساعت: ۱۳ : ۴۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت
  • ١٤ رمضان ١٤٤٠
  • May 19 2019