صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

لایه مکانی کنتورهای برق در سامانه جامع مکانی(GIS) طراحی و راه‌اندازی شد

مدیر دفتر بازار برق فارس از طراحی و راه‌اندازی لایه مکانی کنتورهای بازار برق در سامانه جامع مکانی (GIS) با هدف ارتقای قابلیت‌های محاسباتی و گزارش‌گیری‌های کاربردی و مدیریتی خبر داد.

به‌گزارش جهانی خبر_ وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا گلساز شیرازی" با بیان اینکه در ابتدا برای جمع‌آوری داده‌های متنوع تمامی کنتورهای بازار برق در سطح دو استان فارس و بوشهر برنامه‌ریزی لازم انجام شد، گفت: طی 16 هفته سه تیم از کارشناسان بازار برق با در دست داشتن فرم‌های برداشت اطلاعات به بیش از 210 ایستگاه سرکشی کردند و اطلاعات سه تیپ کنتور نصب‌شده روی خطوط، ترانسفورماتورها و فیدرهای فشار متوسط جمع‌آوری شد، سپس با افزودن کد دیسپاچینگی خطوط و ایستگاه‌ها، جدول داده‌ها برای ورود اطلاعات به GIS، مهیا شد.
وی با اشاره به نحوه اجرای این پروژه افزود: در این کار که با مدیریت دفتر بازار برق، مشارکت دفتر فناوری ارتباطات و مدیریت اطلاعات برق فارس صورت گرفت، جمع‌آوری داده‌ها ظرف سه ماه و نیم به اتمام رسید و مراحل آماده‌سازی اطلاعات و ساخت لایه نیز کمتر از چهل روز به‌طول انجامید.
مدیر دفتر بازار برق فارس ادامه داد: آگاهی از ویژگی‌های کار باعث شد تا از ابتدا طراحی دقیقی انجام پذیرد و داده‌های مورد نیاز در حداقل زمان ممکن جمع آوری، بررسی، آماده‌سازی و در نهایت پیاده‌سازی شود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۸۵۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۵     ساعت: ۱۱ : ۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت
  • ١٥ رمضان ١٤٤٠
  • May 20 2019