صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز:

با ۱۰ درصد صرفه‌جویی، تابستان امسال در استان البرز خاموشی نخواهیم داشت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز با تاکید بر رعایت الگوی ۱۰ درصدی مصرف انرژی توسط مردم استان گفت: در صورت رعایت الگوی مصرف در استان، تابستان امسال خاموشی نخواهیم داشت.

به‌گزارش جهانی خبر_ وزارت نیرو (پاون)، "بهنام بیات" افزود: در استان البرز  بیش از یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک برق وجود دارد که متوسط مبلغ بهای صورتحساب مصرفی حدود 70 درصد آنها تقریبا ۱۷ هزار تومان در ماه است و فقط 30 درصد از مشترکان محدوده استان دارای مصارف بالاتر از الگوی مصرف بوده که لازم است نسبت به اعمال مدیریت بهینه مصرف اقدام نمایند.
وی تولید برق را مهمترین زیرساخت دانست و در خصوص تامین انشعاب برق برای واحدهای صنعتی، اظهار داشت: اگر چه محدودیت‌هایی برای تامین برق واحدهای صنعتی وجود دارد، اما با توجه به راهکارهای ارائه شده، تا مردادماه امسال مشکلات برق واحدهای صنعتی اشتهارد برطرف می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز در مورد انشعاب برق غیر دائم برای ۴۰ هزار متقاضی در محدوده استان با اشاره به لایحه مصوب سال 96 مجلس که بر اساس آن استفاده کنندگان از برق غیرمجاز باید نسبت به دریافت انشعاب غیردائم از شرکت توزیع برق اقدام کنند، گفت: این ۴۰ هزار متقاضی هزینه‌ای بابت نصب انشعاب به اداره برق پرداخت نکرده‌ و صرفاً تشکیل پرونده داده‌اند، اگر متقاضی هزینه انشعاب پرداخت کرده باشد در اولویت واگذاری انشعاب قرار گرفته و جزو مشترکان برق محسوب می‌شود.
وی در ادامه یادآور شد: هیئت دولت در سال ۹۶ قانونی را تصویب و دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرد تا 20 درصد انرژی برق مورد نیاز خود را از طریق انرژی‌های نو از جمله انرژی خورشیدی تامین کنند، اما تاکنون این امر از سوی دستگاه‌های اجرایی استان محقق نگردیده و لازم است این موضوع با جدیت پیگیری شود.
بیات با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد کنتورهای برق استان البرز دیجیتال است، اظهار داشت: چشم انداز سه سال آینده شرکت، تعویض کنتورهای تک فاز آنالوگ با کنتورهای دیجیتال است که اقدامات لازم برای این کار صورت گرفته است، علاوه بر آن برای تمامی متقاضیان جدیدی که نسبت به درخواست انشعاب برق اقدام نموده‌اند، کنتور دیجیتال نصب می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز در خصوص مطالبات پیمانکاران گفت: از اواخر سال گذشته فرآیند سیستمی در شرکت توزیع تعبیه شده که نیازی به حضور فیزیکی پیمانکار نمی‌باشد و در اولین اقدام در اسفند ماه ۹۷ و فروردین ۹۸ نسبت به پرداخت بخشی از مطالبات پیمانکاران اقدام شده که امیدواریم این رویه تا پایان سال جاری ادامه یابد.
وی با اعلام ساعات پیک بار (اوج مصرف) از ساعت 12 تا 16 و از ساعت  19 تا 23، از مردم استان خواست برای جلوگیری از اعمال خاموشی‌های ناخواسته و مدیریت مصرف بهینه، همکاری‌های لازم را با شرکت برق توزیع استان داشته باشند.
بیات خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش 7 درصدی سالیانه مصرف انرژی برق در محدوده استان، چنانچه مشترکان ۱۰ درصد مدیریت مصرف نمایند، می‌توانیم تابستان را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۶۸۹۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۲/۱۶     ساعت: ۱۱ : ۱۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت
  • ١٥ رمضان ١٤٤٠
  • May 20 2019