صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

نوبخت: یارانه ۲۴میلیون نفر قطع خواهد شد!

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با اشاره به قطع یارانه سه دهک از کشور با جمعیت ۲۴ میلیون نفر، گفت: تاکنون دو مرحله از بسته‌های حمایتی فصلی پرداخت شده است.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در رابطه با درآمدهای ناشی از حذف یارانه‌های ثروتمندان، اظهارکرد: بر اساس تبصره 14 قانون بودجه، دولت موظف است که یارانه‌های سه دهک از جامعه که حدود 24 میلیون نفر است را قطع کند.

وی با بیان اینکه البته ملاکی برای قطع یارانه‌ها در نظر گرفته شده است، افزود: این ملاک، میزان درآمد این افراد است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با تاکید بر اینکه وزارت رفاه مسئولیت شناسایی و حذف یارانه خانوارهای غیر نیازمند را به عهده گرفته است، تصریح کرد: به افرادی که یارانه شان قطع می‌شود فرصت داده می‌شود که از مستنداتی که وزارت رفاه دارد با خبر شوند، دلیل قطع شدن یارانه این افراد اعلام می‌شود و همچنین مدارک و مستنداتی که مشخص شود که در این رابطه اشتباهی صورت گرفته هم سریع اعلام خواهد شد.

نوبخت با بیان اینکه البته به نظر می‌رسد این امر کار بسیار دشوار و دقیقی باید باشد، گفت: اگر با دقت این کار صورت نگیرد و یارانه کسی که استحقاق دریافت دارد قطع شود، آثار سوء روانی که به خانواده آنها وارد می‌شود زیاد خواهد بود.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر در رابطه با بسته‌های حمایتی فصلی، بیان کرد: تا کنون دو مرحله، این پرداخت‌ها را انجام داده‌ایم و تا پایان سال باز هم انجام خواهیم داد.

منبع: گسترش نیوز/مهر

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۵۵۷
تاریخ: ۱۳۹۸/۷/۲۴     ساعت: ۱۱ : ۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ آبان
  • ٢٣ ربيع الاول ١٤٤١
  • Nov 21 2019