صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

سی میلیون نفر یارانه ۱۰۰ هزار تومانی می‌گیرند

رئیس جمهور از مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای پرداخت یکصد هزار تومان کمک معیشتی بلاعوض به حدود ۳۰ میلیون نفر تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش جهانی خبر_صدا و سیما، آقای روحانی در ادامه اظهاراتش در این ستاد، افزود: با توجه به اینکه مردم دو هفته در خانه می‌مانند و کسب و کارشان تعطیل می‌شود، دولت در حد توان و برای یاری مردم مصوب کرد که تا ۴ ماه آینده، علاوه بر پرداخت ماهانه ۱۰۰ هزار تومان به این افراد که شامل بیش از ۱۰ میلیون خانوار می‌شود، وام یک میلیون تومانی نیز در اختیارشان قرار می‌گیرد. رئیس جمهور در بخش دیگری از اظهاراتش بر مشارکت همه دستگاه‌ها برای اعمال طرح محدودیت‌های جدید مقابله با همه گیری بیماری کرونا تاکید و اضافه کرد: همه نهاد‌ها اعم از دولتی و غیردولتی باید دست در دست یکدیگر دهیم و این طرح را اجرا کنیم.
آقای روحانی، کمک‌های خیران، محلات، مساجد، سازمان‌های مردم نهاد، هلال احمر و بسیج را برای یاری کردن به مردم به ویژه افرادی که در قرنطینه هستند، ضروری دانست.
رئیس جمهور افزود: همچنین این نهاد‌ها باید برای کمک به کسانی که احساس می‌شود به بیماری کووید ۱۹ مبتلا هستند آنان را به مراکز آزمایش کرونا هدایت کنند.
آقای روحانی گفت: در جلسه امروز اعلام شد که آمار آزمایش‌های تشخیص کرونا از ۲۵ هزار مورد به ۱۰۰ هزار آزمایش سریع افزایش یافته که خبر بسیار خوبی است.

 

تعداد افراد بستری و آمار مرگ و میر‌ها کاهش می‌یابد
رئیس جمهور افزود: با انجام این آزمایش ها، تعداد مبتلایان از روزانه ۱۲ هزار نفر خیلی بالاتر می‌رود، اما از آن سو، تعداد افراد بستری و آمار مرگ و میر‌ها کاهش می‌یابد.

آقای روحانی تاکید کرد: یگانه راه مهار این بیماری شناسایی سریع بیماران و اقدام بهنگام در درمان آنان است.
رئیس جمهور اطلاع رسانی بهنگام و شفاف را از دیگر الزامات دانست و افزود: تصمیمات ستاد ملی و قرارگاه مقابله با کرونا و نیز توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان باید زبان روشن و شفاف به مردم توضیح داده شود.
آقای روحانی اقناع سازی را برای قانع کردن مردم از دیگر ضرورت‌ها برشمرد و گفت: مردم باید قانع شوند که در این شرایط راه دیگری نداریم؛ اگر واکسن یا دارو برای درمان این بیماری وجود داشت می‌توانستیم ارایه کنیم، اما اکنون که چنین امکاناتی نیست راهی جز اجرای دستورالعمل‌های پزشکی، حفظ فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از دورهمی‌ها و کاهش تردد‌ها نیست.
رئیس جمهور افزود: یکی از مصوبات اخیر این بود که تردد شبانه از ساعت ۹ شب ممنوع شود، زیرا بسیاری از همه گیری‌ها ناشی از دورهمی افراد است.
آقای روحانی اقدام صدا و سیما برای تولید و پخش برنامه‌های شاد به منظور غنی کردن اوقات فراغت مردم در مدت حضورشان در خانه‌ها را بسیار مهم دانست.

ادامه تحصیل دانش آموزان در خانه‌ها
رئیس جمهور همچنین اقدام وزارت آموزش و پرورش برای تامین محتوای درسی از طریق فضای مجازی به منظور امکان ادامه تحصیل دانش آموزان در خانه‌ها را از دیگر الزامات برشمرد.
آقای روحانی همچنین افزود: مساله پرداخت قبوض مانند پول گاز و یا مشکلاتی که برای چک برای مردم ایجاد می‌شود هم مانند مواردی که در اوایل سال تصویب شد یک امحالی برای برخی از موارد یک ماهه، دو ماهه، سه ماهه و یا چهارماهه اعلام شده بود که مردم در این مدت با مشکلی روبرو نشوند.
رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد: مردم با مشکلات کمتری این دوران را سپری کنند و مجدد از مردم خواهش می‌کنم اگر همه مردم رعایت کنند نیاز حتی به یک ساعت تعطیلی نداریم.
آقای روحانی افزود: اگر تمام مردم دستورالعمل‌ها را رعایت، دورهمی‌ها را کنار و تجمعات غیرضرور و تردد‌های غیرلازم را کاهش دهند، شرایط سخت کرونایی زودتر پایان می‌یابد، این تعطیلات برای این بود که به مردم بگوییم شرایط سختی است، امیدوارم مردم با رعایت خودشان هم تعطیلات را کوتاه کنند و هم به کاهش انتقال بیماری و فوتی‌ها کمک کنند و در سلامت کامل باشند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۱۲۴۸
تاریخ: ۱۳۹۹/۹/۱     ساعت: ۱۳ : ۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ آذر
  • ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 01 2020